Skoda Octavia 1,2002,1.8T,aum

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

26johnyy26
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 12.10.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1,2002,1.8T,aum

Príspevok od používateľa 26johnyy26 »

ahoj,na diagnostike v pamati zavad mam chybu 17705 a 17545.vie mi niekto napisat,kde najdem v meranych hodnotach hodnotu tlaku turba a pri skrtiacej klapke?
pripadne cely zoznam meranych dodnot s cislenym oznacenym?
,menil som jednu prasknutu hadicu,ale zavada pretrvava.
vdaka

17705 - Spojeni turbodmychadlo-skrtici klapka Pokles tlaku
P1297 - 35-00 - -
17545 - rada 1: prizpusobeni smesi (add.) System prilis bohaty
P1137 - 35-00 - -
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ viem AUM ale ani AGU v diagnostike meraných hodnôt tlak turbíny nemajú,a problém podobného rázu sa diagnostikuje z iných hodnôt.V diagnostike ARZ ARX AUM AGU sú odlišnosti vo výklade hodnôt aj keď sú v podstate totožné motory
Sleduje sa prietok,záťaž motora,uhol otvorenia klapky,lambdy,časy vstrekov,adaptácie a spústa iných hodnôt,čo ale bez výkladového manuálu sa prakticky nedá dešifrovať.Je nutné poznať hodnoty pri volnobehu alebo pri niektorých konkrétnych otáčkách,pri zaťažení.Treba doslova rozšifrovať všetko od 000 po posledný kanál čo by nebol problém,ak by daná hodnota nemala svoj výklad,prípadne trebalo rozšifrovať súbor ôsmych jednotiek a núl.
Ak sa chceš pohnúť dopredu tak si urob blockmap celej 01 motorovky vo volnobehu a 80°C a prezri si to všetko pozorne,je to tam len si treba premyslieť súvislosti.
AUM je bohato obdarovaný hadičkami prepojeniami vecí napojenými na sací trakt,a pokiaľ to chce niekto nájsť a nemá možnosť použiť servisné spôsoby zistovania či pokles tlaku alebo dymom a pod,môže ho to dosť vytrápiť.Vo svojom bezprostrednom okolí mám hneď dva také prípady ktoré dodnes nemajú riešenie,jeden je úplne zabitý pretože je kombi pohon s plynom a tam už vonkoncom nikto ani nezačne.Ten motor sa diagnostikuje storáz ťažšie než diesel novšieho typu,málokto im rozumie.
26johnyy26
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 12.10.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 26johnyy26 »

skontroloval som hadice od turba po skrtiacu klapku,ako uvadza manual pri tejto chybe,nebadat ziadnu netesnot,maly priesak oleja je na spoji kovovej trubky za motorom,je tam trochu masne..zozeniem novy O-kruzok a vymenim ho.inak je vsetko ostatne ok.
hej,ten motor je trochu zlozitejsi.od prestavby na plyn som upustil,mal som tu temu..
26johnyy26
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 12.10.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,2002,1.8T,aum

Príspevok od používateľa 26johnyy26 »

po case som nasiel tuto zabudnutu temu,problem som vyriesil,boli popraskane hadicky v sekundarnom vzduchu,vymenene za nove,odvtedy cca 2 roky bez zavad.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných