Škoda Superb 2018 , 2.0 tdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj105
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.11.2023 11:20
Zdieľať na Facebook

Škoda Superb 2018 , 2.0 tdi

Príspevok od používateľa juraj105 »

Zdravím, má niekto skúsenosť s poruchou svetla diaľkového ? Keď zostane chladnejšie alebo vlhko tak vypíše chyba diaľkového ľavého svetlometu a následne chyba natáčania svetlometu . Vtedy svetlo ľavé hodí do núdzového režimu a svieti len meter . Ma s tým niekto skúsenosť čo by to mohlo byt ? V škodovke povedali že len výmena nového svetla za 900€ . Ďakujem
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2018 , 2.0 tdi

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Mal som raz v práci trojkový Superb s nepravidelnou chybou diaľkových svetiel.
Záver po mojich preverovačkách & meračkách & testovačkách - slabý akumulátor.
Vozidlo nemalo najmenší problém naštartovať, ani len zaváhanie nebolo pozorované. 1.8TFSI.
Predtým bolo auto v troch servisoch, v každom dosť moc platil, v žiadnom na nič neprišli a že je všetko v poriadku, v poslednom bol rozobratý celý predok vozidla a kontrolovaná kabeláž.
Sám som z takéhoto záveru bol veľmi prekvapený, ale po mnou odporúčanej výmene akumulátora sa problém s diaľkovými svetlami nezopakoval...

Absolútne netvrdím, že vy budete mať rovnaký problém. Chcel som len poukázať na to, že to môže byť úplná hlúposť... ...ale tiež nemusí... Treba dobrú diagnostiku...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2018 , 2.0 tdi

Príspevok od používateľa seven549 »

aj moj kolega ma takeho superba klementa 4x4 najsilnejsie 2.0tdi.

jemu obe svetla hodilo dole a koniec frajeriny.ani automaticke dialkove uz nejdu.

bol s tym v dvoch skodovkach jedna v nemecku druha vo svicarsku obe sa zhodli ze nova skrinka za tych okolo 850 euro.

neda tolko za novu skrinku.svetla poladili v servise manualne aby to svietilo jazdi s tym uz tak pol roka.

ja by som skusil aspon banovce xenony firmu co povedia kolko to bude stat.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2018 , 2.0 tdi

Príspevok od používateľa tuninka »

keď to robí len v zime, alebo vo vlhku, tak treba pozrieť konektory, neviem či sú tam aj nejaké tiahla, alebo ozubené kolieska v tom svetle, treba ak sa k tomu dá dostať trošku vazelíny, treba rozpojiť konektory a nastriekať ich nejakým sprejom na kontakty, poprípade to odpojiť a zapojiť naspäť pár krát, nech sa zoderú zoxidované plôšky.... problém asi bude prístup, čo je na Superbe dosť zlý. Tvoj problém je občasný, odpoj to, otvor svetlo, nechaj to vysušiť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2018 , 2.0 tdi

Príspevok od používateľa seven549 »

ci to nebude chyba ako mal kolega na opel insignii ked malo auto 6 rokov.chyba u tych aut je ze tu trafoskrinku na xenony maju pod svetlami.prave svetlo mal vzdy sklopene neslo ani natacanie.

siel do xenon servisu v banovciach.vytesnili mu svetla pretoze aj tam sa dostavala voda + nejako spravia to aby ta trafoskrinka uz tesnila.

nejako tak to pochopil co mu vraveli ze frka na to voda vzdy ak ide auto v dazdi + v zime v soli.nejako povoli tesnenie a elektronika vlhne.
juraj105
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.11.2023 11:20
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2018 , 2.0 tdi

Príspevok od používateľa juraj105 »

Ďakujem za odpovede . Dnes som bol s tým na diagnostiku že čo to vypíše .
Vypísalo že ,, chyba snímač servomotoru ľavého diaľkového svetla,,
Ešte stále nevieme že či to bude niečo v svetle alebo Zevraj na tom svetle sú dve skrinky ktoré by to mohli byt .
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2018 , 2.0 tdi

Príspevok od používateľa tuninka »

kľudne môže byť ten snímač dobrý, kľudne môže byť všetko dobré, možno stačí, tak ako som už písal vyššie, všetko rozobrať, rozpojiť, vysušiť, znova pár krát rozpojiť a zapojiť naspäť, medzitým to vystriekať kontakt sprejom a nechať vyschnúť, podľa mňa to bude len nejaký zaoxidovaný kontakt
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2018 , 2.0 tdi

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

ako je na tom svetlo čo sa tíka rosenia
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 83 neregistrovaných