Volvo S90 - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michaltkac301280
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.09.2013 13:17
Zdieľať na Facebook

Volvo S90 - neštartuje

Príspevok od používateľa michaltkac301280 »

Zdravím všetkých, vlastním vyššie uvedené vozidlo je to 2.0l diesel 5D AWD, 173kw, 11/2016..
Auto ma najazdené 139000km, s autom som nemal žiaden problém okrem bežných servisných vecí..
Jedine čo bolo začala mi odchádzať koža na jednom mieste na palubovke, keďže som detailista, tak som to riešil, celú palubovku som demontoval, odniesol som do fy. (v Ke, šikovní chlapci odporúčam), po troch týždňoch urobené), včera som namontoval a problém kvôli čomu aj píšem auto neštartuje..
Bola vyšťavená autobáteria, celú noc sa nabíjala, dnes výsledok ten istý..
Bol som v tom, že nejakým spôsobom mi vypadol šteker od štartovacieho tlačídla, ale to som hneď vylúčil, ináč by nereagoval ani na prvú polohu..
Ak dám do prvej polohy, všetko sa rozsieti, stačím brzdu, dám do druhej polohy, auto urobí kontrolu, vypíše ok, ale auto nenaštartuje..
Vopred vďaka za akékoľvek príspevky a pekný deň
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S90 - neštartuje

Príspevok od používateľa Moonshine »

Niektoré autá majú zakomponovaný spínač blokovania paliva pri nehode a mávajú to pod prístrojovkou.
Stačí niekedy aj malý náraz v okolí a odpojí palivo.
Vravím jednu z možností, lebo na honde pri rozoberaní sa mi to stalo. Všetko išlo, ale motor ani neťukol.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S90 - neštartuje

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Treba skúsiť naštartovať cez iné auto, s bežiacim motorom.
Az máš pôvodnu batériu,, už môže byť ko.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S90 - neštartuje

Príspevok od používateľa tuninka »

Máš automat, alebo manuál? Nenaštartuje, ale štartér točí, a nenaskočí motor, alebo ani štartér nezačne točiť? Baterku si nabil, ale to neznamená že je dobrá, skús inú baterku. V poslednom čase som menil aj 1-ročné baterky.... tak sa v poslednom čase pokazila ich kvalita. Netreba náhodou aj resetnúť cez diagnostiku, že bola baterka odpojená, čiže ako keby menená baterka? https://www.youtube.com/watch?v=rSzY_A3L8TU tu je video, síce iné auto ale asi spôsob bude rovnaký, pozri od 12 minúty
michaltkac301280
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.09.2013 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S90 - neštartuje

Príspevok od používateľa michaltkac301280 »

Áno mám automat, batéria je v pohode premerával som napätie, je polročná aj druhá (štart-stop), štartér ani netukne, tak ako som písal vyššie, po pretočení tlačidla si auto urobí kontrolu na palubovke vypíše všetko ok, ale ani neťukne.. Skúšal som aj odpojiť batériu na 10 min, zapojiť späť to isté..
Nakoniec prišiel známy s diagnostikou, vymazal všetky chyby keďže bolo všetko vypojené airbagy a pod., zresetoval batériu a žiadna zmena..
Na diagnostike vypísalo chybu displeia a chybu zamykania volantu..
Znova som vybral displei pozrel som zapojená tak ako má byť..
Dal som dole dekel spod volantu či som náhodou nezabudol zapojiť šteker (na zamykanie volantu) ale všetko bolo ok..
Ešte ma napadlo zajtra prebehnúť všetky poistky..
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S90 - neštartuje

Príspevok od používateľa Emfo »

Ak ma elektronicky zamok volantu ako uz je zname z inej znacky roky dozadu a neuvidi odomknuty volant teda nefunguje zamok volantu kontrola odomknutia a zamknutia volantu, nepovoli start, jednoducho aby clovek nenastartoval a neodisiel s volantom, ktory je blokovany zamkom. Ak je elektronicky zamok volantu malo by ho byt pocut ako sa vlozi kluc alebo podobne neviem ako u volva ze ho odomkne. Popripade ale to sme uplne v inej znacke, sa moze stat ak je vytoceny volant a elektronicky zamok ho zamkne a v kopci dajme tomu sa oprie o kolesa tak ten motorcek v zamku volantu ak sa onho zaprie tak nevladze otvorit a treba jednoducho trhnut volantom a vtedy otocit klucom ale to je specifikum inej znacky.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S90 - neštartuje

Príspevok od používateľa tuninka »

na inom aute, konkrétne na Fiate čo mám ak odpojím baterku, musím zamknúť a odomknúť, ináč motor točí ale nenaskočí a vyhodí chybu imobilizéru..... to že má baterka správne napätie odmerané voltmetrom, neznamená, že je dobrá, zrovna minulý týždeň som kupoval novú baterku, napätie OK, auto odomkne, prístrojovku rozsvieti, rádio ide.... otočím kľúčom na naštartovanie, len cvakla a nič.... dal som na merák, SOH 20%(stav zdravia), SOC 100% (stav nabitia) vnútorný odpor 24miliohmov, pričom dobrá baterka by mala mať ideálne pod 5miliohmov.... s novou baterkou ide krásne
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S90 - neštartuje

Príspevok od používateľa fzubaty »

Blba otazka. Mas zaradene P, resp. N?
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S90 - neštartuje

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Toto je podľa mňa takmer nemožné poradiť cez internet, bez auta, bez základných skúšok...
Pracujem s autami, výhradne s ich elektrikami.
Ja si myslím, že na Volve bola celkom zábava demontovať prístrojovú dosku a že niečo zostalo nezapojené, resp. zle zapojené (rozumej málo / krivo / ...), resp. pri zapájaní sa nejaký pin v konektore "uhol" (cháp, že jeho zarážka, ktorá ho má držať v konektore sa uvoľnila a pri zapájaní konektora sa namiesto spojenia samca a samice jedna z týchto polovíc zasunula dnu do konektora a nedošlo k spojeniu).
Som vcelku prekvapený, že si auto spraví kontrolu so záverom všetko O.K. a aj tak neštartuje a na diagnostike vraj nič.
Čo to bola za diagnostiku?

No, každopádne, skúsim aspoň čosi...
Píšeš, že auto si robí kontrolu.
Akým spôsobom si ho teda aktivoval?
Brzda stlačená + "ťukes" tým debilným otočným štartovacím tlačidlom, pardon - "točiakom" do polohy štart a všetko nabehlo, len neštartuje; alebo si ten debilný otočný štartovací "točiak" držal v polohe pre štart aspoň 10 sekúnd bez stlačeného brzdového pedála a teda sa všetko aktivovalo, len motor by neštartoval, aj keby štartoval?
Bez ohľadu na odpoveď (ale je potrebná) - skús auto aktivovať tým druhým spôsobom, čiže nestláčaj brzdový pedál a podrž ten štartovací "točiak" v polohe pre štart až kým sa celé auto neaktivuje (treba držať aspoň 10 sekúnd) a sleduj kontrolku motora - nabehne a zhasne, alebo nabehne a nezhasne, alebo vôbec nenabieha?
Čo poistky v motorovom priestore? Teraz nemám po ruke označenia, ale zaujímajú ma hlavne poistky s hodnotou 5A, ktoré sú v dvoch stĺpcoch po tri v spodnej časti poistkovej skrinky - teda najviac k predku auta. Po aktivovaní auta akýmkoľvek spôsobom majú voči kostre napätie na oboch tých kontrolných plôškach?
Akým spôsobom, resp, ktoré časti si demontoval?
Demontoval si vyslovene prístrojovú dosku, teda povedzme od pedálov vyššie, alebo aj niečo od pedálov nižšie? Cháp, že napríklad hlavný "nosný" (i keď vo Volve veľmi smiešny) koberec na vodičovej strane bol odobratý a šibrinkovalo sa s kabelážami a hlavne konektormi pod týmto kobercom, čiže de facto pod pedálmi?
Po zodpovedaní všetkých týchto vecí sa môžeme pokúsiť vymyslieť niečo ďalej...
uwa0903784476
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.09.2023 22:39
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S90 - neštartuje

Príspevok od používateľa uwa0903784476 »

Polroka dozadu som mal identickú situáciu s rovnakými prejavmi na 2018 V90CC D5 a to aj bez demontovania palubovky. Bol to zámok volantu a nedá sa to nijak svojpomocne odblokovať. Po hodine strávenej čakaním na asistenčnej linke Volvo mi poslali odťahovku a o 3 dni a 520EUR neskôr som si auto vyzdvihol v autorizáku s vymeneným zámkom. Prijímací technik sa vyjadril, že sa to "občas stáva", ale mám byť pokojný lebo po výmene sa to už "nezvykne opakovať".
michaltkac301280
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.09.2013 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S90 - neštartuje

Príspevok od používateľa michaltkac301280 »

Zdravím Vás tak problém vyriešený, každopádne ďakujem za reakcie..
A teraz čo vlastne bolo, aby niekomu to do budúcna pomohlo..
Presne ako odpoveď vyššie, bol vadný zámok volantu.., odpoveď tiež obdobná občas sa to stáva..
Ináč bolo všetko zapojené ako má byť, dokonca aj zámok volantu, prečo odišiel, odpoveď občas sa to stáva vypovedal skrátka svoju životnosť..
Zámok volantu 220 eur, bolo potrebné urobiť uprage cez diagnostiku 70 eur, výmena 60 eur..
Auto funguje ako má..
Pekný zbytok víkendu
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných