Volvo V50 - volant zasekáva

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kajooo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.03.2016 11:36
Zdieľať na Facebook

Volvo V50 - volant zasekáva

Príspevok od používateľa kajooo »

Vlastním Volvo V50 2,0 100kw nafta. Mám taký problém s riadením, že pri naštartovaným motorom zasekává volant v stredovej polohe, ako keby bol prilepený. Pri natočení do prava alebo doľava už ide ľahko. Skúšal som točiť s volantom pri zhasnutom motore, vtedy nie je zbadať žiadne zasekávanie, len keď servo pracuje. Vymenil som olej v čerpadle, ale nepomohlo.
Viete mi poradiť niekto, keď mal podobný problém? Ďakujem.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V50 - volant zasekáva

Príspevok od používateľa seven549 »

riadenie na opravu.je tam problem z ventilmi.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V50 - volant zasekáva

Príspevok od používateľa tuninka »

snímač uhlu natočenia volantu, možno prečistiť... možno vymeniť.... koľko má auto nabehaných km? Mal si problém opakovane už v minulosti, alebo len kedy tedy, alebo sa zrazu objavil a odvtedy pretrváva tento stav? Vysvietilo aj nejakú kontrolku, alebo správu, vyčítal si chybové kódy cez diagnostiku?
kajooo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.03.2016 11:36
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V50 - volant zasekáva

Príspevok od používateľa kajooo »

Auto má nabehané 245000 km podľa odometra. Problém už pretrváva dlhšie, keď si dobre pamätám, viac ako rok. Zo začiatku sa to prejavilo len za studena, keď sa auto zohrialo nebolo cítiť vôbec, ale teraz už ani to nepomôže, stále sa to zhoršuje. Na diagnostiku som nedal, chybové hlásenie nemám žiadne. Kde nájdem to čídlo? Vo volante dakde? Ďakujem.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V50 - volant zasekáva

Príspevok od používateľa tuninka »

treba to dať najprv zdiagnostikovať, ak to bude zdiagnostikované a ukáže sa, že je vadný práve ten senzor, tak sa vymieňa približne takto https://www.youtube.com/watch?v=Oc-RIK8rdzI, ale potom to zase treba napojiť na diagnostiku a kalibrovať.... určite to daj spraviť niekomu kto s tým má už predošlé skúsenosti
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných