VAG KKL kabel z ciny - nebude problem?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

VAG KKL kabel z ciny - nebude problem?

Príspevok od používateľa juraj556 »

Pozdravujem vospolok, potreboval by som poradit, chcem vyskusat, prvy krat sam spravit diagnostiku, kupil som si modry kabel z ebay (KKL VAG-COM for 409.1) a mam stiahnuty soft
VDCS aj VAG-COM.
Fabia 1.4mpi, 44kw, rv.v2001
O co mi ide: trochu viac som treskol volantom pri nastavovani polohy a rozsvietila sa kontrolka airbagu,chcem ju zmazat. dalej si chcem pozriet moj 4 miestny kod pre imobilizer, ktory viem zadat manualne cez budiky v pripade, ze by niekedy imobilizer zlyhal (napr. stara znama casovana bomba-studeny spoj na budikoch,ktory treba prepajkovat inak auto nenastartuje a podobne chutovky..)
Moja otazka je skor taka uistovacia, pretoze ked som zapol program,vyskocilo hned na mna okno s varovanim, ze ak pouzivam neoriginalny kabel(co pouzivam) resp.program(co tiez pouzivam) moze uz pri samotnom precitani riadiacej jednotky poskodit data na tejto jednotke.. tak som ten kabel radsej ani nezapajal v aute, radsej sa opytam - mate s tym niekto skusenosti, ze by sa toto niekomu fakt stalo ze uz pri precitani sa mi poskodia data?
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VAG KKL kabel z ciny - nebude problem?

Príspevok od používateľa martincichy »

Licencovane vcds stoji asi 400 eur a ak planujes ostat pri vw group, nie je o com. Ci si poskodis RJ alebo nie - to Ti nikto nepovie. Zodpovednost je na Tebe. Ale vzhladom na hodnotu auta a po vrakoviskach sa valajuce ND by som v pohode urobil.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VAG KKL kabel z ciny - nebude problem?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plný súhlas z Martinom.Stačí jeden prípad poruchy ktorý sa identifikuje zle čínskou potvorou,a je po peniazoch ďaleko za nákupom originálu.Súčasť je aj VIS kde sú postupy a upgrade ale aj možnosť si vybaviť on line prístup na server výrobcu.Jedna informácia ktorá sa nezistila (a mohla) vie pripraviť gazdu o niekoľko tisíc...to nie sú zriedkavé veci,akurát sa ľudia nechvália týmito kotrmelcami lebo o salto mortále je kolosálne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 105 neregistrovaných