Skoda Superb 2016 - regenerácia dpf

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ja som jazdieval aj po obchvate BA/frajerku som mal asi 15 km odo mňa-ja petržka a ona podunajské/ tak reálne to žralo tak..minimum čo som s tým spravil tak bolo 6,8..ale pod toto som sa nedostal..vždy som tankoval plná-plná, takže sa to dalo jednoducho vyrátať..ale odbáčame od témy..
Vela ludí si kupi diesel do mesta kvôli spotrebe, ale ten tam určený nie je..a vlastne nechápem čo ich k tomu vedie..
Keby som jazdil menej, tak okolo 15-20 000 ročne tak nad dieslom neuvažujem ani jednu jedinú sekundu..Vlastne jediná jedna mínuska benzínu je cena pohonných hmôt a vyššia spotreba..benzín už žiadnu nevýhodu nemá..
zato diesel má jednu plusku spotrebu a cenu nafty a nevýhody obrovské..hlučnosť, vibrácie, a prípadné náklady na opravu, ktoré zasa môžu byť aj nemusia..záleží to od medzikusu medzi volantom a sedadlom..a v zime aj podstatne zo začiatku horšie kuri..to prídávne kurenie čo mám aj ja tak začne kuriť tak po 2 km jazdy...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> toto sa mi paci ze vsetci maju nato iny nazor kde bude pravda?

tak ako vacsina tu hovori. ZIADNA KONTROLKA NESVIETI PRI REGENERACII, KONTROLKA SVIETI AZ KED JE PRUSER ! Bez debaty. Kto pozna diagnostiku tychto VW Superb kekecin, ten vie.




>> teda netusim ako casto regeneruje,ale do 12000km uz 3x svietila kontrolka filtra.

regeneruje tak ako ti chlapci napisali. V idealnych podmienkach par stoviek kilometrov, bolo tu napisane 400 az 1000km, nie, tisic to nevydrzi, v neidealnych podmienkach kludne regeneracia nastupuje kazdych 180km [fakt, menej ako dvesto].

Aby sme ukoncili akukolvek moznost debaty na tuto temu : Skoda Superb a aj vsetky ostatne dieslove chrchle s DPF maju priamo v diagnostike dostupne udaje napriklad KOLKO PREBEHLO KILOMETROV OD POSLEDNEJ REGENERACIE. Zase poprosim bez debaty, toto je fakt, proste je to tak. A videl som tam cisla 150, 180, 210 kilometrov uplne bezne.


>> A neverim ze je upchaty. prvych 1000 km od nova mesto a mimomesto kombin.,dalsich 4000 km dialnice.
>> Potom 5000 uz len kombinovana jazda.Je to divne,nove auto a uz 3x nevypnut motor a jazdit kym nezhasne kontrolka.
>> Z toho 1 krat hodilo do nudzoveho rezimu.To su tie ekologicke normy.

neviem co sa deje v tvojom pripade, rozhodne by som to reklamoval v autoTEROrizovanom servise. Tam si NEBUDU VEDIET DAT RADY, SAMOZREJME, ale ziadaj to zapisat do servisnej knizky, ziadaj si k tomu vystavit akekolvek mozne papiere, pretoze z toho kuka pruser. Toto co si zazil, navyse pri dialnicnych a kombinovanych kilometroch, NIE JE V PORIADKU.

Neexistuje ze voz padne do nudzaku pocas 10.000km alebo 12.000km, neexistuje ze TRIKRAT uz nieco signalizoval. Vrcholne nemozne. Ver tomu ze nejaky prieser sa na teba chysta. Kazdu jednu sprostost si nechaj dokumentovat aby si mal aspon nejaku sancu to riesit v ramci zaruky / kulancie.



>> Do faka a to som uvažoval že si takého nového supa kúpim..

ale ved iste - pockas styri roky do faceliftu a potom si kupis. Tak ako kazdy kto si vazi svoje peniaze s novym hyperdieslovym autiakom...




>> a myslím že filter sa v tvojom aute žial nedožije ani 100 000 km a bude sa porúčať..

s tymto nazorom sa stotoznujem - kedze pri 10.000km si uz trikrat mal kontrolku, nieco nie je v poriadku. Do 100k km sa ten filter NEMA SANCU dozit tymto sposobom. Auto v nudzaku pri 10k km ? Vesele, moc vesele.




>> pred 15timi rokmi som mal mazdu 626 GE/vajco/ 2,0i 16v a tá žrala presne 7,0-7,1 na 100 km...

prehodit taketo benzinove nepriamovstrekove auto na LPG a jazdis ukrutne lacnejsie nez na diesel, bez strachu o slimaciky, DPF štuple vo vyfuku, špricky, EGR ventily a podobne hračičky.
odbornikos
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10.11.2016 16:13
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2016 - regenerácia dpf

Príspevok od používateľa odbornikos »

julko242424 napísal:Dobry vecer.mam superb 2016 110kw 2.0 tdi 6st automat a chcem sa opytat skusenejsich ci tam mam nejaku kontrolku ked prebieha regeneracia DPF alebo ako si vsimnem ze prave regeneruje.dakujem za poznatky.
Budík na rozpoznanie regenerácie DPF
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=94&t=66659
incarauto
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.09.2013 20:21
Zdieľať na Facebook

MP3turbo

Príspevok od používateľa incarauto »

Aj ja tusim ze do 12000 km kontrolka 3x je dost,ale zatial neriesim,zaruka 4 roky.Aj tak by v servise na nic neprisli.Nove Suoerb je takmer komplet nove auto,ratam ze poruch bude neurekom,aj je co som pocul.Pri kupe som s tym ratal,pockam 2r.na facelift tam uz odstrania muchy a bude ok.Ovsem pokial nerozdelia predne svetla.
ludevik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.12.2019 19:54
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2016 - regenerácia dpf

