Volvo V40 diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ešte by som rad vedel, prečo práve Volvo.., 🤔🧐
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa volkl »

Myslíš, že nie dobrá voľba celkovo?
Hľadali sme auto takejto veľkosti, bezpečné, automat a samozrejme sa manželke musí aj páčiť. :-)
A toto V40 nám to všetko spĺňa.

Ešte ako som aj vyššie spomínal, ďalšia možnosť je Mazda 3 benzin + automat. To je ale pomerne zriedkavá ponuka.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa lkopcansky »

lubos zimovcak napísal: 29.03.2023 15:28 Ešte by som rad vedel, prečo práve Volvo.., 🤔🧐
A prečo nie?
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa volkl »

lkopcansky: Čo si myslíš o tých dvoch Volvách, čo som písal pár príspevkov dozadu?
Dakujem
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa martincichy »

Neupinaj sa na ludi, ktori volvo nikdy nevlastnili. Reflektuj tych, ktori auto vlastnili. Zajdi do autobazarov, sadni si do viacerych aut. Prevez sa. Nepodlahni horucke, ked sedis v aute, ze si ho musis rovno kupit. Ja vidim na mnohych ludoch, s ktormi chodim obzerat auta, co to s nimi robi a ake zatmenie mozgu prichadza pri sadnuti do lepsieho auta, oproti tomu ake prave vlastnia. Nevnimaju chyby - nechcu ich vnimat.

O par dni mi pribudne S90 :)
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa misoV50 »

volkl napísal: 29.03.2023 15:57 Myslíš, že nie dobrá voľba celkovo?
Hľadali sme auto takejto veľkosti, bezpečné, automat a samozrejme sa manželke musí aj páčiť. :-)
A toto V40 nám to všetko spĺňa.

Ešte ako som aj vyššie spomínal, ďalšia možnosť je Mazda 3 benzin + automat. To je ale pomerne zriedkavá ponuka.
No ved to je ta tragedia Volva a Jaguaru, respektive ich stastie a potom slzy majitelov, ktori sa nechali ohurit dizajnom. Ja teraz jazdim na Mercedese, BMW a Hyundai, ani jedno z tychto znaciek nema taky pekny dizajn ako Volvo, ale Volvo mi uz do baraku nesmie. A co sa tyla bezpecnosti, to, ze Volvo je nejako extra bezpecne, je uz iba mytus. Tie Euroncap testy vycvicili vsetky znacky, dnes je to vyrovnane. V najnovsich testoch dokonca vyhravaju Cinania. Niekedy okolo roku 2000 sa stal na par rokov lidrom bezpecnosti dokonca Renault, ktory do toho masivne investoval a Volvo s Mercedesom ho museli nejaku dobu dobiehat. Pre manzelkinu bezpecnost spravis viac, ked jej kupis Skodu alebo Huyndai a usetrene peniaze das za spickove pneu, ako Volvo s nejakymi lacnymi alebo 6 rocnymi gumami.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa lkopcansky »

volkl napísal: 29.03.2023 19:12 lkopcansky: Čo si myslíš o tých dvoch Volvách, čo som písal pár príspevkov dozadu?
Dakujem
Z toho výberu by som zvažoval druhú ponuku. Dohodni sa s majiteľom na predkupnej prehliadke v autorizáku, tak som to ja spravil...

S60 je pre Vás zbytočná? Tiež som najskôr vyberal V40 a skončil som v S60...
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa volkl »

Včera som s ním volal. (to za 12 tisíc)
Je to pravidelné servisované, myslím že ani s tou kontrolou by nemal problém.
Len manželka sa "desí" tých kilometrov, aj keď údajne sú jazdené prevažne diaľnicou, čo je celkom uveriteľné, keďže je to skoro 2018, tak po meste by asi za tie 4-5 rokov toľko nedal. No a otázna je aj ďalšia predajnosť auta s toľkými kilometrami.

S60 by jej nebolo treba. Ja mám svoje auto, dcéra svoje, toto by bolo vyslovene len pre ňu.
Čiže hatchback. Ani nie sedan, ani nie combi.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Niekedy okolo roku 2000 sa stal na par rokov lidrom bezpecnosti dokonca Renault, ktory do toho masivne investoval a Volvo s Mercedesom ho museli nejaku dobu dobiehat.,

To urcite, pozri si specifikaciu napriklad XC90ky jednotkovej. Prave na zaklade toho som ju kupil pre manzelku. Namatkou:

- vysokopevnostna ocel pouzita na stlpiky a na strechu
- priecne ulozeny patvalec kvoli rozlozeniu tlaku na klietku pri naraze zpredu
- uhol naklonu dopredu, ktory bol specialne navrhnuty tak, aby deformacne zony smerovali nuzsie ako nohy posadky v predu atd.

To auto je stavane ako tank, oproti tomu je X5ka z tej doby kopa plechu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa oco13 »

Riči sorry, ale je to len marketing a klamlivá reklama. Robím práve na výrobe bezpečnostných dielov karoserie. Tí páni konštruktéri presne vedia metodiku a priebeh testov- teda ako je vedený náraz rozložeie síl počas neho, majú zmapovanú každú jednu nanosekundu deformácií. Ale život je iný ako testy. Tam nárazy, pády a mnoho iných faktorov prichádza celkom inak ako v NCAP. :4012:
Krásne a zároveň smutne to bolo vidieť pre nedávnej nehode na dialnici - dve autá sa ťukli a plechy a deformačné zony zafungovali a potom chlapa zrazil kamion keď išiel dávať trojúholník. Minule zas bolo video ako jedna baba pritlačila druhú o auto pri vykladaní košíka v Tescu. :..:
Bezpečnosť nie je a nikdy nebola v plechoch a autách, tá je len v našich hlavách. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa volkl »

Ahojte, tak ja len pre uzavretie témy.
Idem kupovať 2.0 D (88Kw, čiže 4-valec s označením D2, do prevádzky 12/2017) s Aisin automatom.
Ďakujem všetkým za rady a príspevky. :300f:
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa lkopcansky »

ako si sa rozhodol?
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V40 diesel

Príspevok od používateľa volkl »

Ahoj, no veď som to o príspevok hore písal. 😊

Idem kupovať 2.0 D (88Kw, čiže 4-valec s označením D2, do prevádzky 12/2017) s Aisin automatom.

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných