Fabia 1.2 HTP + prepis

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanco007
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 25.01.2009 12:20
Zdieľať na Facebook

Fabia 1.2 HTP + prepis

Príspevok od používateľa stanco007 »

Ahojte.
Chcem sa opytat na par veci nakolko mam zaujem o kupu Fabie 1.2 HTP s plynom.
To auto mal pan z KE a predal ho muzovi do Brezna. Ten ho ma 2 mesiace ale neprepisal ho, varj sa tak dohodol s majitelom. Teraz ten mladi pan z Brezna ho chce predat ale auto na neho pisane nie je...!
Ma splnomocnenie a ze pojde do KE auto odhlasit a potom ho ja prihlasim. Alebo ze posle technicak do KE tomu panovi co mu ho predal a ze on ho odhlasi a rovno mne posle papiere. JE TOTO NORMALNE????
Ked sa nieco pokazi, tak potom za kym? Ja ho kupim od mladeho ale nie je nan pisane a keby idem za tym prvym majitelom, tak povie, ze ho predal tomu mlademu do Brezna od ktoreho to ja kupim... Nezda sa mit o nejak...
Ale bol som v Skodovke na kontrolu a vysla dobre.
Len tu je moja druha otazka.
Este ze pred cca mesiacom klima isla a teraz nejde. Fuka rovnaky vzduch. On tvrdi, ze mu ten vykon chladenia pomaly klesal a ze dosiel isto freon... Zajtra to da skontrolovat a doplnit freon... Dufam, ze to bude len to lebo kompresor stoji cca 500eur...
A tretia otazka... Je mozne, ze stale fuka ventilator na nohy spolujazdcovi??? Je jedno ako nastavim smer fukania na kolecku, ci na sklo, ci na tvar...atd, stale fuka na nohy spolujazdcovi ale aj tam kde je to nastavene kde by malo fukat. Myslim si, ze ked nastavim fukar na predne sklo aby fukalo, tak musi fukat len tam a nie aj na nohy spolujazdca. Ci??? Cim to moze byt?
Vdaka za odpovede
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Chladivo síce časom uniká, ale nie všetko za mesiac! Bude tam niekde iný problém...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

pred kupu HTP fobie si precitaj toto:
http://www.cimbu.cz/clanky/auto-moto_htp.pdf
byt na tvojom mieste tak radsej sa poobzeram po fabii 1,4 Mpi s LPG je to aspon 4-valec :4012:

A ohladom zaruky ak do kupno-predajnej nenapise ze dava zaruku na auto tak ty nemas narok na ziadnu zaruku na auto (cize ked sa ti nieco p.o.s.e.r.e na aute tak opravu hradis z vlastneho vrecka). Zaruku na ojazdene auta davaju vacsinou iba autobazare nie sukromny predajcovia :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
multijet
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 23.10.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa multijet »

Vykasli sa na to, taketo machinacie by som ani neriesil. Pohladaj inu a najlepsie stvorvalcovu ved fabii sa tu predava na mraky, je z coho vyberat...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

biker, ty si iný právnik! Radšej sa ale venuj svojmu Unu a netáraj tu hlúposti! :angry:
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

BLINDSIDE napísal:Že klíma a HTP... pobavil šem še :d :D
sak max vybava.... klima, plyn, no nekup to :4090:
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

BLINDSIDE napísal:Že klíma a HTP... pobavil šem še :d :D
fuuuu, nejde ti este stale ta vychodnarska gramatika :)
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa SlickVic »

cicmanec napísal:Chladivo síce časom uniká, ale nie všetko za mesiac! Bude tam niekde iný problém...
suhlas, bude tam nieco ine a plus ta divna regulacia smerovania prudu vzduchu...nemyslim, ze by ta nefunkcnost bola sposobena iba naplnou.
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Možno má súvis nefunkčná klíma a stále fúkanie vzduchu na nohy spolujazdca...
Riešil som podobny problém na Nissane Primera, aj keď to bolo spôsobené mojou hlúposťou. Každopádne: opravoval som ventilátor, ktorý sa nachádzal za odkladacou skrinkou. Pri demontáži plast. dekla, pod. ktorým sú filtre som tento nalomil a odvtedy mi tiež nonstop fúkalo na nohy spolujazdca - až kým som dekel nezalepil.
Súvis s klimou: zhruba v týchto miestach sa nachádza aj výmenník/výparník, sorry, teraz neviem ako sa to volá... možno tam s tým niekto manipuloval, keď sa klíma porúčala a tiež ulomil nejaké plast. potrubie, prípadne len to prasklo, ale vzduch už možno uníká dosť na to, aby nonstop fúkalo na nohy.... to je len taka úvaha no, neviem ako to tam má Fabka poriešené:-)
No, ale inak by som si s 1,2 HTP dal celkom určite pokoj:-)
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

biker610i napísal:pred kupu HTP fobie si precitaj toto:
http://www.cimbu.cz/clanky/auto-moto_htp.pdf
byt na tvojom mieste tak radsej sa poobzeram po fabii 1,4 Mpi s LPG je to aspon 4-valec :4012:

A ohladom zaruky ak do kupno-predajnej nenapise ze dava zaruku na auto tak ty nemas narok na ziadnu zaruku na auto (cize ked sa ti nieco p.o.s.e.r.e na aute tak opravu hradis z vlastneho vrecka). Zaruku na ojazdene auta davaju vacsinou iba autobazare nie sukromny predajcovia :zg282:
biker.. nemas pravdu. prave naopak, pokial sa nedohodne inak, standardna zaruka aj na pouzivete veci - teda aj auta je 2 roky.

Prave naopak - bazarepo uzivaju obchodny zakonnik
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

fabii su mraky. Naco kupujes auto, ktore ma legislativny problem este pred kupou???

Radsej prihod 500€ a kup poriadne auto od normalneho majitela
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

YxoYpsilono napísal:standardna zaruka aj na pouzivete veci - teda aj auta je 2 roky
Sa to tu právnikmi z Plzne len tak hemží... :d :D
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

cicmanec napísal:
YxoYpsilono napísal:standardna zaruka aj na pouzivete veci - teda aj auta je 2 roky
Sa to tu právnikmi z Plzne len tak hemží... :d :D
lol lol tesne vedla.. Ale ani Praha uz nei je to co byvala :4012:
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 95 neregistrovaných