Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nie, nepadne, veď ju budeš držať v ruke.
Ideálne by bolo, ķeby bola nejaká tvrdšia, aby zároveň odvetravala nádrž a tak už musíš natankovať.
Popravde, nechápem, prečo sa Ti nedá natankovať.
Nemáš náhodou takú nádrž, ktora je prispôsobená na zabránenie krádeže nafty??
Že sa nedá vytiahnuť nafta cucnutim vzduchu cez hadičku??
Martinecko87
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30.03.2022 18:45
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Príspevok od používateľa Martinecko87 »

lubos zimovcak napísal: 31.03.2022 13:27 Nie, nepadne, veď ju budeš držať v ruke.
Ideálne by bolo, ķeby bola nejaká tvrdšia, aby zároveň odvetravala nádrž a tak už musíš natankovať.
Popravde, nechápem, prečo sa Ti nedá natankovať.
Nemáš náhodou takú nádrž, ktora je prispôsobená na zabránenie krádeže nafty??
Že sa nedá vytiahnuť nafta cucnutim vzduchu cez hadičku??
Tak to teda netuším, či bola takáto úprava na autách :-) no hadicka je síce fajn ale otázka zostava ako tento problém vyriešiť trvalo bez toho aby som tam pchal niečo okrem tankovacej pistole :-)
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Tak vymen celu nadrz, neverim ze vymena nadrze by bola 1200€ ako pises, staci hodit do googla na superb 2 najdes aj za 50€ (samzrejme pouzivanu), to hrdlo ma 2 casti, neviem ako zo presne funguje ale tipujem ze jedna strana je na palivo smerom dnu, druha na odvetranie vyparov co vytlaca nafta z nadrze, hore vyzera ze je jn3jky ventil este alebo klapka, ked tankujes tak kolko natankujes kym sa ti hore ukaze nafta? Hned alebo aspon liter - dva? Skusal si tam pichnut dlhy lievik a naliat z bandasky ako sa to bude chovat?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Martinecko87
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30.03.2022 18:45
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Príspevok od používateľa Martinecko87 »

jaster-83 napísal: 31.03.2022 14:52 Tak vymen celu nadrz, neverim ze vymena nadrze by bola 1200€ ako pises, staci hodit do googla na superb 2 najdes aj za 50€ (samzrejme pouzivanu), to hrdlo ma 2 casti, neviem ako zo presne funguje ale tipujem ze jedna strana je na palivo smerom dnu, druha na odvetranie vyparov co vytlaca nafta z nadrze, hore vyzera ze je jn3jky ventil este alebo klapka, ked tankujes tak kolko natankujes kym sa ti hore ukaze nafta? Hned alebo aspon liter - dva? Skusal si tam pichnut dlhy lievik a naliat z bandasky ako sa to bude chovat?
Áno všetko sedí až na to, že sa bojím kupovať používanú. Garancia 0. Nová je naozaj reálne cez 1000€ . Nádrž na superb je síce z dvoch častí ale všetky su lisované za horúca nič sa nedá rozpojit, rozobrať atď. Natankujem rak cca liter aj to nie celý. Tankovacia Pistol vypne prakticky okamžite po stlačení a v hrdle sa už iba ukáže ako stojí nafta. Ale nestečie dolu.
Martinecko87
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30.03.2022 18:45
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Príspevok od používateľa Martinecko87 »

Dámy a páni problém odhalený . Odvzdusnovaci ventil nádrže je zablokovaný. Oprava je nemožná, keďže je za 1 zalisovany a za 2 samostatne sa nedá kúpiť nikde :-) ďakujem veľmi pekne všetkým ktorí sa snažili poradiť.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Príspevok od používateľa wilz »

Martinecko87 napísal: 31.03.2022 15:41 sa bojím kupovať používanú. Garancia 0. Nová je naozaj reálne cez 1000€ .

No to je fajn, že si odhalil príčinu, ale v kúpe používanej nádrže nevidím až taký problém.
Ak kúpiš nepoškodenú nádrž, nepotrebuješ žiadnu garanciu, jednoducho ju dáš namontovať a bude slúžiť.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Príspevok od používateľa seven549 »

co tak dat dole nadrz a ten ventil prerazit.vzdy sa da najst sposob.kedysi na ukrajine plastove nadrze aj natahovali ked sa vozili paliva.auta mali aj 160 litrove plastove nadrze.cize nahriat a ten ventil pojde dole.

skusal niekto otvorit nadrz tam kde je plavak a sacia cast?je tam aj taka blokada prepazka miesto odkial to saje palivo tam neprenikne nic co by spadlo do nadrze.ani hadica.je to robene aj koli tomu ak je v nadrzi malo paliva tak palivo si to cuca len z jedneho miesta ktore ma tu prepazku aby sa palivo neprelievalo po celej nadrzi inac by v zakrute alebo kopci cerpadlo tahalo vzduch.

raz som tak aj ja tankoval.blokol sa mi zamok na hrdle a v nadrzi bolo sotva 1 liter.dole zadne sedadla srobovak kladivo a slo to.inac je na to servisny aj vercajg. otvorim nadrz a dostanem sa k tomu ventilu odspodu.

mam jedno auto 30 rocne a tam ak chce clovek nieco robit s plavakom alebo vymenit cerpadlo musi nazdr dole.sla len raz a hned flexa,robila dieru do podlahy.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Martinecko87 napísal: 31.03.2022 16:14 Dámy a páni problém odhalený . Odvzdusnovaci ventil nádrže je zablokovaný. Oprava je nemožná, keďže je za 1 zalisovany a za 2 samostatne sa nedá kúpiť nikde :-) ďakujem veľmi pekne všetkým ktorí sa snažili poradiť.
Oprava neemozna??? Dovod??? Vsetko sa da. Nadrz dole, vyrezat ventil, zavarit-zalepit.. Pre rypakov ano aj plastova nadrz sa da zavarit. oprava max 200e. :2f93: :2f93:
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Škoda - dostupný servis, lacné náhradné diely. :2f93:
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Alebo kupit druhu nadrz pouzitu s dobrym ventilom. cca 150e :2f93:

https://auto.bazos.sk/inzerat/135596970 ... diesel.php
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Príspevok od používateľa seven549 »

ake male nalievacie kolienka pri nadrzi lol ved to je katastrofa.
jasnelka
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2010 diesel - nedá sa natankovať

Príspevok od používateľa jasnelka »

ak pouzita nadrz stoji 10x menej, tak ja osobne by som to riskol s pouzitou. Plus ak vies kde bol problem tak vies tu pouzitu nadrz pred kupou na tuto vadu skontrolovat.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných