Škoda Felicia 1,3 mpi - hlučný motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eriksson111
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.04.2010 13:11
Zdieľať na Facebook

Škoda Felicia 1,3 mpi - hlučný motor

Príspevok od používateľa eriksson111 »

Ahojte. Na Felicii 1,3mpi 50kw 1999 mám nasledovný problém. Auto má na volnobeh veľmi hlučný chod motora, čo pripomína až starý nafták. Pri vyšších otáčkach sa to stráca ale stále tam počuť, že ten chod nie je tichý, ako keby ho trošku aj dusilo. Najhoršie,že tento problém je napr 100km a potom zase zmizne. Viac už ale pretrváva ten poruchový stav. Mne to pripadá ako nejaká elektronická porucha. Ako by malo auto zle nastavený predzápal a potom motor zle spaluje a klepe. Rozmýšlal som nad snímačom klepania, alebo nejaké iné čidlo. Radšej si nechám poradiť od niekoho skúseného, ja som sa s takýmto problémom ešte nestretol. Bol som aj v servise, ale moc mi nepomohli, mysleli že to je nejaká mechanická porucha. Po odchode,ale začala táto závada miznúť a zase sa objavovať. Dakujem za kažú radu a pomoc.
Peugeotak307
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 13.02.2010 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peugeotak307 »

co je snimac klepania..??
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihi222 »

Peugeotak307 napísal:co je snimac klepania..??
to pocujem po prvy krat.....pre autora temy prosim vysvetlenie co je to snimac klepania? :40bd: :40bd: :40bd:
djpetersnv
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djpetersnv »

ak neviete chalani co je to za snimac na keru mariu sem vobec pisete vase sproste vylevy?????? Nastudujte si trosku o snimacoch bezneho spalovacieho motora a potom tu piste dristy. Vyzera asi takto nejako:
Obrázok
Peugeotak307
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 13.02.2010 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peugeotak307 »

Ake sproste vylevy..?? ake dristy..?? normalne som sa opytal co je snimac klepania..
djpetersnv
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djpetersnv »

islo mi hlavne o prispevok pod tebou tvoj otazka bola normalna ale kolega pred tebou ako keby sa z toho smial, ale dobre dost OT...... trebalo by poradit na otazku hore, ja by som odporucal hodit tu feliciu na PC, lebo podla mna je zbytocne to tipovat
Peugeotak307
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 13.02.2010 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peugeotak307 »

lakinooo; nemas link na ten snimac,alebo v skratke vysvetlit ako to funguje.DAKUJEM.
Peugeotak307
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 13.02.2010 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peugeotak307 »

lakinooo; :300f: :300f:
eriksson111
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.04.2010 13:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eriksson111 »

lakinooo, dik za info pre ostatných. Na diagnostike bolo, našlo len chybu lambda sondy a vstrekovača. Auto je aj na plyn,tak vstrekovač vylučujem, jedine ešte potom lambda. Je to dosť podla mňa starý rok a diagnostika, podla mna aj tak asi neodhalí všetko. Skôr by som potreboval poradiť ktorú kabeláž premerať a prekontrolovať, konektory som kontroloval aj ošetril.
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihi222 »

lakinooo napísal:
tihi222 napísal:to pocujem po prvy krat.....pre autora temy prosim vysvetlenie co je to snimac klepania? :40bd: :40bd: :40bd:
A este ked zistis ze to mas v aute aj ty....


A dokonca ked zistis naco to je. Ci pana, to budes prekvapkany. Ozaj, obcas sa tomu nadava detonacne cidlo.
teraz ano som prekvapeny ze aj takato kokoxxina je na zeme,tak ked bude blbnut vyxxbem von.-inak som to hladal na mojom ale nenasiel som nic take.mozno je tam ale nejako nevsimal som to.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ziaden snimac,mas prasknute vyfukove zvody mas tam tenku prasklinu,ktora sa pri vyssich teplotach strati kedze roztiaznost materialov.Skus pri volnobehu polietat rukou okolo zvodov a mal by si citit unikanie plynov.Staci zavarit a mas po probleme. :4090: :4090:
eriksson111
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.04.2010 13:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eriksson111 »

pacok zaujímavá alternatíva. Len ten motor ked je studený hlučnosť je menšia a potom sa hlučnosť, klepanie zvyšuje. Bez ohladu teploty motora, ked tá závada zmizne je jedno či je teplý motor, či studený nerobí to. Ten zvuk je skôr klepot, ako unik plynov, ale skúsim zajtra skontrolovať. Teoreticky by to mohli byť poškodené zvody, len nerozumiem ako môže táto závada len tak zmiznúť a 100 km byť všetko v poriadku, potom 50km zase klepot. Pri nabehaní 250 km za deň, táto závada 2 krát zmizla. Manželka sa mi práve priznala, že zachytila nejakú dosku pod motorom, alebo potom ma ešte napadlo, či nepoškodila olejovú vaňu a neoprela o olejové čerpadlo. Veľké poškodenie na vani som ale nenašiel, iba pár priehlbín, asi staršieho dáta. Pacok dik za info skontrolujem zvody a asi aj demontujem vanu.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Presne s takymito problemami som sa stretol na Octavii 1,4 16V,1,6 55kw,seatť cordoba 1,4 a opel vectra B 1,8.Takisto to automechanici videli na rozne blbosti dokonca v dvoch pripadoch im chceli vymenit hydraulicke vahatka.Nakoniec sa stale nasla tenucka prasklina -ako vlas dlha mozno 4cm.Zavarene a motory slapali ako nove.To ze to robi po 100 km tak to moze zalezat aj od toho kde je to prasknute a aka je prasklina.Vyskusaj pozri za to nic nedas.Odpis ako to dopadlo som zvedavy.
eriksson111
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.04.2010 13:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eriksson111 »

Dakujem všetkým za snahu a rady. Problém vyriešený, nie asi bežný, ale stalo sa. Bolo povolene rozvodové koleso na vačkovej hriadeli. Tým , že bolo volné hrkotalo a asi sa mu občas podarilo zaseknúť , ked to prestalo. Stálo ma to novú sadu rozvodov a výmenu vačky. Tak dúfam, že mám na dlhšie pokoj. Ten predchádzajúci rozvod vydržal 20 000km teraz to už dúfam vydrží dlhšie a spravili to poriadne. Asi toľko.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0915803594 a 72 neregistrovaných