Škoda Octavia 1,9 TDI 66kw r.v. 98 - štart / vypnutie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

krakennnn1234o
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.11.2010 15:20
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia 1,9 TDI 66kw r.v. 98 - štart / vypnutie

Príspevok od používateľa krakennnn1234o »

Zdravim vas majstri, neviem ci sa take nieco co mne sa deje s octaviou už niekomu stalo ked ano budem velmi rad ked mi niekto z vas dokaže poradiť....jedneho dna mi z nicoho nic prestala startovat nezapinalo sa žhavenie vlsatne na to rele neviem ako sa vola sa nedostaval prud rele co dava prud na zhavice a vlastne od prekrutenia klucika musi byt zapnute vkuse....jeden mechanik mi poradil prepojit kabel z jednej poistky kde je prud na druhu k tomu rele a od vtedy bez problemov startuje neviem ani ako som to opravil co je pricinou že z nicoho nic na dajakej poistke nieje prud ale dajme tomu. kablik prepojeny okctavka krasne ide vsetko v poriadku asi 2 mesiace ale teraz som ostal prekvapeny prisiel som domov prekrutil som klucom ako že som chcel vypnut motor dokonca kluc som aj vytiahol vystupil z auta a motor ostal stale kludne priast sposob ako ho vypnut mi napadlo vybrat tu poistku vtedy automaticky som odpojil privod na to spustacie rele co ide na zhavice a auto vyplo ked som rele založil ostalo mi svietit na pristrojovke dobijanie baterie odpojil som baterku opetobne zapojil a vsetko ok. dobijanie zhaslo motor bezpecne vypnuty. tak že v pohode startujem normalne prepojeny kablik z poistky na poistku vypinam tak že vytahujem poistku a co sa mi stalo naposledy neslo vypnut tak som dal kluc spet do polohy akoby bolo nastartovane vytiahol som poistku a auto dalej pekne priadlo na to som ho vypol normalne klucom....urobilo to len raz teraz to ide už tak že kablik musi byt pripojeny na poistku bez problemov startuje vypina normalne klucom ale obcas sa mi to vsetko zopakuje a ja sedim v nastartovanom aute s klucom v ruke a rozmyslam ze ma trafi slak zažil už niekto take cary mary?
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Chuda auto ta si uz s tebou teda vytpela. Nehnevaj sa ale co tak trosku zrozumitelnejsie to napisat?! A co sa tyka startu a tamtych podobnych veci co som pochopil resp. nepochopil. Na tvojom mieste by som auto zobral poriadnemu autoelektrikarovi s diagnostikou a nech sa ti na to pozre. Z toho tvojho prispevku ani vestica teodora nevie co s tym moze byt. Neni bohvieco prepajat kable a poistky ci co ti to ten mechanik poradil. Aby neslo kominom ked sa volaco od toho chyti.
krakennnn1234o
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.11.2010 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krakennnn1234o »

je to tažko vysvetlit tazko sa to aj chape ... na diagnostike auto už bolo....VAG neukazal absolutne nic ten kabel ja viem že prepajat poistky nieje stastne riesenie bohužial je to jedine riesenie na ake som prisiel a je vraj overene .kabel je prepojeny na poistku na ktorej je sice prud ale je nepouživana je to na automaticku prevodovku a je to urobene bezpecne cez poistku tak že v pripade vyssieho odberu ci skratu by prehorela ani sa neprehrieva ....to by ma až tak netrapilo od vtedy ked som to prepojil so startovanim nemam problem ten mechanik mi povedal že na jednej oktavke sa s tym už stretol tak urobil a nieje s tym problem ....VAG neukazuje nic jedine co by snad som este uvažoval je pozriet na spinaciu skrinku tam asi najskvor nastal problem len že to nieje embecka že rozoberem spinacku za par minut....ale auto startuje. skvor ma trapi to že obcas sa stava že po vypnuti kluca nezhasne motor pritom zhasne aj denne svietenie len motor ostane spokojne priast...už mi nic neostava ako ist s tym za dajakym autoelektrikarom ...len neviem ci mi pomože ked že napr teraz ide vsetko dobre bez problemov a z nicoho nic mu sibne a nedokazem klucom vypnut motor ... a na diagnostike som ho mal niekolko krat...najhorsie su take chyby co sa same opravuju a aj vyskakuju....dufal som že niekto ma podobnu skusenost ...aj tak dik za radu
janosik93
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 15.10.2009 14:31
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janosik93 »

vymen rele 109 stoji cca 7€
krakennnn1234o
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.11.2010 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krakennnn1234o »

no snad to pomože skusim...diky za radu
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 99 neregistrovaných