0ctavia rs 2 -otacky motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Daffs
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.04.2005 03:34
Zdieľať na Facebook

0ctavia rs 2 -otacky motora

Príspevok od používateľa Daffs »

Zdravim chcel by som sa spytat ci nema niekto skusenosti s nasledovnym problmom. Mam skodu octavia2 RS r.v. 2008 dieslova ma CR motor. Problm je taky ze ked za studena albo za tepla nastartujem motor tak otacky motora ju v pohode tak ako maju byt pod 1000 otc/min. Ako nahle sa pohnem prejdem cca 50 metrov a zastavim tak otacky su presne na 1000otc/min. Trva to cca 10 km ked prejdem cca 10 km a zastavim tak otacky klesnu pod 1000otc/min. Ale medzi tym ked zastavim hoci kedy a hoci kolko krat na smafore alebo na krizovatke tak otacky sa stale drzia na 1000 otc/min. Ako nahle ked su otacky v poriadku po tych cca 10 km stojim a vypnem motor a hnet nastartujem tak su otacky ok ale ako nahle prejdem cca30 metrov tak otacky su zasa 1000otc/ min. A zasa musim najazdit cca 10 km kym sa upravia do vtedy su vysoke. Aj ked sa te otacky upravia po tych 10 km a idem rychlostou cca 40 vyradim rychlost toacky v neutrali su vysoke ale auto je v pohybe ako nahle zastavim tak otacky klesnu pod 1000otc/min. Ziadna kontrolka na palubovke nesvieti. Auto som mal aj na pocitaci a ziadnu chybu to nevypisuje. Pri vypinani motora je pocut cudne zacvenganie a motor sa vypina surovo nie tak plynulo. Vie mi niekto s tym poraDIT?
matos69
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 31.05.2007 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matos69 »

tak toto by zaujímalo aj mňa, mám r. mégane dci, ked je v pokoji a klepe na voľno, otáčky sú normálne zhruba 900rpm, ked sa rozbehnem a vyradím v rýchlosti vačšej ako 30km/h, otáčky sú zhruba na 1000-1050rpm a držia sa tam. Akonáhle sa dostanem na rýchlosť presne 30km/h, začnú mi z ničho nič na neutráli otáčky lietať v rozpetí 1100-700rpm, ked sa rýchlosť dostane pod cca 28 km/h, otáčky sa zastavia normálne na 900 rpm. Diagnostika ukazuje niečo s váhou vzduchu, ale ani spotreba, ani ťah sa nezmenil. Myslíte, že by to mohlo byť tou váhou vzduchu, resp, stretol sa s tým dakto? :4012:
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

to cvenganie je čistenie egr ventilu, ked to nebude robiť tak potom to bude zlé
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 94 neregistrovaných