Škoda Octavia 1,6 TDI 77 kw - Rezonancia pri 2000ot/min

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj963
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 31.10.2016 10:07
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia 1,6 TDI 77 kw - Rezonancia pri 2000ot/min

Príspevok od používateľa juraj963 »

Ahojte,

po zahriatí motora, najmä na nižších prevodových stupňoch mi pri cca 2000ot/min. rezonuje z prednej pravej časti vozidla. Ako ukážku prikladám video, kde je to zreteľne počuť. Prosím vás, nestretli ste sa niekto s niečim podobným? Auto ma cca 2 a pol roka a najazdené niečo okolo 68 000 KM. Za každý komentár budem veľmi vďačný.

Ďakujem.

http://leteckaposta.cz/939360103
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

och co tak to hodit do youtube.nech ti niekto slapne na pedal a ty chytaj vsetko co ta napadne.a mas to
bumbalak
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.03.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bumbalak »

ono ti to len bucha alebo aj treba puka vies ono by bolo fajn ak by si to popisal viac lebo z videa sa clovek nic moc nedozvie, musis to opisat proste viac
juraj963
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 31.10.2016 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj963 »

Ono veľmi viac sa to popísať nedá, respektíve to neviem, keďže nemám potuchu čo to je za zvuk (či to robí plast, alebo kov) a hlavne neviem odkiaľ to ide...iba to, že z interiéru vozidla je to počuť z prednej pravej časti, aspoň mne sa tak zdá.

Nedávno som to bol dať pozrieť do servisu, ani tam veľmi nevedeli prísť odkiaľ to ide, a to auto bolo aj na zdviháku a skúšali chytať čo sa dalo... Potom si všimli, že kryt od rozvodov nie je úplne upevnený (má miernu vôľu), keď ho ale chytili zatiaľ čo ja som držal otáčky na rezonancii (2000 ot./min), tak zvuk bol ešte horší, dá sa povedať. Takže nakoniec som odtiaľ odišiel s tým, že to bude zrejme kryt rozvodov a že to nemám riešiť.. že je to len rezonancia plastu a nič vážne sa nemôže stať.
smarcin
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.12.2020 11:39
Zdieľať na Facebook

Re:

Príspevok od používateľa smarcin »

juraj963 napísal: 28.03.2017 08:56 Ono veľmi viac sa to popísať nedá, respektíve to neviem, keďže nemám potuchu čo to je za zvuk (či to robí plast, alebo kov) a hlavne neviem odkiaľ to ide...iba to, že z interiéru vozidla je to počuť z prednej pravej časti, aspoň mne sa tak zdá.

Nedávno som to bol dať pozrieť do servisu, ani tam veľmi nevedeli prísť odkiaľ to ide, a to auto bolo aj na zdviháku a skúšali chytať čo sa dalo... Potom si všimli, že kryt od rozvodov nie je úplne upevnený (má miernu vôľu), keď ho ale chytili zatiaľ čo ja som držal otáčky na rezonancii (2000 ot./min), tak zvuk bol ešte horší, dá sa povedať. Takže nakoniec som odtiaľ odišiel s tým, že to bude zrejme kryt rozvodov a že to nemám riešiť.. že je to len rezonancia plastu a nič vážne sa nemôže stať.
vyriešil si ? mám to isté
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 73 neregistrovaných