Skoda Octavia 1.4 tsi , 90 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smero
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.11.2008 12:41
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.4 tsi , 90 kw

Príspevok od používateľa smero »

Dobrý den,
Poprosil by som o radu , váš názor, ohladom môjho automobilu.Ide o Škodu octaviu combi ročnîk 2009 motor 1.4 tsi 90 kw typ Cax najazdené 215 000 km.Na pristrojovej doske mi začala svietiť kontrolka motora, na chovaní motora som nezistil žiadne zmeny.V servise mi bolo povedane ,že sú to rozvody a tak som ich dal spraviť ale problem s kontrolkou sa po cca 2 -3 mesiacoch vratil.Znova návšteva servisu ,znova rozvody ktoré boli podla mechanika rozhasené a tak dalšia výmena ale teraz za originalne rozvody škoda.Po krátkom case po výmene znova sviety kontrolka.Návšteva značkoveho servisu ,prva vec co ich napadlo rozvody.Vylučili poruchu snimača otačoka a ventilu riadenia . Cena tejto kontroly 150 eur.Navrhujú kontrolu rozvodou za cca 300 eur .Poprosím niekoho skuseného o radu.
Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 tsi , 90 kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Napísať odpoveď ako skontrolovať rozvod trvá dlhšie ako samotná kontrola.Z motorom sa nerobí nič,max odoberie kryt aby sa mohli napojiť dve sondy do konektorov čidiel otáčok kluky a vačky a urobí sa záznam.Tam sa skontroluje ich vzájomné postavenie,čo je to isté ako keď oni skontrolujú rozvod a rozoberú zbytočne kopec vecí.Ich nezaujíma že to čo kontrolujú posiela informáciu o svojej presnej polohe do riadiacej jednotky ktorá to vyhodnocuje.V tomto prípade tak že reklamuje nejaký problém.Že to môže byť problém práve zo signálom,čo aj bežne je,to ich nezaujíma.Suma sumárum...možnosť kontrolovať všetko čo sa tejto veci týka trvá tri minúty a či je správny jeden aj druhý signál,či nie sú voči sebe posunuté (a teda napr.skočený rozvod) alebo len trošku posunuté (rozvody na fixku) alebo poškodili snímacie koleso pri nejakej oprave,to je možné vidieť detailne.Priložím snímok.
Pokial by ešte truhlíci napichli vstrekovač aby získali info o pozícii kedy otvára môžu sa dozvedieť aj veci ako kompresia,ako pracujú (efektivita) jednotlivé valce,ako a kedy otvára vstrek tj jeho pozíciu.
Keď som z osciloskopom začínal,som bol na školení kde vlastne okrem mňa boli všetko chlapi z autorizákov.Po mne zazerali lebo som "zdržoval" a dával otázky,v kuse sledovali kedy už konečne bude obed.K trom som si prisadol na obede,tak som sa pýtal s čím robia.A oni že...nerobia,majú to nevybalené v sklade,len musia mať školenie ako autorizák.salám párky.
Teraz sú na tom chlapci ešte lepšie,dnes je nutný on line spôsob diagnostiky čiže +- štatisti.Nahrajú vám najnovší soft,a keď nepomôže čaká sa,možno bude novší ten to odstráni.
Tie slúbené snímky....auto ako pacient
Obrázok
a toto je kontrola rozvodu
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 tsi , 90 kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

K tej cene kontroly rozvodov za 300 e.- čo človek ozaj lapá po dychu,čím viac tomu rozumie tým menej kyslíka.nazval by som to priamo a presne...daň za hlúposť,mantáctvo,truhlíkovina.
Tzv garážovník,to je opovrhnutia hodný tvor bez mramoru a kávomatu,bez frndolíny čo si lakuje nechty a ultra múdreho technika na príjme si s nimi vytrie to čudo na konci chrbta.za 300.- o aute urobí report na 50 stránkách A4 protokolov od info o rozvodoch po tlak v pneumatikách a stave antikoróznej ochrany dutín.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 tsi , 90 kw

Príspevok od používateľa martincichy »

Zjavne sa v Tvojom pripade jedna chybu v elektrike, nie v rozvodoch.

Potrebuješ auto-elektrikára, ktorý pracuje s osciloskopom, ako To bolo popísané o príspevok vyššie. Nie mechanika. Ak prezradíš svoju lokalitu, budeš možno nasmerovaný na konkrétnu dielňu.
smero
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.11.2008 12:41
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 tsi , 90 kw

Príspevok od používateľa smero »

Okolie Liptova alebo B.Bystrice.
Dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 tsi , 90 kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odtiaľ chodia majiteľia aut hodne ďaleko do sveta po opravách,to asi bude mať nejaký dôvod.Ísť do Prešova stojí možno 10 lt paliva,ale domáci autoterorizovaný truhlík stojí sto násobok.Lebo ak dobre rátam ide o 3x rozvod.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných