Skoda Kodiaq - čakacia doba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dep napísal: Kodiaq je poriadny kus Skodovky, so vsetkym co k nej patri, chapem, ze jeho majitelia sa Skodovice nevedia nabazit :)
Prosím rozpíš v čom je poriadny kus? A majitelia sa ho nevedia nabažiť?
Alebo ma prave prepustili z psychiatrie? :40bd:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Pre mnohých je. No reálne je to dobré auto ale úplná nuda. Kodiaq by som ale nenazval kusom poriadnej škodovky. To by mohol byť Superb no Kodiaq je len Tiguan v inom pižame = babySUV ????
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Áno, pre mnohých je to modla, ikona, trend, tradícia, lebo otec, dedko, sused, švagor. Však iba dovtedy pokiaľ si neużiju poriadne auto. A to z vw group už dávno nevyšlo. :4012:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Dobre. Tak porovnajme. Napr najoblúbenejšia Oktávka. Priestranné rodinné auto. S čím by si ho porovnal? Rovnaké parametre, cena...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon - prosím ťa čo považuješ za parametre??? S Shade 120l som vozil obilie od kombajnu, krumple po zbere z role , 20 kačíc a 5 husí naraz nebol problém a doviezla aj tonu štrku na betonovanie. lol Cena bola úmerná tej dobe a zárobkom - 4 mesačné platy. Aký iný účel má mať automobil okrem prepravy ludí a materialu z bodu A do bodu B ??? :40bd: :40bd: :40bd: Aha - ochrániť posádku pri havárii? ja mám lepší recept , už 30 rokov nebúram. :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Oco, fakt sa pýtaš, alebo len rýpeš?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Úplne smrtelne vážne sa pýtamm, ak by moje dieťa totiž prišlo s nápadom kupovať nové auto , urychlene by som vyhladal lekára, pretože blúzni.
Takže len pre moje súkromné info - čo sú to tie parametre???
Pri dome chápem obytná plocha - teda kolko miniem na kúrenie, velkosť pozemku teda kolko budem musieť kosiť a kolko plotu natierať a tak. Ale u auta?? každé jedno na trhu dosiahne hravo 50-90-130km/h a odvezie 4 ludí. Farby sú tiež k dispozícii rôzne aby si ho poznal na parkovisku. Čo je teda ešte parameter? Zaujíma ma to , pretože chcem pochopiť myslenie ludí čo za ten shit ktorý vyrábam dajú 70 -250t eur.
Neber to ako rýpanie , predsa aj mi starší sa musíme snažiť pochopiť dnešnú dobu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Acon napísal:Dobre. Tak porovnajme. Napr najoblúbenejšia Oktávka. Priestranné rodinné auto. S čím by si ho porovnal? Rovnaké parametre, cena...
Ja som indivudalista, nikdy som neporovnaval krabicu od topanok s krabicou od keksikov. Pre mňa to boli a vzdy budu krabice, spotrebny material. Pre mna je najcennejsie ZDRAVIE!
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Oco. Za 20 000 máš auto nejakej veľkosti s nejakým vybavením, výkonovýmu parametrami, nejakou spotrebou, veľkosťou batožinového priestoru, odkladacími priestormi v kabíne.... To, že Ty považuješ kúpu nového auta za blúznenie, tak ja zasa hovorím, že blúzniš Ty. Lebo ak nikto nekúpi nové auto, Ty nekúpiš jazdené. Odhliadnuc od faktu, že ak by boli všetci ludia ako Ty, tak milióny ludí sú bez práce. Takže nehnevaj sa, ale rýpeš.

trucker ja som tiež individualista a preto som škodovku nikdy nemal. No som aj realista a viem sa na vec pozrieť objektívne. Navyše mám s tými autami celkom dosť skúseností a jednoducho ak niekto kupuje auto s rozumom a nie emóciami, tak škodovka sa rozhodne musí do výberu dostať. Pretože jednoducho svojou praktičnosťou nastavuje latku vysoko. Pretože ideš na dlhú cestu, zoberieš si ako ja 1,5l flašu pitia a máš to kde pohodlne dať tak aby si to mal stále po ruke. Potrebujete si odložiť mobily, je kde, potrebuješ si niekam zapichnúť plechovku, kávu rôznych rozmerov aby to aj držalo a nevylialo sa, máš kde. Chceš mať pri sebe lekárničku aby si ju nelovil v 500l batožiny, máš na to miesto, nechceš aby sa ti povalovali reflexné vesty a tiež musia byť po ruke, máš na to miesto, miesto na okuliare aby sa nepoškriabali? máš .... Čo Ťa len napadne, všetko tam máš + máš pre rodinu miesto aké nemá v tej cene nič. Ja keď sadnem do čohokoľvek iného, tak práve tieto veci mi chýbajú. Ano, majú ich aj ostatní. Nie všetko no hlavne úplne blbo riešené, že vždy ma napadne, že za trest by som konštruktéra zavrel do toho auta na 2 mesiace nech si uvedomí že rozum je na to aby sa používal. Nedávno v novej Mazde 6. Super kára, no designéra interiéru by som vyrazil na dlažbu, Dtto Citroen DS. Kára v cene skoro za 2 oktávky a... chce se mi blejt velebnosti. Rad radom nepraktické, nedotiahnuté veci potrebné pre život v aute.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon , fakt nerýpem , miliony ludí by neboli bez práce , ale vyrábali by veci naozaj dôležité a potrebné. Takých sú desttisíce ale osobné autéo v takých množstvách ako sa vyrába dnes tam nie je.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Co by podľa teba tí ľudia vyrábali? Aké užitočné veci? Nebuď idealista. Vyrába sa x "neuzitočných" vecí a podla teba by ďalší ľudia prišli o prácu. Lebo z takého pohľadu sú TV sú neuzitočné, PC, rádiá, satelity, lyže, telefóny.... Ako by si zamestnal tých ľudí? Skrátka ľudia pracujú a vyrábajú veci, ktoré chcú iný ľudia a patria tam aj nové autá a chvalabohu si ich ľudia kupujú, čím dajú peniaze do obehu a tie potom spúšťajú reťazec prác z ktorých žijú ďalší a ďalší ľudia a v konečnom dôsledku aj ty a tvoja rodina.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Sme sice už celkom mimo temy ale ty zo svojej výšky vidíš europu a "bohatý" svet , ja som o tri poschodia vyššie a vidím miliardy kludí čo hladujú. Keby namiesto každého vyrobeného televízora tí ludia vypestovali 5 kíl ryže bolo by to hodnotnejšie. Nezabúdaj , že ja som komunista a teda si myslím že by všetci mali mať rovnako ani viac ani menej. :40bd: Napríklad aj ja osobne by som nezabíjal svoj čas pri pc, ale trávil ho s manželkou alebo vyrábal niečo osožné. Takto len hnijem a zakrpatievam ako väčšina z nás "moderných" ludí. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Paradox je, že kvôli tej ryži vôbec netreba prestať vyrábať nič. Všetkého je dosť. Musíš akurát vymyslieť ako to k tým hladujucim dostať. Lebo to nie je o tom, že by bolo jedla nedostatok. Len vo väčšine tých Afrických hľadajúcich krajinách vládol, alebo ešte vládne práve ten komunizmus. Co je síce myšlienka dobrá no ako hystória ukázala, nerealizovatelna.
copy
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17.08.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Kodiaq - čakacia doba

Príspevok od používateľa copy »

A koľko je teraz na Kodiaq čakacia doba?

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných