Sharan/Alhambra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

danielupolomouc
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2024 11:56
Zdieľať na Facebook

Sharan/Alhambra

Príspevok od používateľa danielupolomouc »

Servus borci,
nadišiel čas kedy už je nutné mojho starého Sharana odviesť do šrotu a tým pádom nastáva otázka u mňa do akého auta ísť. Chcem ostať verný podobným autám. Moja otázka ako už z nadpisu vyplýva je do čoho ísť Alhambra alebo Sharan? Jednoznačne diesel, ročník okolo 2019/20, automat, aký motor? Aké máte skúsenosti s týmito autami, pre a proti?, prečo nie a prečo áno?. Proste budem rád ak mi tu vy ľudia z vlástnými skúsenosťami poradíte ohľadne týchto novších rocníkov nakoľko som sa o to doteraz nezaujímal a vôbec nesledoval ako tieto nové autá pokročili, aké majú poruchy, výhody.

Limit je dvacka. :cau:
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra

Príspevok od používateľa db69 »

danielupolomouc
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2024 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra

Príspevok od používateľa danielupolomouc »

Fóra samozrejme študujem len mám pocit alebo získavam z toho presvedčenie že si mám kúpiť presne to čo som mal. Samozrejme už som chcel ísť aj do niečo komfortnejšieho a novšieho. Ale po čítaní nadobúdam pocit že tie autá sú viac v servise ako na ceste.. prípadne je to spôsobené tým, že majitelia ktorý nemajú problém držia huby a nepotrebujú si vylievať srdiečka na internete oproti tým čo problémi s nimi majú.. alebo je môj pocit nesprávny a radšej tie fóra nemám toľko čítať? Ach.
tatkotom
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra

Príspevok od používateľa tatkotom »

danielupolomouc - že čím novšie autá tým nižšia životnosť a väčšie problémy je fakt. Samozrejme nie pri všetkých. Radiť čo zvoliť si netrúfam.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra

Príspevok od používateľa martincichy »

Dnes som bol s jednym chlapikom kuknut toyotu siennu 3.5 v6 benzin. Krasny kus auta. Zobral to. Sedenie pre pasazierov v tych kreslach je niekde uplne inde ako v sharane. Hod na to oko.
danielupolomouc
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2024 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra

Príspevok od používateľa danielupolomouc »

mhlavaty napísal: 10.03.2024 20:06 daniel... ano je to v podstate vystihnuté.Kto je spokojný nevylieva srdce. Technika je to novšia,citlivejšia nakoľko pracuje v malých toleranciách a teda vyžaduje aby majiteľ nerobil čo škodí,a robil čo je potrebné.Technika vydrží obrovské km,nie je pravdou že nie.Samozrejme nedovolíá také benevolentné prístupy ako predošlá generácia ktorá si kadečo nechala.Toto už nie je elektronkový televízor ale najnovší ledkový,rozdiel v technike je minimálne taký.Rozumný majiteľ problémy mať nemôže pokiaľ sa ozaj nespikne voči nemu celé peklo,ale ozaj musí trochu vedieť,a hlavne dodržať čo je nutné.Teda nutné vtedy ak chce byť spokojný.A to problém nie je,behajú tu tieto stroje a majú desivé km,majiteľía nenadávajú.Prakticky všetky fóra slúžia na riešenie problémov,to treba mať na pamäti.A čoho je v premávke veľa,má aj viac tých čo problém majú,je to pomer zastúpenia v celku.Proste zopár vecí na ktoré dbať.Aj dieťa sa učí...oheň páli,fazulky do nosa nie atd. Ale tiež nie každé.Sú ľudia čo pre stretnutie s problémom vedia vyvinúť obrovské úsilie a v živote mepochopia že to nie je nutnosť,len možnosť.
Tak sa ťa opýtam.. na čo pozerať, ktoré ročníky, na čo si dať obzvlášť pozor pri týchto novších autách?
PS: tá Toyota je hnus ale je to vec vkusu ďalej to rozoberať nemusíme.
danielupolomouc
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2024 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra

Príspevok od používateľa danielupolomouc »

Samozrejme konkrétne vozidlo bude riadne preverené. Nechcem s prepáčením kúpiť piču a ani neutekám za najlacnejším vozidlom. Myslím si že môj rozpočet je ako tak v pohode prípadne dokážem pár stoviek prihodiť ak sa bude auto fakt pozdávať. Ale díky za rady aj keď sú také ako sú nejak sa s tým popasujeme a pozisťujem si informácie. Predsa len nechcem zbrklo kúpiť aj keď to dosť tlačí nakoľko som bez auta ktoré potrebujem. 😩
danielupolomouc
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2024 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra

Príspevok od používateľa danielupolomouc »

Keby si si prečítal názov fóra do ktorého som hodil príspevok tak by si možno na niečo prišiel. Prepáč že o autá sa vôbec nezaujímam a nič o tom pomaly neviem a som bežný užívateľ. Tvoje skratky a nazvy sú mi cudzie a prepáč tiež nemám čas si hľadať čo to všetko znamená. Svoje odpovede budem samozrejme hľadať niekde inde keďže názov fóra sa nestotožňuje s tým čo si napísal. Prepáč ale ak nemáš chuť pomôcť tak sa nevyjadruj do fóra ktoré sa toho týka. :3dcline:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra

Príspevok od používateľa mhlavaty »

daniel... Prepáč ale ak nemáš chuť pomôcť tak sa nevyjadruj do fóra ktoré sa toho týka.

Máš pravdu,písal som z nechuťou pomôcť,nuž prenechám to na tých ktorý majú chuť.A budem si sakra pamätať že pomáhať sa nemá
danielupolomouc
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2024 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra

Príspevok od používateľa danielupolomouc »

mhlavaty napísal: 11.03.2024 17:44 daniel... Prepáč ale ak nemáš chuť pomôcť tak sa nevyjadruj do fóra ktoré sa toho týka.

Máš pravdu,písal som z nechuťou pomôcť,nuž prenechám to na tých ktorý majú chuť.A budem si sakra pamätať že pomáhať sa nemá
Ja sa ťa nechcem nijako dotknúť ani nič. Ale píšem ti normálne že som úplný laik proste. A to je môj neznalý pohľad nič iné. Zbytočne sa urazas ako píšem ja nemám žiadny problém sa za pomoc odvďačiť... Len si to neber osobne😉 Proste niekomu musíš tieto veci vysvetliť po lopate a ja sa nehanbím zato že sa do týchto veci kokot rozumiem.. niekdo zasa nevie variť.. a nepomôžeš mu tým, že mu budeš hovoriť pre neho neznáme a špeciálne formy úpravy jedál😏.. ak chces môžme si kľudne napísať súkromne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Väčšina ľudí nerozumie,čo je plne ok bez potreby o tom písať.Normálne je...ak príde prvá smerovka,úvodné čosi k problému,príde nasledovné.
Nerozumiem chladiacej zmesi G13 (čo prečo sa má vymeniť) tak sa na to opýtam.Tj rozumiem že je tu nejaký dôvod,pýtam sa čo ďalej.
Nerozumiem aký problém ma môže postihnúť že môj budúci motor bude mať čerpadlo CP4 ...ok je to samé neviem prečo,tak...Google a čítam CP4 nekonečno informácií.Stále ma to neosvietilo,pýtam sa ...prečo pozor na CP4 ?
Rozumieme sa ?
Ja tu nepíšem traktáty aby mi niekto napísal že z toho všetkého ničomu nerozumie,ak on sám sa postaví do štýlu,všetko mi požujte,vložte do úst ja to už potom zhltnem. Ak nedokážeš pochopiť že jedna jediná dobrá a včastná informácia má cenu (často) velkých zachránených výdajov a tu ti niekto dáva navi zadarmo ...no neviem. Záujem vyzerá inak (mal by) Ešte napísať o ochote...to už doslova nasere
danielupolomouc
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2024 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra

Príspevok od používateľa danielupolomouc »

mhlavaty napísal: 11.03.2024 20:09 Väčšina ľudí nerozumie,čo je plne ok bez potreby o tom písať.Normálne je...ak príde prvá smerovka,úvodné čosi k problému,príde nasledovné.
Nerozumiem chladiacej zmesi G13 (čo prečo sa má vymeniť) tak sa na to opýtam.Tj rozumiem že je tu nejaký dôvod,pýtam sa čo ďalej.
Nerozumiem aký problém ma môže postihnúť že môj budúci motor bude mať čerpadlo CP4 ...ok je to samé neviem prečo,tak...Google a čítam CP4 nekonečno informácií.Stále ma to neosvietilo,pýtam sa ...prečo pozor na CP4 ?
Rozumieme sa ?
Ja tu nepíšem traktáty aby mi niekto napísal že z toho všetkého ničomu nerozumie,ak on sám sa postaví do štýlu,všetko mi požujte,vložte do úst ja to už potom zhltnem. Ak nedokážeš pochopiť že jedna jediná dobrá a včastná informácia má cenu (často) velkých zachránených výdajov a tu ti niekto dáva navi zadarmo ...no neviem. Záujem vyzerá inak (mal by) Ešte napísať o ochote...to už doslova nasere
Samozrejme máš pravdu. Otázky na veci ktoré si písal mohli byť z mojej strany. Ak si stále ochotný poradiť čo očividne hej a som rád tak by som to rád rozpytval trošku do hĺbky ak ti to nebude vadiť😏.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných