Skoda Favorit - nastavenie volnobehu a rozdelovaca

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janomir
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 04.05.2009 10:41
Zdieľať na Facebook

Skoda Favorit - nastavenie volnobehu a rozdelovaca

Príspevok od používateľa janomir »

Zdravim. Potreboval by som poradit s nastavenim volnobehu a rozdelovaca. Favorit ma na volnobeh velmi vysoke otacky. Nevie niekto ako sa nastavuje volnobeh? Favorit je karurator. Dalsi problem je s rozdelovacom.po vymene rozdelovaca s autom pri jazde velmi trha. Musi sa vymeney rozdelovac nejak nastavit? Vopred diki za rady.
MaceKx
Príspevky: 335
Dátum registrácie: 07.04.2010 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaceKx »

neviem ale u 120 to bolo nastavované skrutkou (otáčky na voľnobehu), no je jasné že po výmene sa musí rozdeľovač nastaviť si myslíš že ten nový trafíš presne na to isté miesto ako starý ? menil si aj "palec" rozdeľovača ?
janomir
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 04.05.2009 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janomir »

lakinooo- a nevies mi povedat aspon priblizne kde ta triska je?
janomir
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 04.05.2009 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janomir »

MaceKx-hej menil som vsetko aj palec aj hlavu
MaceKx
Príspevky: 335
Dátum registrácie: 07.04.2010 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaceKx »

janomir skúsme dedukovať keď je to triska na karburátore kde asi bude ? :2f93: je tam taká skrutky skús s ňou potočiť a uvidíš čo sa stane .... poradil by som ti presnejšie ale už je to nejaký ten piatok čo som to robil a čo som naposledy videl motor vo favu lol
janomir
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 04.05.2009 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janomir »

lakinooo-asi sa nechapeme. menil som rozdelovac, palec a aj hlavu
janomir
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 04.05.2009 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janomir »

lakinooo- no hej celkom jednoduche. Lenze problem je v tom ze ziadneho mechanika nepoznam
janomir
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 04.05.2009 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janomir »

:d :D :d :D :d :D diki
MaceKx
Príspevky: 335
Dátum registrácie: 07.04.2010 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaceKx »

laki dobrý majster nepotrebuje stroboskop, dobrý majster to vie aj po slepu veď je to favorit :d :D no pozri sa na ten rozdeľovač či tam nieje značka taká ako riska a keď je tak by taká istá mala biť "aj na tom kde sa rozdeľovač prichytáva" :40bd: kurňa neviem ten názov
jmka
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 16.01.2009 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jmka »

Skrutka na nastavenie volnobehu je vzadu s pravej strany sa postav kde je bateria je tam kovovy drziak do elka cez ktory je mala diera cez neho musis dat maly srubovak alebo kde ide plynove lanko a zozadu trocha dole
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

Pokial si este nenastavoval rozdelovac, tak sam to doma neurobis. Musis si natosit motor, potom tocit rozdelovacom aby si nastavil predzapal na tie stupne ako treba, samozrejme poriadne prekontrolovat a tak. Jednoduchsie je to stroboskopom, ale da sa to v pohode urobit aj bez. Napis odkial si, mozno tu niekoho najdes co ti to urobi. Inak ten rozdelovac je robota tak na cca 30min. A mozno ked to budes mat nastavene ako to ma byt, tak bude aj volnobeh vporiadku. Ale najskor treba vsetko poriadne nastavit!
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ak si mal vonku rozdelovac a potrebujes ho nastavit, nemas naradie a opravara nechces... trochu ho povol aby s nim islo otacat, nastartuj motor, toc ho velmi pomaly (t.j. po 0.5-1 mm) v opacnom smere az pokial ti motor nezacne kopat. potom ho potoc o 1 mm naspat. stroboskopom to mas vsak presnejsie.
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

janomir napísal:lakinooo- no hej celkom jednoduche. Lenze problem je v tom ze ziadneho mechanika nepoznam
ak si zo za, tak ti to nastavim.. posli ss ak hej..
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Predzapal nastavis aj podla ucha.Povolis si na rozdelovaci tu "10" a pootacas rozdelovacom.Ked sa Ti bude pacit zvuk a pojde to aj pekne do otacok,pritiahni to a zablahozelaj si. :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 71 neregistrovaných