VW Passat - Vif aditivum

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prémiová nafta. V jan 2022 som uložil do Shell nafty štyri vstrekovače do 1,9 Tdi PD Pridať do nafty Techron sa akosi pozabudlo.Najviac používané typy AG a pod mám uložené tak ako sa patrí s Techronom,len teraz bol potreba vstrek typu AK. Na moje veľmi nepríjemné prekvapenie,vstreky (všetky) už boli nefunkčné.Už ako som ich vyberal z nádoby som videl že niečo nie je v poriadku,vstrek bol lepkavý a spodok v nádobe som vyfotil.Vstreky sa ukladajú ponorené úplne a tak ako sa vyberú z motora len sa zapíšu ich korekčné hodnoty.
Dno je zmes niečoho čo sa nedá identifikovaťčosi ako medová zložka akurát čierne,problém to ešte aj nabrať lebo to nejde opäť "rozriediť " Jeden sa rozobral,viď foto.Zlepené,špičky nemožno dostať von vôbec,ihla je ako zavarená..toto je prémiová nafta po +- 2 rokoch.
Samozrejme kontrolované hneď ostatné vstreky (s pridaným Techronom) obyčajná bežná Tesco nafta...všetko ok. Nejdem z toho vyvodzovať záver,ale tiež nejdem zničiť ďalšie vstreky aby som opakoval mínus v peňaženke.
Kto chce a má možnosť,nech si naleje do nádobiek do jednej Techron a do druhej VIF,neznačené,bez možnostio skontrolovať v ktorej je čo.A čuchnite zo zaviazanými očami.Nemáte šancu zistiť čo je čo,pach je rovnaký.To vyvoláva podozrenie že je použitá podobná zložka,to treba nechať iným odborníkom na vysvetlenie či to tak je.
Štve ma dojmológia ktorá tu beží.Odborníci pochybujú a hladajú vysvetlenia a veľmi opatrne radia,ale kadekto si dovolí bez najmenšieho chápania vecí a súvislostí tresnúť čokoľvek o čom vonkoncom nič nevedia.Jeden motorár ktorý má stovky a stovky skúseností s palivovými sústavami,s emisnými systémami,olejmi ale aj výsledkom ako to v motore vyzerá po X x stotisícoch km si nedovolí taký luxus ako kopec dojmológov tu.Už to je trápne upozorňovať ľudí...pozor na net,premýšlajte o veciach ktoré sem ľudia píšu pričom z problematikov nič do činenia nemajú,max svoj názor na vec príp.názor Googla.Kým niečo zasvetene nedoporučujú,je to ok,mali by ale uvádzať že ide o ich jedinečnú a výlučnú skúsenosť

Nádoba po čistej nafte
Samozrejme kontaminovaná na čierno po styku zo štyrmi vstrekovačmi.
Obrázok
A toto je jeden zo vstrekov po rozobratí,rozlepení vecí,špička nevybrateľná zapečená
Obrázok
tatkotom
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ja nemám právo znevažovať nektorý reťazec tak len poviem, že na miestnej Shell som do každého z našich minulých áut natankoval len raz a nikdy viac. Benzín, nafta.

To dno vyzerá podstatne horšie, než len z dôvodu biozložky. Možno sajrajt v nafte z konkrétnej čerpačky. Prešlo pred časom médiami že prémiová nafta Shell dopadla horšie pri kontrole, než bežná. No ak by bola každá tak zlá, objavilo by sa hodne sťažností nie len od Vás. Že palivá s podielom biozložky (nie len) pri dlhom odstavení vozidla robia problém, je pomerne rozšírená informácia, skúsenosť. Ešte viac vie zalepiť benzínové vozidlá.
Zloženie viacerých aditív sa dá odvodiť od technických listov, bezpečnostných kariet. Časť použitých komponentov je zhodných vo viacerých. Aj prípravky na preplach nezdriedka obsahujú výrazný podiel toho, čo aj nafta.
Nespochybňujem Vami napísané že sa tu objavujú aj blbosti no pri všetkej úcte k dlhoročným skúsenostiam a vedomostiam (pochvalám od spokojných zákazníkov, ktorým ste pomohol) nikto nevie všetko o všetkom. Posledný odstavec je trocha zvláštny, akoby nikto iný nevedel nič. Bez konkrétnych námietok voči niečomu konkrétnemu, len tak od pása.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nikdy som neplytval čas na to,aby som si ukladal príspevky alebo jednotlivé vety kde sa blud podáva s kludom ďalej a pokiaľ by som to robil,bolo by to osobné a hlúpe z cielom to raz vyťahovať.Súhlas s tým že nik nevie všetko.Ale to neznamená že sa nemá snažiť vediať max možného.Tie vedomosti sú ako puzzle,čím viac vieš,tým viac nejasností sa razom objasní hoci jedinou informáciou.To je čaro veci a nikdy som neskrýval že na to míňam sakra veľa času a energie.Stále je v priestore spústa geniálne dobrých s ktorými si je čo povedať,výmenou mojeho za to jeho.Aby človek závažné info dostával,musí poskytnúť tiež niečo cenné na oplátku.A kecať a drístať hlúposti by dopadol ako tanková veža rusského tanku na UK.Tu toto fórumové je...+- taký tréning,možnosť nad niečím uvažovať,opätovne si obnoviť v hlave.Na niečo napíšem,na väčšinu nie lebo nerád varím z vody tam,kde niet ani najzákladnejšia informácia alebo aspoň dobrý opis.Škoda času,kto sa nezamýšla ako formuluje otázku aby vôbec umožnil nejakú odpoveď je stratený v čase aj priestore naraz,zbytočné na neho míňať čas.Ani nehovorím koľko ľudí ani nepoloží otázku,to je oznam,tým jeho úloha končí.
Pre tých čo čítajú z porozumením je napr info...pozor na kupovanie vstrekovačov z neistých zdrojov.Predávajúci môže hovoriť pravdu že to bolo vybraté z funkčnej mašiny,po odstátí napr už 1 roka spústa vstrekov vonkoncom nejde,proste mrtvola.a vyhodené peniaze plus hnev na predávajúceho.Akurát unikla jedna nenápadná informácia,a čo sa stalo sa nemuselo stať.
tatkotom
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa tatkotom »

100% súhlas i keď otázka bola na VIF aditívum :)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Používateľov profilový obrázok
cicmanec843
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 17.03.2024 20:02
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa cicmanec843 »

jarykos napísal: 25.03.2024 17:28 tatkotom: Vaša agresívna rétorika, osočovanie, napádanie ľudí sa mi vôbec nepáči. Viem, že Vám to je jedno, ale ak sa pridajú aj ďalší užívatelia, može sa stať, že dopadnete rovnako ako na fóre oleje.cz, kde ste boli pod nickom 1.9JTD.
Napíš, čo sa tam udialo, nech sme viac v obraze !

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 76 neregistrovaných