Skoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw - merane hodnoty vstrekovačov , silent a uloženie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24985
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw - merane hodnoty vstrekovačov , silent a uloženie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tom prípade máš zabezpečené naveky prvenstvo medzi internetovými hlupákmi
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw - merane hodnoty vstrekovačov , silent a uloženie

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Keď to tak na chuja vymysleli tak mali dať do uvedomenia ľudí že sa to má pravidelne meniť
>> ako rozvody napríklad ...

akoze logicky mas pravdu, ale realita takto nefunguje. Navyse, priznajme si uprimne : nikoho vobec nezaujima, ze po 300.000km su vybite šachty alebo vyhľbená baňa alebo cokolvek ine. Preco ? No pretoze auto bude mat dalekopredaleko po zaruke a hotovo.

Nic viac. Zly svet zijeme ? Taky sme si spravili.






>> S tým vôbec nesúhlasím.Bežný neznamená že majiteľa nič nezaujíma.Čím viac peňazí je v
>> hre,tým viac je v jeho vlastnom záujme si čo to aj pozisťovať.

a tuto osobne vidim dalsi problem : cim je auto drahsie, tym je nepredstavitelne komplikovanejsie, narocnejsie na obsluhu a "nepreniknutelnejsie" zo strany majitela. Mercedes E je na urovni raketoveho vedca, Mercedes S je intergalakticka komplikovanost. Neexistuje jedina sanca ze by bezny sudruh obcan dokazal zvladnut co si Mercedes S vyzaduje - a uprimne, ani ho to vobec nezaujima. Vysypal som 140.000 evra na stol, kurwa postarajte sa o to aby ten debilny kram fungoval, koniec. A po styroch-piatich rokoch papa, nezaujem, dalsich 140.000 na stolik. Taky clovek nema sancu sa starat, nema sancu sa "interesovat" pretoze technika je miliardu kilometrov mimo jeho zaberu - jeho uloha je zhanat zakazky a starat sa o business, nie behat okolo tragaču.

Pre neho je tragac to iste co pre mna vytah - neviem ani hovno o konstrukcii, o zachrannych brzdach, kolko ich je, aky pritlak v kN vytvaraju, ake hrube je lano na ktorom to visi, kolko nezavislych okruhov ma elektronika, na akom operacnom systeme bezi a ci mame aktualizovany firmware v ktorom sa riesilo 25 zlyhani. Proste dojdem do baraku, stlacim gombik 26, vyveze ma to na 26 poschodie a vlezem do virivky s protiprudom, o ktorej hovno viem pod akymi pascalmi trysky strielaju tu vodu na moju chlpatu riť co si tam močím :)


Navyse, kto by povedal, ze posrate 70GHz radary och pardon senzory blind-spotu na posraty 2009 Voyager budu stat 900,- eur KUS a samozrejme bez dph - a proste nemozes, nemozes zistit kazdu jednu drobnost o kazdom aute. Tento parameter je ciastocne dolezity len pre druheho majitela (ked kupuje 4-5 rocne auto s vidinou ponechat si ho dalsich 4-5 rokov), a strasidelne dolezity pre tretieho majitela co kupuje 10rocne auto/ 200.000km s vidinou dotlacit ho do 350.000km. To uz su rizikove hry vzhladom na stav / komplikovanost techniky, uroven servisov, cien nahradnych dielov atd.

Ano, je to tak. Prvy majitel je bohaty, MfP system ; druhy majitel vacsinou nema katastrofalne problemy - semtam sa niekto popali ale este furt maju dukaty na vymenu drahych komponent a'la dosrana automaticka prevodovka, motor s tromi turbami atd. Takyto majitel este v klude vleze do autorizovaneho servisu kde mu povedia, napriklad ako mne, ze 70GHz radar slepeho uhla stoji kus 900,- bez dph a potrebujem dva dozadu. Na zaklade cenovky 1800,- som sa slobodne rozhodol, ze serem na cely blind-spot system lebo som ho nikdy nemal skoro 5 desatroci a aha, som tu, krasny a zdravy. S prstom v riti by som to mohol nechat opravit, ale nepovazujem to za HODNE tej sumy - ked sa mi posere automat za 3.000, vytiahnem buchsu, opravime, jazdime dalej, hotovo. Ale 2000 za blindspot ne. Najlacnejsi pouzity na Ebayi za 350,- $ v Amerike bez dopravy. S rizikom ze nechodi atd.

Treti majitel uz ma v ruke hodne Cierneho Petra a hraje strasny vabank, aj preto ze ma daleko menej penazi. Treti majitel uz do autorizaku nepachne prakticky vobec a keby aj, takuto sumu nema sancu zaplatit.

Stvrty majitelia na Mercedes S prakticky neexistuju a je na to velmi dobry dovod. Technika MASOVO zlyhava kvoli najazdu aj veku, vyzaduje MASOVE investicie ktori ti ludia absolutne nemaju.

A smerom dole v tom rebricku okrem nedostatku penazi majitelia su na tom horsie a horsie aj mozgovo. Nemaju kapacitu na to aby nastudovali tu techniku, hoci to daleko viac potrebuju ako generacie majitelov nad nimi. Prave taketo studium sa vsak deje v stale mensej a mensej miere, materialy nie su dostupne v inom nez nemeckom alebo nedajboze anglickom jazyku ktorym tretia/stvrta generacia majitelov prakticky vobec nedisponuje a tym je fajront dokonceny.


Tak.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24985
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw - merane hodnoty vstrekovačov , silent a uloženie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak. Podľa toho či sa bavíme o technike ľudí čo majú ani nevedia koľko,alebo o technike ľudí,ako sa hovorí bežných.Takýto človek nemá v podstate nedostatok,ale svoje zarobené peniaze predsa len zvažuje ako ich a za čo vydať z budelára.Ako ty pri tých čidlách,proste normálny človek peniaze zväčša zarába prácou,a teda akosi je normálne ak ich bohapusto nerozhadzuje v rozpore z rozumom.Ale ja tiež nežijem na inej planéte a vidím čo vidím.
Zväčša sa stretám z tou skupinou ktorá býva na tom brehu kde sa starajú.Aj zaujímajú.
Nespočet krát som počul otázku...povedzte mi prečo mi toto nikto doteraz nevysvetlil ?!
Stačí si pozrieť a je to najsamlepší príklad ako spoločnosť funguje,toto fórum. Jeden dvaja traja,piati poradia,pomôžu.Ale čo robí ostatok ? časť trepe koniny,časť čuší,a zopár exotov sa obúva do všetkého napísaného.Nikto nič nerieši,hlavne že delo duní,že striela hovnami nevadí.
Ak si tézu že sa majiteľ nemá čo starať o nič čo mu chráni majetok osvojí každý,dúfam už nebudem pozerať na tento svet zdola,dokonalá debilita dnešných dní

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných