Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Abdometer
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 11.06.2019 18:41
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa Abdometer »

Zdravím Vás, pýtam ohľadom Octavie 1U, motora 1.9 TDI, 81kw najazdené 298 000km. Zotrvačník už mierne triasol pedalom spojky pri nevydarenom rozbehu na nizke otacky dlhšie ale nijak vaznejsie to neobmedzovalo ani nic nebolo to take hrozne reku časom vymenim, spojka zaberala normalne aj vsetko nevenoval som tomu pozornost. Ale v Chorvátsku v priebehu 10, 15 km som zacal pocitovat zvlastne spravanie pedalu, nejak čudne sa posunul zaber spojky, pri rozbiehani na nizkych otackach velmi trase a trase aj kolesami, tak sa rozbieham minimalne na 2000 ot vtedy je pokoj ale celkovo aj pri radeni pri jazde je citit uplne iny zaber spojky. Pedal spojky doslova vibruje. Klepanie nie je nejak pocutelne na dialku avsak ked dam ucho pod lave koleso v pozadi to veru uz klepe je to jasne dvojhmotovy zotrvacnik odisiel. Avšak teraz sa ta poskodenost drzi dlhe kilometre na rovnakej urovni .tomu som docela nepochopil uz dlhsie zotrvacnik mierne triasol aj som uz objednal spojkovu sadu ale co cert nechcel v priebehu 10 km uplna zmena na pedali aj ten tras a pod tym lavym kolesom sa do ucha uz ozyva. Dam to hned spravit ako dojdem domov len musim dojst este 1000km cca domov. Tak moja otazka znie, je nejaka sanca ze tento dvojhmotak este daco znesie? Trase velmi pri rozbehu- treba dat vacsi plyn, trasie kolesami pri rozbehu, divne zrazu zabera spojka aj ked este stale spojka funguje celkom fajn vseobecne ale ten pocit zmeny tam je, mierne sa ozyva do toho laveho kolesa uz aj zvuk zotrvacniku. Akym stylom treba ist domov ? Znesie dialnicnu jazdy tych 2500 ot na 120kmh ? Ja pevne sa modlim ze to este vydrzi. Ano vsak moja chyba ale vedzte ze hned to vymenim ako sa vratim. A nie nepodtacam ani nic jazdim normalne. Ale hold stalo sa
Abdometer
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 11.06.2019 18:41
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojhmota

Príspevok od používateľa Abdometer »

Ide mi hlavne o tu dialnicu ci zvladne tych 120 na tempomate pri tych 2500 ot , alebo aky mam vlastne teraz s takymto poskodenim " obmedzovac otaciek" ci to nevadi ?
lubos zimovcak
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Hm, tu je každá rada drahá... :4012:
Podľa mňa, nemáš čo stratiť, keď pôjdeš domov. Buď to vydrží, alebo nie.
Keď ostaneš v Chorvátsku a budeš chcieť vymeniť, tak týždeň bude málo. Aj sa nedoplatis.

Keď sa pokaziš po ceste, ostáva zavolať niekomu známemu, v Tvojom prípade by som už dopredu preventívne obvolal, kto má ťažné a informoval, odkiaľ požičať 2-osi príves, odťahovka je fakt drahá a pochybujem, že máš havarijné poistenie, či poistku kryjuca odťah.

Keď pôjdeš opatrne, mohol by si to dať.
Ešte by som asi kúpil preventívne hasičak, už sa stalo, že sa od 2-hmoty chytilo horieť.
Murphyho zákon hovorí, že keď ho budeš mať, nebudeš ho potrebovať.
Držím palce a šťastný návrat domov! :hero:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa martincichy »

Minule som riesil s kolegom, ci taketo nieco sposobuje lakomost, alebo hlupost. Nevyriesili sme to, napriek litru belugy.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ako ist? Na odtahovke....a ak uz po svojej osi tak opatrne......., kludne aj na 4ku 80km/h....realne moze nastat fatalna porucha hocikedy a nik ti nepovie ci dojdes ani keby mal vestecku gulu, naviac tie kmity a vibracie tam mozu narobit skody aj na inych komponentoch, neviem ci mas dake pripoistenie alebo nieco take (ako uz zimovcak spominal) ale bolo by dobre zvazit aj moznost ze inak ako na odtahovke to nepojde (prejdes 100km a klakne to ze odtah bude nevyhnutny aj tak), rozumiem ze v rovnici cena auta / odtahovka + oprava vysledok nieje vobec potesujuci ale tak na tieto auta sa pozera cez uzitkovu hodnotu a nie predajnu cenu, kazdopadne vela stastia
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa kirke25 »

Ja si len overujem či si normálny keď sa takým trasotom vyberieš na dovolenku? Ja som prajný a samozrejme Ti prajem nech ta to vyjde čo najdrahšie keďže si bol lakomý predtým to dať urobiť. Aby si si zapamätal. Čisto poučný charakter. Nič osobné. :bye:
Abdometer
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 11.06.2019 18:41
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa Abdometer »

Mas pravdu,
Nebolo to este take zle dalo sa normalne ....ano planoval som vymenit mam aj objednanu sadu a auto servisujem u brata,ktory je automechanik a ma svoju dielnu. Ja do servisu nechodim. No myslel som ze vydrzi bolo to len v zaciatkoch a reku to este zvladne, brat je teraz 2 tyzdne v zahranici....ja viem moja chyba.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa herin »

Radšej nepíš že máš niečo objednané,lebo klameš sám seba a nie len tu nás....čo máš objednané ked si na dovolenke?..každý eshop ti dodá tovar do 1 max 2 prac dní a ako ti to môže niekto doručiť ked to máš objednané a si na dovolenke? mohol si to vymeniť už pred dovolenkou, výmena dvojhmoty trvá zručnému mechanikovi max 1 deň..
Ty si čakal že to auto zvládne bez toho aby si musel niečo investovať..
A človeče ísť dokonca 1000 km s autom v takom stave?čo si inak čakal, že sa tak môže stať?
Jáááj ty si čakal že snád to auto dá tých 2000 km dokopy a v pohodičke sa budeš voziť dalej ked sa vrátiš...
Vidíš teraz dopadneš tak že bud odťahovka domov ak ti to prdne a to si priprav iný cash na takú dialku/myslím, že to prekoná aj hodnotu tvojho auta-čiže by som ho tam rovno nechal a išiel domov vlakom/...alebo to daj prajnému "lacnému" chorvátovi vymeniť a zaplatíš raz tolko ako u tvojho brata v najlepšom prípade..ak sa vôbec s ním dohodneš čo od neho chceš..
Naposledy upravil/-a herin v 13.07.2022 09:33, upravené celkom 1 krát.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...suhlasim s vyššie podanymi nazormi...,so šrotom cestovat na dovolenku...,otras...!!!
lubos zimovcak
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nebuďte zlí... :3c90:
Chlap sa normálne opýtal, chcel vedieť názor iných.
Teraz mu nejaké naše moralizovanie nepomôže.

Kto z nás neurobil nejakú blbosť za volantom??
Ma tam rodinu, ďalší stres navyše.
Musí byť pripravený, že mu to môže zbrechnut v hocikde a hocikedy, aj v križovatke, či na nepriehľadnej zákrute...

Čiže, pripravený okamžite varovné blinkre, vestu na seba, policajtom sa NESMIE priznať!!!, musí tvrdiť, že z ničoho nič, mať pripravený záložný plán, kde, ako prenocovať, mať internet v mobile, čo môže byť velky problém, kam odtiahnuť auto a xxx vecí.

A možno, príde domov v pohode a bude mať poučenie na celý život....

A na budúci rok opäť zopakuje to isté.. lol
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa oco13 »

rudolfo63 napísal: 13.07.2022 09:32 ...suhlasim s vyššie podanymi nazormi...,so šrotom cestovat na dovolenku...,otras...!!!
Rudi - vo firme sme jazdili s Caddynou s odpálenou dvojhmotou mesiace. Lebo majitel nemal na opravu, lebo Jožko z garaže čo mu to opravoval nemal čas..... Jazdili sme po strechu naložení materialom a dojsť sme museli. Nie na tej Cadyne ale na inej dodavke sme zrazili srnku - dodavka na odťahovku a my sme ešte museli ukecať maníka z odťahovky aby s nami behol dvom zakazníkom. A čo??? Sedliak musí vedieť improvizovať. Už som lieval do služobáku vodu z potoka aj s rákosím , naháňal na dialnici v aute dve myši ,zrazil sovu ..... proste milion vecí.
Pre zadávatela - 90km/h zaradiť sa medzi kamiony a v pohode prídeš. Načo byť predposratý a riešiť problém ktorý ešte ani nenastal.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...oco,je rozdiel u nas a v zahraniči...Doma zavolam synovi,bratovi,znamemu...vec riešime...Ale ist na dovolenku do zahranicia s rodinou a s vedomim,ze aftak sa moze rozkročit,je obrovska nezodpovednost !!! Ten človek nema z dovolenky nič...,nehovoriac o tom,ze ak ho afto necha v štichu,bude musiet cela rodina zniest horučavy,mnohi nepoznaju jazyky,mnohi nemaju na odtahovku a pripadny servis,este mnoho slovakov nema pri sebe finančnu rezervu /vsak nejako bude,mame love na styk,na mieste z tej drahoty sa im pretačaju panenky/...Na taku dovolenku ja možem akorat tak yebat...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa oco13 »

Rudi - to je práve ten adrenalín - rovnako ako ísť v šlapkách na Lomničák a rozprávať sa po česky :40bd:
Nič sa mu nestane ak pojde plynulo bez driftovania a podobných vylomenín. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Najnovšia móda je chodiť do hôr naboso... :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa oco13 »

Ty sa smeješ, ale vieš kolko ludí som tak videl v alpách. Nielen pri turistike, ale aj pri kosení trávy a pri zbere sena.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 50 neregistrovaných