Octavia - kábel k snímaču ABS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MarekX
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.11.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Octavia - kábel k snímaču ABS

Príspevok od používateľa MarekX »

Zdravím všetkých. Chcel by som poprosiť, či by mi niekto neporadil s káblom k snímaču ABS na ľavom prednom kolese. Jedná sa o Octaviu 1,6 SR r.99. Konektor je aj s časťou kábla vnútri zaoxidovaný a signál raz ide a raz nejde (snímač je O.K.). Potreboval by som teda vymeniť konektor, resp. celý kábel, no pokiaľ viem ten kábel vedie do zväzku a končí až pri RJ ABS... Rád by som sa teda opýtal, či niekto už tento kábel menil, resp. či sa dá objednať len samotný kábel alebo či je najrozumnejšie zohnať niekde starší kábel aj s koncovkou a na nejakom vhodnom mieste to prepájkovať. Ďakujem.
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

A nemoze to byt, ze to impulzne koliecko co vlastne snimac snima je zle? Ja som mal tiez nieco podobne a vsetci mechosi chceli menit snimac a nakoniec to bolo to impulzne koliecko co bolo cele zoslahane. Ak nie tak sorry za blbu radu.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Da sa to opravit!!! Nepotrebujes novy kabel!!!! :41c2: :41c2:

Potrebujes 2x mini piny , pinovacku ,klieste na piny, .Vyberies z konektoru stare piny a nahradis ich novymi pinmy. :41c2: :41c2: :41c2:
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Ak ti vchadza kabel do podbehu a je tam gumova krytka, vyber ju a mal by tam byt konektor na rozpojenie.
MarekX
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.11.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MarekX »

Ďakujem za rady... Aj by som to prepinoval, len ten kábel by som musel skrátiť tak že by bol potom moc natiahnutý. Inak som to už našiel, dá sa objednať originál Škoda za cca 60 € a naozaj pokračuje až k RJ ABS. Zoženiem nejaký starší z vrakoviska a hotovo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 88 neregistrovaných