Škoda Octavia III 2.0 TDI - prehrievanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III 2.0 TDI - prehrievanie motora

Príspevok od používateľa smarik »

INA, SKF, HEPU - kúpiš komplet sadu.

Chladiacu G12plus.
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III 2.0 TDI - prehrievanie motora

Príspevok od používateľa monojetronic »

preo nie G12evo ? Ta je najnovsia co sa tyka koncernu, ale bezne citam odporucania vymenit G13 za G12plus ... :203:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III 2.0 TDI - prehrievanie motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco....A ja som si doteraz myslel že s rozvodmi sa vodná pumpa mení automaticky.

Správne.Jednoduchý princíp - pokiaľ je vodná pumpa jeden z prvkov rozvodu a funguje zároveň akoby kladka,tj je v kontakte z rozvodovým remeňom,tak sa mení súčasne a nutne.Je to najslabší článok rozvodu,to sa potvrdzuje už dlhé roky.

Prečo nie G12evo ? A prečo nie.Treba ju odskúšať a pokiaľ sa potvrdí vhodnosť z dlhodobého hladiska tak si ju pokojne do systému dať.
Ja mám roky skúsenosti z G12++ k plnej spokojnosti a meniť to nebudem.Kým nebude ozaj dostatok informácií ako sa správa evo v motore kde existujú špecifické kritické miesta ktoré problém vyvolávajú. Celý problém týchto vecí je že sa okolo toho príliš mudruje bez reálnych hodnoverných a dôveryhodných,overených skúseností len na základe čo internet dal.A to je hotová cesta do prúseru asi tak v 90% pretože práve chýba overenie.Internetový anonymný blb bez adresy môže zavesiť kamkoľvek nehoráznu hlúposť. Ešte aj v celku veľmi dobre pozeratelné videá kde sa vyjadrujú rozumný chlapci sem tam obsahujú dielčiu polopravdu alebo nesprávnu informáciu,ale v tom kvante dobrých a pochválenia hodných rád a informácií sa dá prijať prkotinová nezrovnalosť.Cení sa dobrý úmysel a obsah celku.Ani najväčší majster remesla nevie všetko,a preto nemajú problém druhého za radu pochváliť a nie v ješitnosti sa urážať.Učíme sa vzájomne,len treba trocha opatrnosti ak nevieme s kým máme česť.Najlepší sa poznajú dobre,v tom je krása spolupráce a obojstranný užitok

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lukas391, martinzatkuliak a 24 neregistrovaných