VW Passat Alltrack 147 kw - hukot pri 115 km/h

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Peco
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.11.2005 17:36
Zdieľať na Facebook

VW Passat Alltrack 147 kw - hukot pri 115 km/h

Príspevok od používateľa Peco »

Zdravim... mam VW Passat Alltrack B8 147 kW nafta, 4motion 2021, pri rychlosti od 115 do 125 km/h sa objavuje zvlastny hukot, ako keby som siel po prerusovanej ciare. Mimo tohto rozsahu bez problemov. Robilo to aj pri letnych pneu. Poradte prosim, kde moze byt problem, dost ma to ruší 🙁
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat Alltrack 147 kw - hukot pri 115 km/h

Príspevok od používateľa tuninka »

Akú má auto zaradenú rýchlosť, keď to robí? Robí to aj keď podradíš a držíš tú rýchlosť? Ja tipujem poloos.
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat Alltrack 147 kw - hukot pri 115 km/h

Príspevok od používateľa tatkotom »

Niečo podobné mi na aute inej značky robil dvojhmotný zotrvačník, iba na päťke a iba v okolí 110 km/hod. Netvrdím, že je to tak u Teba.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat Alltrack 147 kw - hukot pri 115 km/h

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Vyjsť na kopec, poriadne dlhý, vypnúť motor, kľúč nechať samozrejme v zapalovani, alebo zapnúť zapaľovanie, keď to má bezkľúčové štartovanie a rozbehnuť sa.

Keď to bude robiť aj pri vypnutom motore, môžeš vylúčiť aspoň veci týkajúce sa motora.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat Alltrack 147 kw - hukot pri 115 km/h

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Ale no... motor môže predsa na krátko vypnúť aj počas jazdy, na vhodnom mieste... Na to nem treba kopec :-)
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat Alltrack 147 kw - hukot pri 115 km/h

Príspevok od používateľa tuninka »

no nie som si istý, či zrovna toto sa dá urobiť na všetkých moderných autách, už môj 12 ročný renault so štartovaním na tlačítko nedovolí za normálnych okolností vypnúť motor, pokiaľ auto úplne nezastaví
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat Alltrack 147 kw - hukot pri 115 km/h

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

vykopanafosilia napísal: 04.03.2024 13:56 Ale no... motor môže predsa na krátko vypnúť aj počas jazdy, na vhodnom mieste... Na to nem treba kopec :-)
Práve min týždeň som riešil hluk, ktorý som nevedel identifikovať.
Najprv som si bol istý že ložisko, len sa mi stále zdalo, že na oboch predných naraz.

Tak hore, vypnúť motor, zapnúť zapaľovanie, odbrzdit elektrickú brzdu..., v noci, podotýkam.

Sakra zlý pocit, keď nemá človek kľúč v spinačke.

No, skrátim to, rozguľal som to na cca 130-140, hluk sa stále zvyšoval, ako som začal brzdiť, tichšie a tichšie.

Nechal som auto u mechanika, na druhý deň mi vola, že ložisko ľavého kolesa a ložisko klíma kompresoru..., to je na pravej strane.

Hurá.
Teraz je tak ticho, že som z toho nervózny a počúvam, čo sa suchne... :3c90: :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 78 neregistrovaných