Príspevok od používateľa ludevik »

Zdravím, mám pár otázok ohľadom regenerácie DPF. Superb 2016, 2.0 110kw,156tis. Problémom je príliš častá regenerácia. Neviem z akého dôvodu asi pred dvomi mesiacmi auto regenerovalo každú jazdu po zohriatí motora bez úspešného dokončenia. Skontrolovanie dg nezistilo nič vážne. V dpf popolček asi 30 g a sadze, ktoré sa mali vypáliť okolo 20 g. Nútená regenerácia sa nepodarila. Filter vybratý von a vyčistený ako aj EGR. Všetko nastavené. Po oprave prvá regenerácia po asi 450 km v pohode. Potom dovelnka v Chorvátsku a po návrate sa zase začína trápiť. DPF 0 g popolček a sadze asi 8 g. Pritom regenerácia by sa mala spúšťať asi od 24 g. Výfuk čistý. V škodovke nič nezistené. Kde môže byť problém? Na regeneráciu jej dokončenie vždy braný ohľad. Nejazdím mesto, väčšinou okres. Ďakujem
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2016 - regenerácia dpf

Príspevok od používateľa srtdemon »

Pri tych kilometroch by si ani nemal vediet o DPF a nie ho dokonca este davat cistit. To by to auto muselo cely zivot behat v meste. Ale je to VW, tam musi ratat so vsetkym.

Mas to od nova?
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2016 - regenerácia dpf

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Nejaký snímač tam asi musel odísť?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2016 - regenerácia dpf

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je tam jedna dobrá správa že koncovku má čistú.To znamená dokonalá tesnosť filtra.
Lenže toto je iba jedna z požiadaviek a na správnu činnosť musia byť v poriadku všetky,čiže v poriadku teplotné čidlá,Lambda sonda a snímač diferenčných tlakov.A samozrejme v poriadku aj časť pre filtrom -cat.Až na schopnosť cat-u dvíhať teplotu sú všetky parametre prístupné v diagnostike.Ibaže DPF je závislé od práce motora takže ani ten nemôže mať problémovú žiadnu časť ktorá z emisným systémom súvisí.To všetko znie hrozivo,ale vcelku je všetko dobre ošetrené,parametre k dispozícii a prakticky všetko má svoj test na preverenie činnosti.
Pokiaľ je systém činný,vie sa spustiť sám treba sa venovať konkrétnym veciam sledovať správanie,rýchlosť plnenia filtra.Väčšina je daná tým že motor reálne produkuje vela sadzí a teda je rýchle aj plnenie.Ale sú aj chyby spôsobené servisom ktorý napr po vyčistení zadal parametre nového filtra (0%) čo sa ovšem nestalo,nový a čistený nie je to isté.Dokonale to pomýli štatistiku RJ,zmenia sa napr.diferenčné tlaky a rj vidí čo vidí...nerozmýšla.Trebalo dopočítať nový stav.
Takže toto chce si odsledovať všetky komponenty a ich prácu,preveriť či motor sám neprodukuje nadmieru sadzí a sledovať to priebežne,inak sa nedá získať vedomosť čo neprebieha štandardne.Riešil som to isté auto aj motor len 2015 CFFB,dnes sa ukončil.Začínal z mrakom chýb z ktorých nakoniec ostala jediná žhavič 4 valca ktorá sa zapisuje a readiness je už správny nulový.Ako nedobre to napočiatku vyzeralo,tak sa napokon reálne ukázali vyslovené drobotiny.Takže...na problém veľa netreba,čo treba je velmi pozorne všetko odsledovať a čo ide otestovať,a to je v podstate skoro všetko.Pokiaľ sa pri riešení týchto systémov urobí chyba na samom počiatku opravy,má fatálne následky a zlý krok ide jeden po druhom (po zlom iné ako zlý nasledovať nemôže) a gazda má vyvetraný budelár.Nepočítal som počet protokolových listov A4 ale typujem min 60. To len ako príklad lebo DPF problémov je mrte a platí úmera - čím menej protokolov diagnostiky,tým neistejší výsledok ale väčšia platba.Na mrcha prácu nik z radostou protokol nedá.
ludevik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.12.2019 19:54
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2016 - regenerácia dpf

Príspevok od používateľa ludevik »

Na dg neboli nájdené žiadne chyby. Proste potrebujem niekoho, kto by podľa tých hodnôt vedel určiť, že kde by mohla byť chyba. Filter som čistiť nemusel, ako som písal, bol zaplnený len na tretinu. Napriek tomu som sa na to dal. Otočil som Chorvátsko a filter je úplne prázdny. Takže to vyzerá na nejaký snímač. Bohužiaľ nepoznám nikoho, kto sa do toho vyzná až do takej miery. O týždeň plánujem zase Chorvátsko a mám obavy, aby sa to cestou nepokašľalo.
ludevik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.12.2019 19:54
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2016 - regenerácia dpf

Príspevok od používateľa ludevik »

Vymenil som olej z Castrol na Mobil 1. Tankujem väčšinou len drahú naftu+aditívum protec
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2016 - regenerácia dpf

Príspevok od používateľa srtdemon »

Ved je to skodovka. To ti musia vediet opravit v kazdej dedine.
ludevik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.12.2019 19:54
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2016 - regenerácia dpf

Príspevok od používateľa ludevik »

srtdemon napísal: 08.08.2022 21:29 Ved je to skodovka. To ti musia vediet opravit v kazdej dedine.
Tak mi napíš tú dedinu, kde to opravujú 🙂

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných