Skoda Octavia zly štart

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

macob
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.02.2008 17:21
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia zly štart

Príspevok od používateľa macob »

Ahojte mam problem z octaviou 1,9 tdi 66kw
v mraze mi zle startuje , prakticky mi stiahne celu bateriu a len horko tazko nastartujem( pricom vonku je maximalne -5 stupnou)
vymenil som bateriu to pomohlo maximalne na tyzden, tak som premeriaval aj alternator je ok, zhavice su tiez nove a starter po repase. Dalsi problem startovanie za tepla toci dooost dlho cca 10sek potom nastartuje, skusal som zvisit startovaciu davku , nepomohlo a mal som pocit ze auto ma ostrejsi zvuk, tak sme to vratili spat.radili mi chip
Uz neviem co dalej
autoferko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.03.2009 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autoferko »

Ako je na tom TDI graf /predvstrek/
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24981
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi sa točíš v bludnom kruhu keď máš pocit že si všetko podstatné urobil a aj tak.....Vieš v čom je problém ? Ten istý človek robí sto krát to isté,tak isto rozmýšla,vidí atd.Sú veci ktoré nemajú logiku,predbežne.Až budeš poznať príčinu.všetko dostane krásnu logiku.Taký čas si dám oddych od problému a premýšlam.Väčšinou sa na niejakú maličkosť zabudne.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> radili mi chip
> Uz neviem co dalej


zacni tym ze s ludmi ktori ti radili chip na tvoj problem sa uz NIKDY nebudes rozpravat o autach. Ani o tvojom ani o ziadnych inych.

Lebo to je asi taka rada ako choremu na rakovinu pustit zilou...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

V prvom rade zmenit servismana, servis. Ono, asi ste kupili zbytocne druhu bateriu, zbytocne nove zhavice, zbytocna generalka startera (teda preventivne to je dobre, ze sa pomenilo, ale...)
Ze su zle studene starty? Zhavenie je v poriadku (zhaviace rele, poistka...)?
A co rozvody? Su dobre nastavene? Filtre?
Ale ak je pricina vo vybitej baterii, tak zajst k niekomu, kto sa venuje opravam a diagnostike el. sustavy. Osciloskop dokaze povedat skutocne vela.
pindopindo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27.05.2008 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pindopindo »

Cau. Kolko zubovy mas starter.
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Výmena štartra zväčša problém vyrieši, ak sú ostatné veci OK.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
robinhoody
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.11.2010 07:21
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia zly štart

Príspevok od používateľa robinhoody »

macob napísal:Ahojte mam problem z octaviou 1,9 tdi 66kw
v mraze mi zle startuje , prakticky mi stiahne celu bateriu a len horko tazko nastartujem( pricom vonku je maximalne -5 stupnou)
vymenil som bateriu to pomohlo maximalne na tyzden, tak som premeriaval aj alternator je ok, zhavice su tiez nove a starter po repase. Dalsi problem startovanie za tepla toci dooost dlho cca 10sek potom nastartuje, skusal som zvisit startovaciu davku , nepomohlo a mal som pocit ze auto ma ostrejsi zvuk, tak sme to vratili spat.radili mi chip
Uz neviem co dalej
prave riesim rovnaky problem na GOLFE 1,9TDI ten isty motor co mas v octavke ,ked je mraz a chcem natocit stiahne baterku a ledva pretoci motor ,ale pritom viem ze baterka na 10000% dobra lebo na druhom aute snou motor toci jak na kolotoci.
Problem bude bud v kabloch teda niekde je velky prechodovy odpor ,zla kostra alebo zly kabel co ide na starter.
Alebo to bude v starteri ,ale skor mi odbornici radia ze to bude v tych kabloch ...niekde
macob
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.02.2008 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macob »

dakujem vsetkym za prispevky a za rady
zacnem riesit
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 77 neregistrovaných