VW Passat b5 - ručná brzda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Janes94
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.09.2021 16:10
Zdieľať na Facebook

VW Passat b5 - ručná brzda

Príspevok od používateľa Janes94 »

Zdravím mám problém s ručnou brzdou, konkrétne ľavé koleso, zaberá až na 7mi zub, pravé je v pohode, pozrel som vedenie Lanka medzi prednými sedadlami a som si všimol že že to uloženie Lanka je dosť našikmo, lanko nieje mechanicky poškodené ani hrdzavé, chodí vo svojom vedení ľahko bez drhnutia, lenže som si porovnal chod pačiek zadných strmeňov, na pravej strane je to v poriadku, páčka je tam takmer na doraz zavretá a rukou ju ide stlačiť cca 0,5cm, ľavý strmeň medzera medzi pačkou je až 3-4mm čo je veľa, pritom páčka rukou ide stlačiť na doraz, čo je podľa mňa veľmi zle , čiže bude zlý ľavý zadný strmeň? mimochodom som ho menil asi pred 3 rokmi
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Passat b5 ručná brzda

Príspevok od používateľa fzubaty »

Treba dat dole packu, cele to vycistit, premazat, rozhybat, dat novu gumicku. Ti nove strmene nestoja za nic, je lepsi si zrepasovat ten povodny. Len to sa uz nikomu nechce.
Janes94
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.09.2021 16:10
Zdieľať na Facebook

Re: Passat b5 ručná brzda

Príspevok od používateľa Janes94 »

Ani si nepamätám akú značku strmena som kupoval, ate by bola asi najlepšia voľba.... Možno
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 85 neregistrovaných