Superb 1,9 tdi 96 kw - problem po vymene turba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marosgabor
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.03.2005 20:00
Zdieľať na Facebook

Superb 1,9 tdi 96 kw - problem po vymene turba

Príspevok od používateľa marosgabor »

zdravim vie mi niekto poradit, po zakupeni superbu som ho dal hned nacipovat, a vsetko bolo ok az po 4 rokoch mi turbo zacalo neprijemne piskat, ale vykon som nestracal, tak som po nabehani 160 tis km dal turbo vymenit a bolo mi povedane v servise ze takych 500 km by som ho nemal velmi zatazovat , vsetko som dodrzal a nevytacal som motor no neskor som zacal jazdit normalne a motor zrazu do 2200 otacok je mrtvy, pred tym zaberal pri 1900 otc. ako sialeny, a teraz nicm musim cakat celu vecost kym to stupne na 2200 otc a tak pocitim nejaky tah. v servise si stym nevedia rady, mozno si mylite ze to je nacipovaniu, lenze ked som nemal chiptunning tak auto tahala, po nacipovani tahalo este lepsie,potom ako mi zacalo pomaly ochadzat turbo stale tahalo, a az ked som dal nove turbo mam problem, takze si mslim ze nebude problem s chiptuningom, viete mi niekto poradit
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

a nas pocit, ze jedna tema nestaci na to, aby si opisal o co ide?

duplicitnu temu vymazavam :3c90:
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

treba ho zoštelovať, pozrieť dorazového červíka, nastavenie tiahla na podtlakovke.....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vidis aka je to strasna magia s tymi turbami?

Maros, mas aj nejaku diagnostiku nazivo robenu? Tam sa totiz krasne ukaze aky je priebeh tlaku z turba, ake su na neho poziadavky atd. Ak takyto vystup mas, hod nam ho sem a radi na neho mrkneme.

Hlavne alpiners, ten sa na turbach urobil, pod vankusom ma kazdy den aspon tri a bez nich proste nezaspi :)


alpiners : strasne ma serie ze takejto principialne jednoduchej veci tie pos...ra...te servisy este stale nerozumeju. Co to je atomova fyzika alebo co, doriti... verim tomu ze ani tu diagnostiku nerobili a ked nahodou, tak nie spravne a ked nahodou aj spravne tak jej nerozumeju ani za pič*n*ý chlp.
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

neni to zas taká mágia :3906:
mp3 na sobotu sa priprav, ti rozobereme mašinu do šruby :d :D
Zdeno573
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 09.05.2010 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zdeno573 »

no ja som este nepocul piskat turbo,myslim ze ten piskot je koli unikajucemu vzduchu.mas asi niekde natesnost mozno nejaka hadica alebo vzduchovy chladic staci mala prasklina a piska to ak blaznive.
Zdeno573
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 09.05.2010 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zdeno573 »

a este nieco ,ak si ho dal nacipovat asi ty zvysili tlak turba mohlo nieco povolit.
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

daj to logovať za jazdy a šupni sem log. momentálne nevieš či to padá kôli nizkemu alebo vysokému tlaku
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

http://www.powerdiesel.sk/viewtopic.php?f=8&t=86 tu som to už popisoval.

taký istý problém mal chalan z autobazaru z nickom lostdik.
pol roka behania po servisoch. nakoniec bol problem vo ventile n75, bol tam ulomený a sekundovým lepidlom zlepený kolík na ventile :3c90:

behom pol hodinky to mal opravené a auto jazdilo ako nové. a toto v servisoch nezistili, hlavne že mu vymenili turbo :3020:

s chipom to nebude mať nič spoločné keď ti to jazdilo 4 roky bez problémov.

ešte jedna vec: dúfam že turbo sa dávalo také aké má byť. origo tam má byť gt1749va. ak si dal iný typ napríklad 1749v alebo vb tak musíš zmeniť pár vecí v ecu aby to behalo korektne. ;-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

slimak ako slimak, ze? :( ach tie nase servisy megalomanske...


dalsi podobny pripad sikovnych servisov a samozrejme viacerych: http://forum.autobazar.eu/audi-a6-2-5-t ... 25904.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 86 neregistrovaných