Octavia TDI - štartovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

soviet
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 07.02.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Octavia TDI - štartovanie

Príspevok od používateľa soviet »

mam taky mensi problem teda chcel by som vediet ci to aj nejaky problem je. Pri nastartovani chyti vzdy na prvy raz ci za studena ci za tepla len ked vratim klucik do polohy 0 tak vyda taky divny skripotavy zvuk, ked je studeny motor tak silnejsi a ked je motor zohriaty tak bud nic alebo slabsi. znami mi hovoril ze na tychto autach (1.9 tdi 81 kw) je to normalne ze to robi turbo... je to normalne?

dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som povodne chcel napisat ze ci to turbo vrestalo aj ked bolo nove a ze ci to podla tych "ODBORNIKOV" je/bolo v poriadku aj vtedy ked to bolo nove...

ale radsej to nenapisem lebo len sedliacka logika ma nepusti. Prepac ale osem rokov alebo X rokov to je jedno kolko auto nevrestalo a teraz vresti. Co myslis, moze to byt v poriadku nech je to cokolvek?


a fakt by ma velmi zaujimalo aky odbornik moze povedat taku vec ako tu prezentujes.
soviet
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 07.02.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soviet »

praveze ja to auto mam asi 3 tyzdne a je dovezene takze netusim... moc som si z toho tazku hlavu nerobil len neviem ci sa mam niecoho obavat...vsak prave ten kto mi to povedal ma viac odmudrovane ako nieco porobene. Akurat by ma zaujimalo ci to robi alebo robilo aj niekomu inemu, a ak hej aka bola pricina
mk-r
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 04.06.2009 10:00
Zdieľať na Facebook

turbo

Príspevok od používateľa mk-r »

ak mate problem s turbom máme nové cena 500e aj s tesnením na 81 kw
cmelak2500
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 12.01.2006 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cmelak2500 »

nastartujes ap otom spravi take chrrr? tak to je starter klasika
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

ak ti to spravi po jazde, ze vypnes motor, a nieco ti cinkne, tak to nebude ok, par tych motorov som uz mal, a nezapocul som to, aspon sa nepamatam.. ale mozno mas lepsie usi. :d :D
soviet
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 07.02.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soviet »

cmelak2500 napísal:nastartujes ap otom spravi take chrrr? tak to je starter klasika
presne ako hovoris take zachrcanie, a robi to len pri nastartovani nie pri vypnuti motora... je to tazka zavada mal by som s tym hned letiet do servisu? alebo to este nieco znesie?

dik
26285
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 20.03.2007 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 26285 »

lakinooo napísal:Preve som nacital s mojej vesteckej gule, ze ANO chod do servisu!!
:-) lakinno a ja mám čo stow mojou Octáwkow??? daj wedieť :-)
26285
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 20.03.2007 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 26285 »

lakinooo napísal:Moment, nacitavam.....
x
x
x
x
x
x
x
x
Pomoze to uz len zapalit.
Hmm noo to auto už od toho moc daleko nemá!!!! :3dcline: už som som fakt wkoncoch :suicide:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> presne ako hovoris take zachrcanie, a robi to len pri nastartovani nie pri vypnuti motora...


ved si vravel ze to robi pri vypinani motora, nie pri startovani :) tak si to musis zjednotit ze co chces vlastne povedat.

ked je to pri startovani tak je to starter, naozaj mal v tom pripade znamy pravdu a robi to vela oktavii. Doporucujem namazat skor ako ho odpalis, to byva potom drahsie. Horsie je akurat vybrat ten starter, 1.6i benzin je na tom najlepsie lebo tam je miesta a miesta.
soviet
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 07.02.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soviet »

mp3turbo napísal:> presne ako hovoris take zachrcanie, a robi to len pri nastartovani nie pri vypnuti motora...


ved si vravel ze to robi pri vypinani motora, nie pri startovani :) tak si to musis zjednotit ze co chces vlastne povedat.

ked je to pri startovani tak je to starter, naozaj mal v tom pripade znamy pravdu a robi to vela oktavii. Doporucujem namazat skor ako ho odpalis, to byva potom drahsie. Horsie je akurat vybrat ten starter, 1.6i benzin je na tom najlepsie lebo tam je miesta a miesta.
no neviem pisal som len pri nastartovani ale asi mam uz vypite.. nevadi.. som volal s kamaratom s mechanikom a vravel ze to nie je nic strasne ze jemu to robi na 3 jeho autach a spravil na nich dalsie tisicky kilometrov... aj by som ho namazal len nikde sa nemozem dopatrat ako ho najdem vyberiem a namazem (musim ho aj rozobrat?)pripadne v servise kolko by to namazanie stalo

najhorsie je ze sa bojim toho ze kdesi skoncim a nenaskoci
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

soviet napísal:
mp3turbo napísal:> presne ako hovoris take zachrcanie, a robi to len pri nastartovani nie pri vypnuti motora...


ved si vravel ze to robi pri vypinani motora, nie pri startovani :) tak si to musis zjednotit ze co chces vlastne povedat.

ked je to pri startovani tak je to starter, naozaj mal v tom pripade znamy pravdu a robi to vela oktavii. Doporucujem namazat skor ako ho odpalis, to byva potom drahsie. Horsie je akurat vybrat ten starter, 1.6i benzin je na tom najlepsie lebo tam je miesta a miesta.
no neviem pisal som len pri nastartovani ale asi mam uz vypite.. nevadi.. som volal s kamaratom s mechanikom a vravel ze to nie je nic strasne ze jemu to robi na 3 jeho autach a spravil na nich dalsie tisicky kilometrov... aj by som ho namazal len nikde sa nemozem dopatrat ako ho najdem vyberiem a namazem (musim ho aj rozobrat?)pripadne v servise kolko by to namazanie stalo

najhorsie je ze sa bojim toho ze kdesi skoncim a nenaskoci
Ak nevieš čo to je a kde to je,nepokúšaj sa o nič.Behni do dielne nech ti to dajú do poriadku,Aj tak to tam skončí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 80 neregistrovaných