Poraďte s výberom Octavie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Poraďte s výberom Octavie

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Dobrý večer. Chcel by som si kúpiť auto, najlepšie tak do 5000, keďže by mi priestor bodol, automaticky som zavítal do sféry dvojkovych oktaviek combi. Venujem sa zamestnaniu kde by som jazdil potenciálne dlhé trasy, ale budem si aj privyrábať ako taxikár, resp. Tak či tak by som jazdil dosť po meste. Z tohoto dôvodu by som radšej chcel benzínový motor. Áno, 1,9 TDI ma láka ale je tam riziko že sa mi jazdou po meste zničí a naviac chcem jazdiť na LPG aby sa mi aj to taxikarcenie oplatilo. 1,6 MPI by bola asi najlacnejšia varianta a po meste by mi slabý krútiaci moment nevadil, horšie by to však bolo počúvať celú cestu do Nemecka po autobahne, čo som kukal tak pri 130 (nie že by som mal potrebu nejak zavodit) to točí skoro 4000 a samozrejme, keď sa auto naloží ľuďmi a vecami tak 1,6 bude najskôr dochádzať dych. Zrak mi teda padol na 1,8 TSI 118 kw. Čo som čítal tak výkonu má nadostač, má pekný zvuk a pokiaľ človek jazdí s kludnou nohou, tak by sa spotreba mohla dostať aj pod úroveň ktorú zvladne 1,6 MPI. Na diaľnici je aj kvôli 6tke tichsia čiže ak by sa dalo ju mať na LPG tak by to bola pre mňa výhra. No, ak by sa dalo. Našiel som dosť rozporuplné informácie na fórach, ale zistil som že by sa dalo, nejaký systém ktorý vstrekuje kvapalné LPG ale že to stojí aj cez 2000€, čož by som za to dal. Lenže, s mojím budgetom nezoženiem auto ktoré by malo pod 150k km a skôr to bude tak okolo 200 250k. Chcem sa vás teda spýtať, máte nejaké skúsenosti s kombináciou motora 1,8 TSI na LPG? Čítal som že tieto motory trápi vysoká spotreba oleja ktorá vyústi v GO motora. Je nejaký spôsob ako zistiť či žerie olej pri obhliadke? Záleží na Tom či je kódové označenie motora bzb, cdaa prípadne je rozdiel medzi motormi z roku 2008 a 2011? Sorry za veľa otázok.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Poraďte s výberom oktavie.

Príspevok od používateľa achada »

3mp3r0r napísal: 13.12.2021 20:52Je nejaký spôsob ako zistiť či žerie olej pri obhliadke?
Nie je.

A pri poziadavke nizky rozpocet + nizky najazd (+samozrejme aky-taky stav) sa ti bude v koncernovych vodach lovit len velmi tazko a velmi dlho. Takze zabudni na Octaviu.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Poraďte s výberom oktavie.

Príspevok od používateľa martincichy »

Chces skombinovat 2 neskombinovatelne zadania:

Taxik do mesta x auto na dlhe trate.

5000 eur dufam nie je na uver. Pretoze budes robit len na splatky a na servis.

Octavia 1.9 TDI je vhodne riesenie Tvojej situacie. Nema velku spotrebu a na dialnici sa da. Ale len pre sofera. Vzadu sa sedi velmi tvrdo.

Ak to s tym taxikom nemyslis vazne, kludne obzri volvo V70. Je to pohodlny tank. Benzinovy motor akykolvek je dobry, najprijemnensi je 2.5 T. Diesel do roku 2005 nema DPF. Ale DPF je tam mohutne a nadimenzovane.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Poraďte s výberom Octavie

Príspevok od používateľa Acon »

Nechám sa dobrovolne ukameňovať no zodral som niekoľko služobných oktávií, presne 4 od nova po 308 - 416 000km a vlastním od nova jednu P407 SW a dnes by som išiel zasa radšej do 508 alebo ak staršie tak zasa do 407. To pohodlie je skrátka nebe a dudy a oproti Oktávke je tiché.Motor nepočuješ ani pri 140km/h. V tom sa mu vyrovnala až posledná služobná oktávka r.v. 2018. Už ho máme 14r a 260 000km, už ho mám ako pracovné auto no ide stále ako za mlada.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných