Skoda Octavia 1,4 TSI - vymena motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

FF Galaxy
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1,4 TSI - vymena motora

Príspevok od používateľa FF Galaxy »

VIETE MI NIEKTO PORADIT VYMENIL SOM MOTOR NA OCTAVII 1,4,TSI ,2012,motor-CAXA
NA STAROM MOTORE MAM ODSTRIHNUTY VENTIL A ZABORIL SA DO HLAVY. HLAVA AJ PIESTY SU
ZLE. KOLKO BY MA VYSLA PRIBLIZNE OPRAVA - REPAS MOTORA
DAKUJEM ZA INFO
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: OCTAVIA 1,4 TSI VYMENA MOTORA

Príspevok od používateľa truck123 »

Pravdepodobne chce zgeneralkovat ten poskodeny, aby mal znovu nahradny.
Niesom odbornik, ale tuto myslienku by som zavrhol, s takym poskodenim skoro nezmysel.
FF Galaxy
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: OCTAVIA 1,4 TSI VYMENA MOTORA

Príspevok od používateľa FF Galaxy »

Aj si myslim ze ho chcel zrepasovat (najskor mi mechanik hovoril ze to mozem zaniest rovno do šrotu a o dva dni ze mi da 50eu, za motor ) tak ma napadlo ze ci ma nechce oklamat a ze ten repas by nebol az taky drahy . Ja som dal za druhy motor 1300eu, . Tak som sa tu chcel opitat niekoho co s tym ma skusenost ci by sa mi oplatilo dat ho zrepasovat a potom predat
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: OCTAVIA 1,4 TSI VYMENA MOTORA

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stačí sa logicky zamyslieť. Motor potrebuje na opravu minimálne druhú hlavu,piesty z ojnicami,rozvody a mrte tesnení a skrutiek.Pokiaľ by sa našiel zúfalec ktorý celú rekonštrukciu motora urobí za 300.- tak aj z cenou dielov sa dá úspešne si odstreliť vlastné koleno.A to ešte výsledok celého nezmyslu je motor ktorý nikdy nebol overený,tj naštartovaný a diagnostikovaný.A to vychádzame z predpokladu že bol opravený najlacnejším monterkášom v republike,a teda ozaj garanciou kvalitnej práce.. No nech to niekto kúpy. A to sa niekto nad podobnou vecou vôbec zamýšla ? Ten mechanik s tými 50 e.- bola veľkorysá ponuka lebo výzisk z toho šrotu možno nikdy tých 50 e.- nevráti akurát bude roky skladovať bordel.Ja by som nedal ani halier,nech si majiteľ svoj šrot zoberie,inak pôjde na skládku šrotu pri dielni a jeho vyvezenie sa zaplatí z ceny toho šrotu.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: OCTAVIA 1,4 TSI VYMENA MOTORA

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Galaxy, dal si za druhy motor 1.4 TSI v dobrom stave 1 300 Euro? Kompletný? Nejak sa mi nechce verit, ale ked hej tak bud rad a oslav to. Repas motora by si v takejto cene nemal sancu zrealizovat
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Groopi a 39 neregistrovaných