Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomas-matejicka
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.07.2019 09:09
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa tomas-matejicka »

Zdravím, nedávno som kúpil 2017 Octaviu 1.6tdi 85kw DSG.
Po nejakom čase som si začal všímať že sa mi nafta míňa rýchlejšie než by som čakal pri danej spotrebe.

Pre porovnanie, predtým som rovnakú trasu jazdieval s octaviou 2 1.9tdi, so spotrebou 6.2, plná nádrž mi vydržala cca necelé 4 týždne.

Teraz tú istú trasu jazdievam s oct. 3, so spotrebou 5.2, plná nádrž mi vydrží cca 2 a pol týždňa.

Spotreba okolo 5.2 je na to auto podla mňa normálna keďže jazdím prevažne mesto ale to že mi po každej jazde hladina klesne až o toľko to už mi príde divné.

Samozrejme diagnostiku som zapájal a nič neobvyklé nepísala.
Preto by som rád vedel ci sa už niekto z vás s niečim podobným nestretol a ako ste to riešili.

Vopred ďakujem za odpovede.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Octavia 3 1.6tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prepočítať podla tankovania a najazdených kilometrov ťa už napadlo,alebo ešte nie?
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Octavia 3 1.6tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa db69 »

ja teraz tankujem rýchlejšie.300€ natankujem asi o polovicu času menej. Búd majú výkonnejšie čerpadlá na stojanoch alebo to bude tlakom vzduchu 🤷‍♂️.neviete o tom niečo?
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa easyridersvk »

no ci to nema mensiu nadrz. minule ku mne pribehla pumparka ze kde som naliach tych 47 litrov do clia :D ma to 50litrovu nadrz.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ja mám podobný problém, tiež si neviem rady, len značka auta je iná...

Ja mám Subaru Outback 2007 3.0 H6 a pri bežnom užívaní auta mi nádrž LPG vydrží na týždeň.
Minulý týždeň, v piatok 28.10., som išiel do Košíc a zrazu mi plyn došiel už v ten piatok, nie až v nedeľu ako obvykle... Čo je ale najhoršie, po dotankovaní a návrate do Žiliny bol stav nádrže pomerne nízky...
Neviete mi náhodou poradiť, že čo s tým?
Lebo teraz mi kvôli tomu nevychádza tankovanie na nedele a nedostávam 2× viac bodov za tankovanie, lebo to je len v nedeľu...
Odvtedy sa daný problém s ubúdaním paliva nevyskytol...
Myslíte, že sa mi to už nemôže zopakovať? Bojím sa, aby sa to opäť nestalo...
Ak už do Košíc nepôjdem, bude to v poriadku?
Vopred ďakujem za rady...
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mňa absolútne netrápi nejaká spotreba. Tankujem vždy za 10€.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Zaujimave, rozdiel v nadrziach je tam 5 litrov v prospech o2 (55 vs 50litrov) ale ze by mala 1.6tdi oproti 1.9tdi o litel nizsiu spotrebu celkom neverim, skor by mal byt prospech v spotrebe pre 1.9nu, ci?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa seven549 »

tomas-matejicka napísal: 05.11.2022 10:33

Pre porovnanie, predtým som rovnakú trasu jazdieval s octaviou 2 1.9tdi, so spotrebou 6.2, plná nádrž mi vydržala cca necelé 4 týždne.

Teraz tú istú trasu jazdievam s oct. 3, so spotrebou 5.2, plná nádrž mi vydrží cca 2 a pol týždňa.

Spotreba okolo 5.2 je na to auto podla mňa normálna keďže jazdím prevažne mesto ale to že mi po každej jazde hladina klesne až o toľko to už mi príde divné.


Preto by som rád vedel ci sa už niekto z vás s niečim podobným nestretol a ako ste to riešili.

ja viem ze benzin na gulfke netreba tankovat.2.0 benzin co ma 60 litrovu nadrz mi da normalne 850km.ak som dal 3x po sebe na gulfke plnu sotva som dal 500km.znamy to iste vraveli ze akosi im auta menej nagulaju.

naftu neviem ja capujem tesco benzina slovnaft ine cerpacky na sk nenavstevujem.

ale cim novsie auta ci skodovka alebo bmw,nadrze sa zmensuju.

no mal by si pozriet vzdy kolko litrov si natankoval a kolko km presiel a aspon par krat ist stale ten isty stojan.mozno ze to berie viac a pal pc ukazuje ine veci. ono tie 1.6tdi po meste nemali nikdy mensiu spotrebu ako 1.9tdi
fuly
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 27.04.2015 13:33
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa fuly »

postupne sa ti zaneslo DPF filter kvoli podtacaniu alebo neuspesna regeneracia a preto ta spotreba takze bud vycistenie alebo vymena DPF ka
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa marfan »

Spocítat podľa prejdených km.

