problem štartovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kiko.sk
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.08.2010 20:05
Zdieľať na Facebook

problem štartovanie

Príspevok od používateľa kiko.sk »

ahojte

potreboval by som pomoc. mam fabiu 1.2 HTP. v poslednej dobe mam problem so štartovaním. Niekedy nabehne a niekedy nie. Niekedy pocujem čerpadlo a niekedy nie. a mal som to uz aj u mechanika a zatial mi nevedel povedat ze čo može byť problém. Mam v nom MAGICAR može aj to robiť problém. Doteraz nerobilo.

ak niekto mam napad tak nech pomože. DIK
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jarovo napísal:Takyto problem som riesil nedavno - RIADIACA JEDNOTKA - K.O. vystup na rele palivoveho cerpadla
Už si aj hotový......riadiaca jednotka.Ty tiež začínaš výmenou toho najdrajšieho aby si potom zistil že to bola halierová blbosť alebo ani to.Jedna séria Fábií napr.trpela stratou medi v vo vodičoch,jednoducho neprešiel prúd lebo neprešiel.Nedal by som Ti do ruky ani bycikel.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kedže sa jedná o sporadickú chybu,je možností velmi veľa.Diagnostika by mohla čosi napovedať,pokial nebude žiadny chybový zápis bude treba ísť doslova krok po kroku.Čerpadlo paliva,relé čerpadla,signál polohy kluky.Tento signál je klúčový,odstavuje dávku paliva aj zápal ak má práve absenciu.Obvod relátka sa dá umelo spustiť,tým sa dá pustiť palivo aj bez riadiaceho signálu,ak je palivo dodané,malo by ísť natočiť.Ak nejde,znamená že je aj výpad napr.zapalovania,čiže snímač polohy.Proste sú logické postupy,to sa tu ťažko vysvetluje,proste treba overiť postupne jednotlivé činnosti a zužovať okruh možných závad.Nevymieňať nič bez spolahlivého zistenia že je to závadné.95% záhadných vecí sú banálne závady s halierovými nákladmi.Kto má z toho guláš,začne výmenou počítača.Od klavesnice.
kiko.sk
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.08.2010 20:05
Zdieľať na Facebook

dik

Príspevok od používateľa kiko.sk »

mhlavaty napísal:Kedže sa jedná o sporadickú chybu,je možností velmi veľa.Diagnostika by mohla čosi napovedať,pokial nebude žiadny chybový zápis bude treba ísť doslova krok po kroku.Čerpadlo paliva,relé čerpadla,signál polohy kluky.Tento signál je klúčový,odstavuje dávku paliva aj zápal ak má práve absenciu.Obvod relátka sa dá umelo spustiť,tým sa dá pustiť palivo aj bez riadiaceho signálu,ak je palivo dodané,malo by ísť natočiť.Ak nejde,znamená že je aj výpad napr.zapalovania,čiže snímač polohy.Proste sú logické postupy,to sa tu ťažko vysvetluje,proste treba overiť postupne jednotlivé činnosti a zužovať okruh možných závad.Nevymieňať nič bez spolahlivého zistenia že je to závadné.95% záhadných vecí sú banálne závady s halierovými nákladmi.Kto má z toho guláš,začne výmenou počítača.Od klavesnice.


Mam to auto 5 rokov. zatial to nerobilo.az teraz začalo ked som dal vymenit baterku a olej a atd. Moze byt aj chyba v alarme? mam MAGICAR a aj na to ževraj dosť nadavaju.

dik
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: dik

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je tam určite jeden ,dva okruhy immobilizérové,to jest s prerušením obvodu.Chlapci čo tieto koniny montujú to večšinou zapajajú zatláčacími prepojkami,čo je nesmierny zdroj neskorších problémo keď príde prvá oxidácia nacvakaných káblikov.Takže ak je premosťovaný napr.okruh čerpadla tak to môže byť táto závada.Vyhoď to von,je to tak či tak len na dve veci.Pardon tri,tretia sú tie problémy.
jancula9
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 23.04.2009 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jancula9 »

No ja ti poradím to najlepšie. Predaj auto a kúp si iné no hlavne nie HTP. :40bd:
kiko.sk
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.08.2010 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiko.sk »

mhlavaty napísal:Kedže sa jedná o sporadickú chybu,je možností velmi veľa.Diagnostika by mohla čosi napovedať,pokial nebude žiadny chybový zápis bude treba ísť doslova krok po kroku.Čerpadlo paliva,relé čerpadla,signál polohy kluky.Tento signál je klúčový,odstavuje dávku paliva aj zápal ak má práve absenciu.Obvod relátka sa dá umelo spustiť,tým sa dá pustiť palivo aj bez riadiaceho signálu,ak je palivo dodané,malo by ísť natočiť.Ak nejde,znamená že je aj výpad napr.zapalovania,čiže snímač polohy.Proste sú logické postupy,to sa tu ťažko vysvetluje,proste treba overiť postupne jednotlivé činnosti a zužovať okruh možných závad.Nevymieňať nič bez spolahlivého zistenia že je to závadné.95% záhadných vecí sú banálne závady s halierovými nákladmi.Kto má z toho guláš,začne výmenou počítača.Od klavesnice.


napriklad. doniesol mi to technik ze to ide. a ja som skusil naštartovať a nešlo. potom som len tak vyskušal večer a 3krat mi po sebe naštartovalo. Chcem sa spýtať nerozumiem sa síce do aut ale ked raz nieco ide a raz nejde tak nemože niekto povedať ze riadiaca jednotka je zlaa. lebo podla mna ked je zla tak by to nešlo vobec nie? alebo sa mýlim? nemože byť aj niečo s klúčom? dik za odpoved
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], vlado712 a 82 neregistrovaných