Fabia - 1.2 TSI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MarselT2
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 03.10.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Fabia - 1.2 TSI

Príspevok od používateľa MarselT2 »

ahoj, zaujima va Vas nazor na tento motor v kombinacii z 5 stupnovou prevodovkou vo Fabii Combi, ci je jeho vykon dostatocny, spotreba primerana, ci sa nevyskytuju pri nom nejake zavaznejsie problemy...? Viem ze je to relativne novy motor, ale hadam ma niekto skusenost. Za kazdy nazor vopred dakujem...
MarselT2
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 03.10.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MarselT2 »

ved by som aj, ale do fabie combi sa uz asi nemontuje.... :300f: myslim ta 1.6 MPI...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

teraz ma asi zabijes ale... tento stvorvalec s kompresorom... nesedel som v tom a ani neplanujem, ale tych 77kW s prislusnym tocivym momentom a hlavne jeho priebehom by malo byt dost v pohode.

neverim tomu ze som to povedal. Fakt neverim. Normalne idem za roh a strelim si facku alebo aj dve. Osobne som 5 rokov vlastnil 1.6ku MPi v Oktavke, tak jednoduchy a spolahlivy motor uz nikdy nikde nenajdes. Lenze ked sa tie škraty uz fakt vybavuju tymito downsizingovymi srackami...

hlavne to ma styri hrnce. Trojhrnec 1.2 z duse nenavidim a neviem mu prist na meno, to je zgrc, odľud, priame pohŕdanie zakaznikom a otvoreny vysmech. Stvorhrnček s kompresorom odstranuje hlavne neduhy tej srágory trojhrnčekovej a pridava mu tocivy moment kvoli kompresoru.

tipol by som si ze tie male auticka s tym budu jazdit uplne pekne. Bude to mat dobry zvuk, semtam šťuchne do chrbatu kvoli kompresoru... takto to malo vyzerat od uplneho zaciatku s 1.2 a nie tak ako to predvadzala automobilka doteraz s tromi hrncekmi...

a dlhodobe skusenosti s tym samozrejme este nikto nema a nemoze mat. Mas to nove, mas tam zaruku dva roky, je to prvy rok vyroby niecoho uplne noveho tak chod do toho :) ja vzdy radim vsetkym aby si z prvych dvoch rokov vyroby, idealne troch rokov, nekupovali ziadny model ziadneho auta.

ale ked sa nebojis... pozri, HTPka co boli doteraz su prieser jak svina. Ani tah, ani tlak, ani zivotnost, ani spotreba (!!!!!), ani kultura chodu (si rad ked to nevyskoci spod kapoty), proste nic... absolutne nic. Dodrbane z technickeho hladiska asi v siedmych bodoch. Tfuj. Co myslis, preco automobilka vo vsetkych marketigovych materialoch zdoraznuje:

--------------------
Nový benzínový motor 1,2 TSI vyniká vysokým výkonom, skvelou akceleráciou, nízkou hlučnosťou a spotrebou paliva.
--------------------

pretoze ten stary to proste nemal, presne ako pisem hore :)



Inak problem je ze tusim iny ako 1.2 benzinmotor uz vo fabkach nemas. Ach jaj, to nastavaju zase zaujimave casy... uz sa tesim ked sa narod pozbiera zo strasnej krizy a o pat rokov sa triezvo pozrie naspat ze co to za kraviny boli... podobne ako ked sa dnes pozries na kuponovu privatizaciu a podobne fičúry...

ale to uz odbacam.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jednoznacne suhlas.
MarselT2
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 03.10.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MarselT2 »

pre : BLINDSIDE : tu 1.4 77 kw by som bral do tej fabie, ale aj ked je v ich cenniku, uz nieje dostupna,tak mi bolo povedane v predajni.
rozmyslam este o Hyundai i30CW 1.4 CVVT, auto je vacsie no vybava nieje az taka ako u fabie a aj cena je trocha vyssie.
kazdopadne dakujem vsetkym za odpovede...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 84 neregistrovaných