Skoda Octavia II - hluk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - hluk

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Zdravím vás, mám škodu Octaviu 2 1.9 TDI liftback. Mám taký problém že keď idem rýchlejšie, tým myslím už okolo 90km/h, tak mám v aute strašný hluk z vonku, akoby som mal niekde v zadu otvorené okno alebo tak. Samozrejme všetko je zavreté, ale hluk je dosť nepríjemný, akoby si mňa narážal strašné silný vietor neustále. Neviem či to môže byť nejaké tesnenie alebo tak. Chcem sa spýtať či s takým niečím nemá niekto skúsenost?
Vďaka za každú odpoveď. :189:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Octavia 2 - hluk

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nenahodil si na strechu truhlu?
Možné je všeličo, vrátane toho že to auto bolo po nehode a tesnenie dverí nedolieha tak ako má...
Ale ked že si nenapísal nič o tom či to prišlo len tak zo na den, alebo či si to auto len teraz nedávno kúpil...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - hluk

Príspevok od používateľa martincichy »

Očisti tesnenia okolo dverí a ošetri ich glycerinom alebo silikonovym olejom. Skontroluj dovieranie okien a stav tesniacej fumkcie.

Pre istotu sa zohni pod auto a skontroluj, ze Ti pod autom nemas uvolneny nejaky plastovy kryt.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - hluk

Príspevok od používateľa jaster-83 »

A to sa stalo zo dna na den alebo zhorsovalo postupne? Auto si kupil teraz alebo ho mas dlhsie?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - hluk

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

To nemáš nikoho koho by si posadil dozadu aby počúval odkiaľ to ide? :41c2:
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - hluk

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Jasné že sedeli už aj v zadu , ale proste je to stále také ako som aj ja opísal ... A mám auto vyše roka ...zo začiatku to také nebolo, až pár mesiacov do zadu som si to začal všímať a zdá sa mi to také intenzívnejšie.
batmanboy
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 30.01.2009 23:47
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - hluk

Príspevok od používateľa batmanboy »

ak je taky velky hluk, tak je mozno uz aj citit prievan, pri jazde by sa take miesto mozno dalo identifikovat, cim vyssia rychlost tym lepsie, samozrejme v ramci zakona
f.hajovsky
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.01.2008 07:16
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - hluk

Príspevok od používateľa f.hajovsky »

Na 2 Octaviu bol problém so zadným oknom vo dverách ten trojuholník netesnil o dvere.

https://www.skodaoctavia.cz/clanek/opra ... ho-okna-o2

Alebo aj keď nebol dobre dopasovany kufor a na vrchu medzi strechou a sklom kufra bola väčšia medzera tak to hučalo.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - hluk

Príspevok od používateľa seven549 »

skodofky hucali vzdy od okien alebo dveri.aspon od cias skody favorit.a hlavne auta ktorym sa pri montazi folii demontovali okna.tam staci 1mm posun oproti tomu ako to bolo upevnene vo fabrike a pocut fucanie vetra od 90km/h.to iste ma aj seat.

ale ked je to az hluk tak to tak hucia auta ktore boli buracky na stlpiky alebo strechu.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - hluk

Príspevok od používateľa Pilotek »

A nie je to skôr hučanie od kolies? Narážam na staré "kockaté" pneu (najmä po prehodení predných dozadu) alebo ložiská na zadnej náprave. Tie majú tendenciu sa postupne zhoršovať a až po čase si majiteľ uvedomí, že auto je akési hlučné. Zdvihni zadok auta s odbrzenou ručnou brzdou a rukou poriadne zatoč kolesami - musia sa točiť potichu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných