VW Passat b7 combi - nefunkčná klíma

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kirik
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.10.2017 09:27
Zdieľať na Facebook

VW Passat b7 combi - nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa kirik »

Pozdravujem,
pred týždňom som si všimol, že mi na passate (B7, 365, CFFB) nefunguje klíma. Pri zapnutí AC ide z výduchov ešte teplejší vzduch, než pri vypnutom. Prvé čo mi napadlo, že po zime možno treba doplniť chladivo. Objednal som sa do jedného z autorizovaných KE servisov, kde ponúkajú možnosť kontroly klimatizácie. Auto som tam odovzdal, po dvoch hodinách poňho prišiel, no oznámili mi, že systém ani nedopĺňali, lebo podľa nich odišiel kompresor. Cena nového aj s montážou a so všetkým cca 1000€ :41c2:
Samozrejme, že toľko investovať do 12 ročného auta mi príde veľa, ale ok. Ak to bude fakt to, tak kompresor vymením. ALE, začal som trošku do toho špŕtať (len teoreticky, ničoho som sa zatiaľ nedotýkal), tak napr, ak stojím s autom dlhšie na mieste a mám zapnutú klímu, tak sa mi neroztočia ventilátory za chladičom. Čo by sa asi mali, či? Chladivo sa predsa nemá tým pádom ako ochladiť. Druhá vec, keď klíma ešte fungovala, tak sa vždy po prepnutí AC on/AC off ozval z toho panelu taký ťukavý zvuk, ako keď sa zopne nejaký kontakt. Teraz to nerobí.
Tak len váham, či výmena kompresora bude znamenať určite znova funkčnú klímu.
tatkotom
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Passat b7 Combi - nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa tatkotom »

Len k tej úvahe - ak je vadný kompresor (alebo niečo, čo ho nespustí) - nemá sa prečo chladiť chladivo.
Možno by bolo dobre opýtať sa na cenu v inom servise.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Passat b7 Combi - nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa mhlavaty »

C7 má velmi slušnú diagnostiku systému,snáď by som začal pozbieraním informácií.mameluch v klima servise sa vyprdol niečo zistovať,napojil manometre a kedže je systém plne nefunkčý vyplul hentú sprostosť.Od klima servisu by jeden očakával úplne niečo iné,potom nečudo že po nich to opravujú bežné servisy či garáže a kedže je podobných problémov stále viac tak si kupujú plničky.
tatkotom
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b7 combi - nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa tatkotom »

Tak. Skúsil by som iný servis. Môže tam byť vcelku banálna závada a zavetrili kšeft.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b7 combi - nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa fzubaty »

Skusil by som skontrolovat steker na kompresore. Nedavno som tu mal susedovu embecku a bol odhnity kablik. Ale to vie povedat aj diagnostika. Tam by som zacal.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b7 combi - nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak by sa urobila štatistika,tak samotný kompresor je tak 1prípad z desiatich.A ako je spomenuté je diagnostikovateľný.Prakticky vždy sú to blbiny,od čidla tlaku po prerušené kábliky,chyby komunikácie,u japoncou teplotné ochrany kompresora
wikyxxx
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b7 combi - nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja by som začal kontrolou remenice kompresora. Hlavne ozubenia. Minulý rok somto menil možno na 10 TDI :D
tuninka
Príspevky: 907
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b7 combi - nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa tuninka »

skočil by som do iného servisu a v prvom rade skontroloval, že či je v systéme chladivo, aj keď ti v autorizáku povedali, to čo ti povedali
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b7 combi - nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Pozor opravoval som uz niekoľko klimapenelov climatronic , jednoducho nespustí kompresor.
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných