Skoda Octavia I - búchanie v spojke

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

feshimon
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.03.2011 13:58
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia I - búchanie v spojke

Príspevok od používateľa feshimon »

Vcera sa mi stala vec, ze po nastartovani a zaradeni rychlosti, sa zacal ozyvat hrozny kovovy zvuk pri pustani spojky a s kolesami to nerobilo nic. Len to sramotalo a ako keby sa nieco kovove urvalo. Ked som potlacil spojku tak to prestalo a mohol som normalne radit, ale pustit spojku som nemohol.
Co by to mohlo byt a kolko by asi vysla vymena(1.8t 20v agu 1998)?
lance0xc
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 14.02.2009 16:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lance0xc »

spojka, lozisko KO mozno
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pozri si ceny na napr autokelly a robota odhadom 50 euro.
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

stoho co pises tak je velmi pravdepodobne ze lozisko je ko takze ta caka coskoro vymena spojky.A prosim ta men ju celu dufam ze si natolko rozumny a mas na vymenu celej sady nie ako po niektory co vymenia len vadny kus a zvysok nechaju povodny a o pol roka su tam kde boli cize v r.....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

preco by to mal robit.ja menim len to co je zle.jasne ak lamela je uz tenka alebo ma menej ako 6mm no zavisi aj podla toho co to je za auto tak ide nova.ale naco menit pritlacny veniec.ten prezije aj 300 000km.ja som menil na fave komplet spojku od LUK.po 2 rokoch a 12 000km co to najazdilo pocas 2X zimy zacalo hucat lozisko od slavneho LUK.a to akoze som mal menit komplet vsetko?
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

potvrdzujem, ja som menil na Fiate celu sadu LUK a po dvoch mesiacoch , po najazdení 5 000 km začalo lozisko tiez sustat a hucat... :3c90: :3c90: :3c90:
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Zotrvak na benzinoch - dvojhmota dost vydrzi, viackrat som ale na 1,8T videl roztrhnuty pritlacakm ktory posekal aj lamelu a vypinaci mechanizmus... Ja skor tipujem ten rozleteny pritlacak, ktovie ci nerachol aj zotrvak, ale na benzine sotva. Pochybujem, ze by lozisko vydavalo taky zvuk, ako keby ti praskne pritlacak, trbea rozobrat a uvidis, ak budes potrebovat nove ND za najnizsiu cenu, kludne sa ozvi privatne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak bude vada ujasnená,poprosím majitela nech sem dopíše výsledok,čo to bolo.Už iba preto lebo nesúhlasím ani z jedným a na rozdiel od všetkých dávam 99% na poškodenú lamelu, odtrhnutý náboj najskôr,na to spojkové ložisko z toho 1% čo zostalo iba tak desatinu
A možná je ešte jedna vec,že sa celá vec vôbec netýka spojky,ale v tom prípade to bolo (zvuk) určené len z pozície vodiča a nie zblízka- náhon...poloos a pod
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

A ja sa pridavam k Tebe. Nie je tam nahodou urvaty kinetak ?
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Ja som sa do toho nechcel pliesť, lebo nie som mechanik, ale skôr sa mi zdá, že mhlavaty a hnr sú zrejme najbližšie.Zadávateľ píše, že pri stlačenej spojke je kľud. To podľa mňa vylučuje ložisko a prítlačák, tie dve veci sú predsa práve vtedy v "zábere", či nie? Keď spojku púšťa až vtedy to rachotí. Rozsypaná lamela?
Alebo tá rozsypaná poloos, kineťák? To by vysvetlilo tú nehybnosť, pri rozmlátenej lamele by sa to aspoň trochu pohlo, nie?
Alebo som úplne vedľa. Som zvedavý na riešenie.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

no neviem.. keby ten homokinetak nebol uplne na srot, ale len poskodeny tak by bol stale pojazdny.. akurat by to len praskalo a buchalo, ale auto by islo.. podla mna..
tmt905
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 23.07.2011 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tmt905 »

Skoda ze autor napokon nenapisal cim to bolo.

Mam podobny problem. Tiez 1.8T agu octavia 1

Zaradim 1 pri vypnutom motore a hybem autom dopredu a dozadu a bucha to. Za jazdy je to take ako keby niekto kladivom buchal do spodku auta. Zistil som ze to ide pravdepodobne od spojky. Bol som pod autom a tak som pocuval kde to buchoce. Spojka konpletna aj so zotrvacnikom bola vymenena pred 20 tisic km a takto buchat zacala asi len pred 600km a nahle sa to stupnovalo teraz sa na tom bojim jazdit.

Niekto nejake napady este co by to mohlo byt? Vymenil som uz silentbloky v ramenach, spodne capy, tlmice, ulozenia tlmicov, loziska tlmicov, dorazy, manzety, capy riadenia, ulozenie stabilizatora, tycky stabilizatora, vsetky silentbloky motora a prevodovky aj spodny.
lukasbr
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.06.2017 00:50
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia I - búchanie v spojke

Príspevok od používateľa lukasbr »

Zdravím všetkých,
Taktiež pridám svoju skúsenosť.
Minulý mesiac mi začala šmýkať spojka, vymenila sa teda za novú (značku neviem).
Od tej doby motor vrčí hlučnejšie ako pred výmenou spojky. Po zošliapnutí pedálu spojky zvuk - hrkot mizne.
Radenie je bezproblémové.
Jedná sa o Seat Cordoba 1.9-tdi-66kw rv. 1998, najazdených 285000 (spojka tam bola pôvodná od VW)
Čo by to mohlo podľa Vás byť. Mohol mechanik pri zakladaní spojky niečo poškodiť, resp. mal možnosť vidieť v akom stave je zotrvačník?
Ďakujem za postrehy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných