VW Passat - Vif aditivum

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa speedmann »

PROCHY603 napísal: 23.03.2024 18:09
speedmann napísal: 23.03.2024 00:39 Mám 2x diesel. Golf 5 BKD 103kW 277t km, a Free LR TD4 82kW 285t km. Pri každom tankovaní dávam VIF letné a zimné podľa ročného obdobia. Všetko pôvodné v palivovom systéme. Menené filtre a žhaviče. Len toľko z mojej strany.
Poradim ti pouzivaj zimny vif aj v lete nemusis carovat s pixlamy. Zimny ma len o prisadu viac proti tuhnutiu nafty. Preto je tmavsi.
Ja viem že je to tak. Ale predsa, keď už mám letný pôvodne nakúpený, tak ho schasnujem, ako sa hovorí u nás a potom zimný bude celoročný.
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa tatkotom »

Samozrejme - tak som pred časom kúpil zbytočne veľa zimného VIF - lebo bol za lákavú cenu :)
No keď ho pomíňam, ostanem iba pri Megaseli a VIF možno ak by budúcu zimu hrozili nejaké veľké mrazy. Skôr nie - šmejdovú naftu nekupujem a na solídnych čerpačkách má zimná nafta filtrovateľnosť do mrazov, aké tu nebývajú a nebudú.
Ovšem kto jazdí málo, oplatí sa mu "vifovať" nie len skrz nevyzrážanie parafínov.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je na škodu že do podobných debát sa v podstate už vonkoncom nezapájajú ľudia čo vedia o týchto veciach najviac pretože u nich sa zbiehajú nitky poznania z praxe v množstve ktorému nejde konkurovať jednotlivou skúsenosťou.Je to vždy množstvo okolností ktoré majú svoj dopad,o čom sa vôbec nepíše a závažným spôsobom na veci vplývajú.Vždy sú to dôsledky,ale za nimi vždy stoja príčiny ktoré sa ani nespomenú lebo nie sú známe a obraz je často úplne mimo realitu.Mechanici sa (ak vôbec čítajú tunajšiu biedu) musia ceľkom baviť alebo prevracajú oči. V podstate to ani nemá zmysel čokoľvek dávať na pravú mieru len to podnecuje osobné urážky.Tak snád už iba upozorniť,pozor doslova na všetko čo čítate,konfrontujte z názormi iných uživateľov dla možností zo značkových fór,najlepšie zahraničných kde je to iba o veciach a argumentoch.Vždy máte rovnako ďaleko urobiť pre seba niečo osožné alebo škodlivé ak si na to čo prijímate nedáte pozor.
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa tatkotom »

Čo Vaše dlhé posty z posledného obdobia prinesú autorom otázok? Nič. Alebo chaos.
Žiadne fakty, žiadne odkazy na merania, testy, výsledky - nič.
Zamotávanie, spochybňovanie - akési nutkanie dokazovať že mimo Vás nikto nič nevie a ničomu nerozumie.

Pripomína mi to nekalú praktiku voľakedajších emelemákov - "Ak ich nevieš presvedčiť, tak ich aspoň popleť"
Smutné...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To bude asi príčina prečo po večeroch odpisujem na ss dotazy a maily,musím odmazať zopár lebo už nevie prijať novú správu.Kto má jasno v otázkách,vie koho sa pýta... proste už nejde do verejného priestoru.Často si ľudia neuveriteľnými spôsobmi pozistujú dokonca tel kontakt aby sa spýtali na niečo pre nich dôležité.A ja ak vidím čo sem píšu ľudia bez rozmyslu a bez uvedomenia dopadov,bez overenia obsahu tiež verejne odpovedám len v zmysle indícií,smerovania.Ešte sa mám ja hádať z ľudmi a vyvracať nezmysli? Maximálne dourážajú a to je tak asi odmena. To na čo upozorňujem zrejme si každý aj uvedomuje,je to toľko...overuj si všetko ! Aj čo píšem ja,prečo nie
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa tatkotom »

Preto, že ste tak vyťažený, dokonalý a nenahraditeľný nechápem načo sa tu zahadzujete s nami jednoduchými.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
wikyxxx
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja dávam Bg dfc a tankujem orlen/ Slovnaft. Mám slávne bosch cp4 na budikoch 255000 km a žiaden problém.
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa tatkotom »

V prémiovej nafte Orlen VIF je. S vysokou pravdepodobnosťou aj v slovnafťáckej. Jeho pridanie (predávkovanie, teda ak človek aj sám pridá VIF) nemá ako ani čomu uškodiť.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
jarykos
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.03.2015 10:25
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa jarykos »

tatkotom: Vaša agresívna rétorika, osočovanie, napádanie ľudí sa mi vôbec nepáči. Viem, že Vám to je jedno, ale ak sa pridajú aj ďalší užívatelia, može sa stať, že dopadnete rovnako ako na fóre oleje.cz, kde ste boli pod nickom 1.9JTD.
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa tatkotom »

K pôvodnej otázke - výrobcovia neodporúčajú pridávanie dodatočných aditív do prémiových palív, pretože tam sú dostatočné.
Pri obyčajných sú opodstatnené podľa mnohých aj odborných článkov a zo skúseností množstva ľudí, podľa ktorých sa oplatia. K etikete pánom zakúpeného balenia sa nemožno vyjadriť, obrázok nie je.

https://www.topspeed.sk/poradna/oplati- ... iva-/13324
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

PROCHY603 napísal: 22.03.2024 19:51
kirke25 napísal: 22.03.2024 12:28 Cele VIF sú vyhodené peniaze. Osobná skúsenosť. Niekoľko rokov som pridávali aj ja, a aj tak som menil vstrekovače, pal. vedenie, čerpadlo - pri 250 tis.km.
Teraz nedávam a je to podľa mňa jedno.
Ja mam na aute 400 000KM davam VIF a vstrekovace,cerpadlo, palivove vedenie povodne EK PRECHADZAM bez drobnych na kavu v popolniku. :41c2: :4432: :cau:
450 000 km, rok výroby 2000, nepridávam do nafty nič, auto chodí bez problémov a rovnako bez problémov aj cez všetky TK a EK.
Samozrejme, kto chce, nech pridáva.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

tatkotom napísal: 24.03.2024 09:02 Samozrejme - tak som pred časom kúpil zbytočne veľa zimného VIF - lebo bol za lákavú cenu :)
No keď ho pomíňam, ostanem iba pri Megaseli a VIF možno ak by budúcu zimu hrozili nejaké veľké mrazy. Skôr nie - šmejdovú naftu nekupujem a na solídnych čerpačkách má zimná nafta filtrovateľnosť do mrazov, aké tu nebývajú a nebudú.
Ovšem kto jazdí málo, oplatí sa mu "vifovať" nie len skrz nevyzrážanie parafínov.
Zaujímal by ma rozdiel medzi šmejdovou naftou a naftou zo solídnych čerpačiek. Tá nafta je totiž z rovnakých zdrojov - na Slovensku je pár plničiek, odkiaľ berú úplne všetci.
Ak sa vyznáš aj v aditívach tak ako v zavážaní "solídnych čerpačiek", tak je potom lepšie radšej nič z toho čo doporučuješ, nepoužívať.

Neovládam tieto jedovaté spory, ale teraz má mhlavaty veľkú pravdu - vyjadrujú sa tu ľudia, ktorí nemajp ani páru o tom, čo hovoria.
Už sa to tu preberalo 100x, ale skúsim aj stoprvý - čo by človek neurobil, aby niekomu otvoril oči:
Postav sa na hodinku - dve pred Slovnaft v Bratislave a uvidíš vchádzať a vychádzať nasledovné cisterny:
Slovnaft - zavážajú čerpačky Slovnaft a súkromníkov
Klacska - zavážajú OMV a súkromníkov
Bonifer - zavážajú Shell a Agip, KIA v Žiline (áno, KIA tam má vlastnú čerpačku v areáli)
Transolut - zavážajú Tesco a súkromníkov
Jurki - Jurki
Možno som ešte nejaké zabudol, predsa len, sú to už roky, čo som s tým jazdil tiež, takže NIEČO O TOM VIEM - na rozdiel od expertov, ktorí tu roky dristajú, ako na pumpe značky A je super nafta a na pumpe značky B je horšia, lebo motor nejde "tak nejak hladko ako po pumpe A".

Zlatíčka, TÁ NAFTA JE ROVNAKÁ!!! Ak niekedy cítite rozdiel, čo je možné, nie je to tým, že by niekto mal lepšiu naftu, ale tým, že V ČASE, KEDY SA PUMPA NAPOSLEDY ZAVÁŽALA, BOLA V SLOVNAFTE PRÁVE LEPŠIA (alebo horšia) NAFTA NEŽ ZVYČAJNE!

Celé Slovensko sa zaváža z niekoľkých plničiek, ktoré sú v Bratislave, v Kľačanoch, v Nových Zámkoch, v Komárne a v Kapušanoch. Jediné palivá, ktoré sa zavážajú odinakiaľ, sú tie tzv. "prémiové", čiže 100 oktánové benzíny. OMV si ich vozí z plničky v Lobau pri Viedni, kde mimochodom berie palivo asi tak 10 rôznych značiek čerpačiek, Shell tiež z Lobau, ale majú tam vlastnú plničku, kde si berú len oni a nikto iný.
Podobná situácia bola aj pri nafte, ale tam to už neplatí. minimálne Shell (ostatní neviem) už vyrába "prémiovú naftu" tak, že do obyčajnej pridajú aditíva. Áno, do tej, ktorú plnia v Slovnafte.
Je neuveriteľné, aké rozprávky okolo palív sa ešte 35 rokov po revolúcii preberajú na autíčkárskom fóre.

Ešte raz: Všetka nafta na všetkých čerpačkách v republike pochádza z rovnakých zdrojov. Rozriel je len v tom, že do Slovnaftu a do Komárna to dovezú lode a do iných plničiek vlakyy alebo ropovod, to už naozaj neviem. Ale o tom, KDE sa bude plniť na ktorú čerpačku nerozhoduje ZNAČKA čerpačky, ale jej UMIESTNENIE.
Takže OMV (napríklad) v Trnave má naftu zo Slovnaftu, rovnaká OMV v Piešťanoch ju bude mať z Kľačian, Rovnaká OMV v Košicoch ju bude mať z Kapušian.
Dúfam, že pochopili.
Nemáte za čo :d :D
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa tatkotom »

Nik pri zmysloch (dúfam) nespochybňuje rafinérie, plničky.
Rozdiely niekedy bývajú medzi (najmä malými) čerpačkami - čistota nádrží, kontaminácia paliva.
Google - "test palív sklamalo"
Prípadne: https://www.aktuality.sk/clanok/605706/ ... eelKImYPd4
Alebo: https://autobild.pluska.sk/poradca/test ... lo-problem
Nemáš za čo.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nafta sa vozí aj z iných zdrojov. Mimo Slovnaftu, či Rakúska, alebo Čiech..,či Poľska, ale aj z Rumunska, Bulharska, predpokladam, že aj z Ruska, či Ukrajiny.
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat - Vif aditivum

Príspevok od používateľa tatkotom »

Áno. Vrátim to na začiatok - VIF za roky, čo ho poznám zmenil obaly, farbu kvapaliny, zápach a v niečom aj receptúru (marí sa mi, že iná zložka skrz nízke teploty), minimálne zimný nemal kedysie "zelenú" farbu. Nevidím v tom problém, vývoj ide dopredu.
Do prémiových palív ho netreba, tie obsahujú aditíva vo vyššom množstve.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 76 neregistrovaných