Skoda Octavia II , 1,6 tdi - vysoký voľnobeh - vyriešené !

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jursko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.12.2017 23:42
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 1,6 tdi - vysoký voľnobeh - vyriešené !

Príspevok od používateľa jursko »

Zdravím, mám podobný problém na 2.0 TDI CR. Nie je mi ale jasné kde tu bola tá chyba v texte diskusie som to nenašiel. Alternátor alebo ukostrenie ..?

Ja som v mojom prípade mal podozrenie na alternátor, lebo autorádio ukazovalo maximálne 13,7V v diagnostickej aplikácii. Meraním na akumulátore som zistil, že ani pri 2500 ot. nemal 14 V - presným merákom. Akumulátor je nový a nabitý. Pri meraní kliešťovým merákom som zistil že na kostrovom kábli ukazuje dosť chaotické hodnoty dokonca občas aj mínusové ale batéria sa dobíja. Za ten merák ruku do ohňa nedám, ale pri nabíjaní z nabíjačky ukazuje korektne.
Ja mám ešte aj iný problém ktorý by mohol súvisieť s tým voľnobehom a to je to, že sa mi nezohrieva motor max. 60-70°C, ale v servise, keď som chcel dať vymeniť termostat, ma presvedčili že je to v poriadku hlavne že sa neprehrieva ... Keď som sa pozrel ako sa to vymieňa tak som pochopil prečo. Tak som dal dečku na masku počkám na leto a potom uvidím.
S tým voľnobehom to ale asi naozaj nemá spojitosť lebo krátko po naštartovaní otáčky klesnú a potom stúpnu po krátkej jazde.

Prosím odpoveď na to vyriešenie, ďakujem.
uwa0911489030
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.12.2022 17:49
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 1,6 tdi - vysoký voľnobeh - vyriešené !

Príspevok od používateľa uwa0911489030 »

Ak sa mozem opytat, ako sa podarilo vyriesit tento problem?
Mam s tym istym motorom rovnaky problem.

DPF vycistene a otacky stale na 1000ot/min.

Akoby stale pustalo regeneraciu a az po par minutach po zastaveni otacky spadnu na 750.

Dakujem

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných