Volvo S40 1.8 gdi r.v.99

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marianmihalik1234
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.08.2011 15:05
Zdieľať na Facebook

Volvo S40 1.8 gdi r.v.99

Príspevok od používateľa marianmihalik1234 »

zdravim vsetkych mam mensi problem s volvom jedna sa o s 40 1.8 gdi rok 99 kw92....s nicoho nic zacalo skakat za jazdi pri zoslapnuti plyn. pedalu ide normalne ked drzim rychlost napr 90km na 5 stupni zacne skakat potom ide normalne chcvilu a potom zas a tak dalej robi to staleaj za studena aj ked je zohriate,na volnobehu kolisu otacky od cca 750 do cca1000,ked mu pridam na volnobehu tak pomaly klesaju ale pomaly az na 750....vymenil som palivovy filter,aj cievky,vzduchovy filter,aj vahu vzduchu,pocistil som kontakty a islo to max100km v pohode a potom zas to iste.....poradte co by to mohlo byt alebo naco sa mam zamerat....dakujem za kazdu radu
martincichy
Príspevky: 5459
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

s týmto motorom nemám žiadne skúsenosti, ale preletel som zopár zahraničných fór a vidím, že každý sa pri tomto probléme pozerá na egr ventil a zanesené sanie.

benzín tankuješ 98? môže to byť aj naším nekvalitným benzínom. Skús natankovať 98 - 100 oktánový benzín, tieto motory ho papajú oveľa radšej.
marianmihalik1234
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.08.2011 15:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianmihalik1234 »

tankujem 95tku ale skusim tu 98 alebo 100....uz som skusal naliat aj cistic palivoveho systemu dokonca dvojitu davku na 60 litrov benzinu ale bez vysledku.....skusim este vycistit egr,aj to sanie a skrtiaciu klapku....dakujem za radu ak by si nieco este zistil tak sup sem stym..:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní