VW Eos - okno

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

VW Eos - okno

Príspevok od používateľa Tropheus »

Pozdravujem, vedel by niekto poradit?
Jedna sa o VW Eos
Po vybiti a skratovani baterii (su 2ks po 6V) sa kupili a nahodili nove a jedno okno prestalo fungovat normalne.
Pri zatlaceni tlacidla dolu - okno vytahuje a pri tahani tlacidla hore - okno stahuje.
Tym padom aj na maxidote hlasi akoby otvorene neexistujuce zadne dvere na strane chybneho okna.
Pred tym to fungovalo normalne.
Stretol sa s tym niekto?
Klakla komfortka stahovacky, alebo staci prepinovat na vypinaci?
Dakujem za kazdu radu
tuninka
Príspevky: 898
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa tuninka »

skús to napichnúť na diagnostiku a cez VCDS kuknúť čo to hovorí, po výmene baterky je niekedy treba okná nanovo nakalibrovať, či resetnúť, postup si ľahko vygúgliš
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Ano stalo sa to ale na Passat b5, hladal som asi hodinu ,nic nevypatral tak som vymenil jednotku dveri spolu s motorcekom. Casovo menej narocne.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa Tropheus »

VCDS hlasi:

00938 Switch for Electric Window
a
00103 Interior Locking Button

Napad?
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Ak si ozaj iba menil baterie tak zdochla rj komfortu. Nachádza sa za kastlikom pred spolujazdcom. Ale pozor ak budeš meniť tak musí presne sedieť číslo dielu. Nedávaj tam z napr.5dveroveho golfa či leona. Nebude to fungovať správne. Ideálne priamo z eosa. Teraz asi ani strecha nejde dole. Ak hej a pri sťahovaní strechy idú okna pekne dolu tak potom vypinac stahovania okna ma problém. To máš asi V6 keď ma dve 6volt baterky?
Ešte ma napadá, že čo robia okna ak ich stahujes s centrálnym vypinacom ktorý ovláda všetky 4 okna súčasne?
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa Tropheus »

Strecha dole ide, ale kvoli zatvorenemu oknu proces nedokonci a ostane stat cca v polovici.
Pretoze sa vsetky okna pri stahovani stiahnu, len to jedno sa vytiahne.
Proste ma opacny proces aj vo vypinaci.
Ked okno mechanicky podrzim dole, strecha ide spravne.
Ano, jedna sa o 3.2 fsi V6.
Ak stahujem centralnym vypinacom vsetky okna stiahne, okrem toho chybneho - ktore vytiahne hore.
Skratka to jedno okno ide v kazdom pripade pouzitia opacne.
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Čiže 99percent je rj komfortu zlá. 1 percento dávam oxidacii prípadne kabelaz.
Ak to fungovalo teda správne pred výmenou baterie.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa oco13 »

V tomto prípade by ma trápilo hlavne to, či pri výmene baterie bude zakaždým kupovať niektorú RJ.
Ja som tu sice klasifikovaný ako debil, ale už roky mením baterku tak, že pripojím paralelne náhradný zdroj aby auto neostalo bez šťavy - minimalne potom nemusím špekulovať s radiom. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Ja osobne sa domnievam že to na 99 percent komfortná nebude .
Riešim tak 5 r.j. vo dverách za mesiac ale odpálená komfortná jednotka sa takto necháva. Odpálená r.j. dverí áno . Netuším či sa jedná o komunikáciu cez lin alebo Can bus . Ešte ale overiť kabeláž v prechode dvere a karoséria.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Ono je to bežné u eosa po výmene batérie resp.pri pomalom vybijani baterie, že po výmene batérie si začne myslieť, že je stvordverak. Treba ísť do vw a možno pomôže flash r.j. prípadne skúsiť upravu kodovanim. Ale na rovinu? Druhú r.j. zozenie za 20eur vymeni a je pokoj. Ostatné riešenie bude určite drahšie.
A do budúcna meniť baterie tak ako oco13 napísal.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa oco13 »

To sú také "vyjeby" ktorými si my laici (sprostejší ako by povedala zúbková víla) ulahčujeme život. Aj s olejom - ak nie som si istý či tam lejem najlepší, tak ho mením po 8-10 tisícoch a nie po 15t.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa autolaik »

Hmmm,nejako starnes..stavas sa marnotratným :) , si tu dost casto pisal ze ani olej nemenis,ked tak len dolievas... ale rovno auto ked neprejde STK
...dokonca rekord ze kolko si dal na jednom oleji,80? Ci kolko tisic km...

A baterku,tu na co pre boha menit,ved spojazdci alebo niekto na parkovisku vzdy pomoze a roztlaci :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa oco13 »

To boli embečky a felicie , prípadne puňťo , aj pri traktoroch som sa stal marnotratným. Domadely chodili celý život na pôvodnom a japonec má každý rok čerstvý. Volakedy aj mačky doma žili (hladovali) z toho čo si chytili, dnes majú tri x za deň konzervu z lídla. To vieš doba sa mení a tým sa menia aj ludia :300f: - technika ide k lepšiemu a ludia k horšiemu. :40bd:
Pri Lagune som zistil že doma olej vymením za 38 eur oproti 100 eurám v servise - no a nevymeň ho, keď je to tak lacné. :o
A baterku,tu na co pre boha menit,ved spojazdci alebo niekto na parkovisku vzdy pomoze a roztlaci
Kartové auto bez baterky ani nevytlačíš z radu na parkovisku aby si ho dal na odťahovku. :..:
Ešte doplním
.dokonca rekord ze kolko si dal na jednom oleji,80? Ci kolko tisic km..
to bola Filcka , a keď som rozoberal svokrovho Moskviča 408, niekedy okolo roku 1990, tak som zistil že zadný diferák bol celkom suchý, ani kvapka oleja. Auto bolo z roku 1966.
A aj teraz nedavno som tu písal, že pred mesiacom vo švajci som vytiahol z dcerinho Daihatsu mierku a kedže bola suchá išiel som doliať olej. Vošlo sa jej tam 2 litre po stred, a to má ten litrový motorček 3.5l naplň. Takže kupujte auto ktoré jazdila len žena a starala sa oňho. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - okno

Príspevok od používateľa Tropheus »

Dakujem vsetkym za rady :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 77 neregistrovaných