Octavia TDI - ranné štartovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Octavia TDI - ranné štartovanie

Príspevok od používateľa robo7236 »

zdravim vsetkych majstov...moj problem je dlhsi ale posnazim sa vam ho som napisat az by mi s nim vedel niekto poradit co by som bol moc rad...mam octaviu 1.9tdi 66kw a mam s nou taky problem ze za rana tazko startuje motor toci asi 10 krat potom vypluje zo seba modry dym a bez vynechavania ide..je tam jeden problem ze rano mi vobec nezapne zhavice pritom boli vsetky prezrete vsetko je v poriadku..ked za studena odpojim kable zo snimaca teploty kvapaliny auto zhavicuje a naskoci bezproblemov ako keby bol horuci...na diagnostike sa ukazala jedna porucha ked chceme si pozriet graf nameranych hodnot neni to mozne pretoze auto ho neznazorni myslim tu kryvku a na spodu toho ramceku mi vypisuje stale 115 stupnov a nic a dalej si nevieme radi...inak okrem tohot diagnostika nepise nic,snimac teploty je novy nic sa nezmenilo..vedel by ma niekto aspon na nejaku stopu naviest?za normalne rady moc dakujem....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Snímač teploty je síce nový, ale ak auto po jeho odpojení štartuje dobre tak by som aj tak chybu hľadal tam...
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa robo7236 »

cicmanec napísal:Snímač teploty je síce nový, ale ak auto po jeho odpojení štartuje dobre tak by som aj tak chybu hľadal tam...
dakujem za radu ale uz som vyskusal tri snimace a vsetky tri bez zmeny..tak velmi neverim ze by tam bola porucha..
janosik93
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 15.10.2009 14:31
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janosik93 »

Ako prve, pred rannym štartom pripoj vag, a pozr, aka teplota je na čidel teploty.
kým nemaš 5 stupnov a menej, nebude žhaviť.
daj skontrolovať tlaky ma motore.
vobko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.05.2010 03:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vobko »

mam ten isty problem...nie len rano ,ale staci ,ze auto po vypnuti postoji ja neviem cca 2-3-/viac/ hodky a zas to iste.... tiez vybehne dym a smrdi jak hovado..ako keby nespalovalo dobre.... :( napojeny bol a tiez ukazalo tie tri snimace....snimac kvap..... potreboval by som dajake hodnoty nech sa to da premerat ci co a potom sa uvidi.... motor mam 1.9 tdi gti pd .... 110kW.... ARL poradte co to moze byt.... inak v zime bola menena vacka + hydra,nove tesnenie pod hlav.... nastaveny rozvod ,vsetko...vymenene zhavice,filtre...
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Re: Octavia TDI - ranné štartovanie

Príspevok od používateľa runda »

robo7236 napísal:zdravim vsetkych majstov...moj problem je dlhsi ale posnazim sa vam ho som napisat az by mi s nim vedel niekto poradit co by som bol moc rad...mam octaviu 1.9tdi 66kw a mam s nou taky problem ze za rana tazko startuje motor toci asi 10 krat potom vypluje zo seba modry dym a bez vynechavania ide..je tam jeden problem ze rano mi vobec nezapne zhavice pritom boli vsetky prezrete vsetko je v poriadku..ked za studena odpojim kable zo snimaca teploty kvapaliny auto zhavicuje a naskoci bezproblemov ako keby bol horuci...na diagnostike sa ukazala jedna porucha ked chceme si pozriet graf nameranych hodnot neni to mozne pretoze auto ho neznazorni myslim tu kryvku a na spodu toho ramceku mi vypisuje stale 115 stupnov a nic a dalej si nevieme radi...inak okrem tohot diagnostika nepise nic,snimac teploty je novy nic sa nezmenilo..vedel by ma niekto aspon na nejaku stopu naviest?za normalne rady moc dakujem....
...ked ti neznazorni v tdi grafe ani tu krivku tak mas zle nastaveny predvstrek...treba ho nastavit pootacanim cerpadla...zhavenie s tym nema nic,ja som minulu zimu startoval BEZ PROBLEMU s jednym funkcnym zhavicom a motor ma nabehane pol melona...
vw
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Re: Octavia TDI - ranné štartovanie

Príspevok od používateľa frogycek »

robo7236 napísal:na diagnostike sa ukazala jedna porucha ked chceme si pozriet graf nameranych hodnot neni to mozne pretoze auto ho neznazorni myslim tu kryvku a na spodu toho ramceku mi vypisuje stale 115 stupnov a nic a dalej si nevieme radi...inak okrem tohot diagnostika nepise nic,snimac teploty je novy nic sa nezmenilo..vedel by ma niekto aspon na nejaku stopu naviest?za normalne rady moc dakujem....
jednoznacne na p...u nastavene cerpadlo , kto ti robil rozvody?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0915803594 a 74 neregistrovaných