Spojler

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozoho23
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18.02.2009 16:03
Zdieľať na Facebook

Spojler

Príspevok od používateľa jozoho23 »

Zdravím Vás.Uvažujem si zadovážiť na Oct. I combi na zad. dvere striešku(spojler) a plast. prahy.Mám už niečo vyhliadnuté otázka znie - je k tomu potrebná homologácia nebodaj nejaký certifikát?Výrobca resp.dodávateľ to nespomína vo svojej ponuke,takže budem vďačný za nejaké rady a informácie.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Re: Spojler

Príspevok od používateľa cubicomp »

jozoho23 napísal: otázka znie - je k tomu potrebná homologácia nebodaj nejaký certifikát
otazka znie ci si skusil hladat tu na fore. Lebo keby si skusil, tak by si sa odpoved dozvedel velmi rychlo a presne :3c90:
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

blindside,
ono zase decentny spojler a pripadne prahy na aute nie su zle a nevyzera to zle, tiez som mal na octavii I na kufri jeden. Ale vsetko s mierou a vkusom. :-\
jozoho23
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18.02.2009 16:03
Zdieľať na Facebook

Re: Spojler

Príspevok od používateľa jozoho23 »

cubicomp napísal:
jozoho23 napísal: otázka znie - je k tomu potrebná homologácia nebodaj nejaký certifikát
otazka znie ci si skusil hladat tu na fore. Lebo keby si skusil, tak by si sa odpoved dozvedel velmi rychlo a presne :3c90:
Skúsil no nenašiel,tak preto to téma.
jozoho23
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18.02.2009 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozoho23 »

Dúfam,že sa rozumnej odpovede dočkám - a vôbec nechcem ovešať auto ako cirkusant skôr som za decentné doplnky ako poznamenal "cubicomp".
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

nebudem to hladat, radsej napisem aj ked to tu uz bolo.
Vsetko dodatocne namontovane na auto by MALO mat certifikat, resp homologizacnu znacku a pripadne by mal byt od toho aj papier- napr folie na oknach, kde dostanes karticku.
To teda plati aj pre "plastove" doplnky ako su rozne spojlere, upravene narazniky, prahy a pod.
Seriozne firmy, ktore tieto doplnky vyrabaju tieto schvalenia ku svojim vyrobkom davaju automaticky. Zial, cena tychto doplnkov je vacsinou trosku niekde inde ako je slovak ochotny za nejaky kus plastu vysolit. Potom je tu milion firiem, ktore tieto veci proste hlupo okopiruju, pripadne vyrobia vlastne, ponuknu ti to za tretinovu cenu, co je uz pre slovaka krajsia pesnicka ale ziadny certifikat nedostanes, kedze firma nema na to, aby si zaplatila odborne skusky na sposobilost svojich vyrobkov, resp sa neunuva davat peniaze na taketo veci.

A nastava dilema, co teraz. Oficialne to na aute nemozes mat bez schvalovacej znacky na danom diele+ papieru od toho. Obcas sa na to zvyknu pozerat fizli a aj STK. Ked nemas papier mozes dostat pokutu, mozes prist o TP, nemusis prejst cez STK. Pokial su to veci, ktore nebiju extremne do oci, tak ti to moze prejst a nikoho nebude trapit dake kridlo na kufri. Su ale aj fanatici, co tam nalepsia kridlo ako na boeing a to uz je ine kafe.
Takze v skratke. Ak je to jemne a nekrici to, tak ti to mozno prejde aj nez certifikatu.... ale nemusi.
Naposledy upravil/-a cubicomp v 03.08.2010 14:53, upravené celkom 1 krát.
jozoho23
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18.02.2009 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozoho23 »

Chcem tu položiť obrázok no neviem ako - poradte!
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

najdi si obrázok na webe , otvor si ho , skopíruj link web adresy a vlož ho do príkazu Img ktoré máš hore...
Moje odporúčanie je tiež aby si sa na to vykašlal, či ho tam budeš mať alebo nie, auto ťa odvezie, benzín nezlacnie...

[img] sem vlož web adresu obrázku...[/img]
redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redfavo »

decentné krídelko nebude nikomu vadiť...horšie je to ak si dáš tu hliníkovú žiletku,resp.to obrovské RS krídlo....to by zelených už mohlo zaujímať...
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

n co ti bude ten spojler? Mas vo vyssich rychlostiach nestabilne auto? Daj si checknut tlmice. Tieto spojlery, to je len zbytocna vaha a zhorseny odpor vzduchu(aj ked minimalne, ale aj 0,3l/100km sa rata, lebo tu spojler, tam pokrutena antenka, deflektory, klucky a blbosti a hned je o liter vyssia spotreba na dialnici)
Ale tiez som bol raz mlady a snival som o puntovi, ciernych sklach, spojleri sportovom filtry ,remuse samozrejme aj s nalekou na zadnom skle a namakanej hudbe(cim viac basov, tym viac adidas).... Ako dobre ze som na to nemal prachy, lebo poto by som sa toho auta tazko zbavoval....
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

folie 5ky su podla mna zle, minimaln ti zhorsuju aktivnu bezpecnost tym, ze vodici za tebou nevidia, ci auta pred tebou brzdia, maju nizsi reakcny cas, lebo zacnu reagovat az vtedy, ked zacnes ty brzdit. Ak folie, tak nieco s kompromisom, asi 3jky, alebo 4ky, priznam sa, ze folie chcem riesit, ale 5ky to urcite nebudu....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A načo je to dobré ?
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

cez 3jky uz je vidno, zozadu dopredu, je to len cez jednu foliu. Idem mi ale skor o slnko, v autach s foliami nie je az taky hic pri nastupeni do auta ako v autach bez folii
jozoho23
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18.02.2009 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozoho23 »

Jedná sa o túto decentnú striešku a hneď tolko humbuku:[img]http://www.spoilercentrum.cz/eshop/prod ... -3/foto/1/[/img]
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 83 neregistrovaných