Do octavie pri zasvietený rezervy natankuješ tak 40-42litrov. Je tam štandardne dosť veľká rezerva prednastavená. Pri ručičke úplne na minime tam napcháš tak 47-48l a to tam ešte v nádrži je takých 4-5litrov. Mám pár krát odskúšané, že pri ručičke na minime sa dá preist aj 30-40km podľa štýlu jazdy.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Seven, buď kľudným, všetky čerpačky sa zavážajú z rovnakých plničiek, ktorých je pár na Slovensku :-)
Tie reklamné žvásty, že pumpa A má lepší benzín než pumpy B. C, D a E, to sú všetko len kecy...

VŠETKY čerpačky v republike berú palivá z rovnakých zdrojov, maximálne si tam pridajú svoje aditíva.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Predovšetkým pozri, či ti niekde netečie, alebo skontroluj hladinu oleja, či ti nafta nejde do oleja.
Druhá vec je, bordcomputer ti môže ukazovať somariny... Obvykle sú presné, ale aj to sa určite môže pokaziť.
Spotrebu podľa "natankovaného" si nerátaj. Údaj výdajného stojanu totiž vždy - aká náhoda - ukáže VIAC, než si skutočne natankoval.
Preto si niektoré naivky myslia, že keď im vychádza tzv. "reálna spotreba" (tak nazývajú spotrebu podľa výdajného stojanu) vyššia, než ukazuje BC, tak tenje nepresný :-)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa oco13 »

vykopanafosilia napísal: 05.11.2022 23:56 "reálna spotreba"
Gazdinej tankujem z kanistra , a kompjúter sme dali nakalibrovať tak že ukazuje real.
Ty si fakt myslíš že tie certifikačné nálepky na stojanoch sú cctina???? :40bd: :40bd: :40bd:
Jasné aj kanistre v mototechne predávajú s upravenými ryskami :40bd: :4090:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
compaq25
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 09.08.2009 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa compaq25 »

Ja som teraz dostal ako firemne auto octaviu 3 , tiez motor 1,6 - 85kW ale manual 5 rychlostny , najazdene ma 150000km.
No hruza auto od spodnych otacok to absolutne netaha , prisaham bohu ze deawo tico rychlejsie zrychluje .... A spotreba je absolutny des ... podla papierov ze 4,5 litra.
Jazdim denno denne dialnicu 200km . Pri zapnutom tempomate na 110 km/h ukazuje palubak 6,5 litra. Neviem cim to je ale asi cca kazdy piaty den ukazuje palubak spotrebu 5,5 litra pritom podmienky su kazdy den na chlp rovnake.
Pri 130km/h spotreba podla polubaku stupne na 7,5litra.
Jedine co som zatial nespravil ze som neprepocitaval spotrebu podla tankovania.

Auto od kupy sa uplne sere ... po dialnici na tempmate to hodi do nudzoveho rezimu a motor sice taha ale bez turba. Po vypnuti zapalovania a opetovnom nastartovani to pise chybu STOP-START systemu. Bolo to v autorizovanom servise SKODA a stalo to tam tyzden . Chybu nezistili ani nevedia co stym je...Tak vymazali vsetky chyby co tam nasli ... momentalne to ako tak nejako ide bez poruchy prvych par dni od kupy.
HRUZA DES :..:
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III , 1.6 tdi DSG - nadmerné ubúdanie paliva

Príspevok od používateľa pogo-roll »

to su zase taraniny sak jasne ze turbodiesel "netaha" od spodnych otacok treba s tym jazdit nad 2000 a pojde to pekne ...napr zrychlenie 0-100 to ma za 10sec co je vzhladom na vykon celkom fajn ...treba sa s tym naucit jazdit :42f7:

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 74 neregistrovaných