VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vz7
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.03.2023 16:01
Zdieľať na Facebook

VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa vz7 »

Ahojte, chcel by som sa vás opýtať na moj problém a vaše postrehy a skúsenosti.

1.Auto pri zaradenom režime D keď stojím na brzde napr. na križovatke, ním chveje, mierne trasie - na otáčkomery otáčky sú stabilné neskáču. Otáčky neskáču ani pri jazde a držia si hodnoty. Celkovo auto pri jazde prevodovka radi výborne aj v manuálnom režime bez problémov, jazda aj všetko je 10/10.

2.Dnes pri jazde vypísalo kontrolku žhavenia a počas jazdy blikala, žiadny núdzový režim ani strata výkonu absolútne nič. Potom som auto vypol a znova zapol, kontrolka prestala svietiť písalo len porucha štart/stop, išiel som s autom a potom už nepísalo absolútne nič a všetko fungovalo aj štart/stop. Neskôr pri jazdne napísalo oranžový trojuholník a Porucha: Servisné stredisko, vozidlo opustíme len v polohe P. Opäť žiadny núdzový režim nič a oranžová kontrolka zhasla, naďalej všetko Ok jazda úplne normálna bez chyby, jediná ďalšia chyba ktorá je, je tá ktorú som spomínal v bode č1. Toto sa dnes zopakovalo 2x s oranžovým trojuholníkom potom to znova zmizlo a nič bezproblém jazdím.

Auto som dal na diagnostiku ukázalo jedine slabšiu batériu asi aj kapacitu netuším, batériu dobíja podľa diagnostiky v poriadku, ďalšia nezásadna chyba podľa mechanika ktorú napísalo - snímač tlaku oleja. Na nič sme neprišli s autom som odišiel a behám ďalej, a asi budem jazdiť kým nenájdem dôvod ako to riešiť alebo akým smerom sa ubrať.

Vážení ak máte s týmto skúsenosti pripadne viete niečo do toho povedať skúste rad si prečítam, ďakujem.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ja by som s akoukolvek chybou mazania veru nejazdil. Ak je to len snimac, docasne sa nic vazne nestane, ak je slaby tlak oleja tak mozno aj ano.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa tuninka »

koľko má auto km?

možno že ti pri nízkych otáčkach motor nemaže, preto ním trasie. Skontrolovali ste hladinu oleja? ak je slabšia baterka, dá da to odmerať, nie len cez diagnstiku, čo meria len napätie, ale cez nejakú nabíjačku s funkciou čo meria zdravie baterky. Skús si požičať baterku s rovnakými parametrami z iného auta a vyskúšaj
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa pacho17 »

ono sa nezdá, ale slabá baterka dokáže narobiť riadnu paseku. Nepíšeš, koľko máš km, či už bola menená baterka?."Moderné ", autá majú nastavený režim nabíjania veľmi zle kôly emisiám auto nie je schopné nabiť poriadne baterku. Preto sa odporúča aspoň raz do roka dať riadne nabiť baterku, bez rozdielu, či auto funguje, alebo nie. Po dvoch rokoch jazdenia, mi začalo auto blbnúť, síce nie VAG, ale to je v podstate jedno. Dva x, mi zblbla prevodovka, potom mi nekúrilo, občas nezamklo po opustení auta, občas hlássilo, že klúč je mimo vozidla a nešlo ho riadne vypnúť, len v núdzovom režime....Auto je ešte vzáruke a po bádani v servise na druhý x zistili, že baterka má len 30% kapacity. Po dobiťi zatial všetko OK.
vz7
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.03.2023 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa vz7 »

Chlapi ma to 235 000, diki ta batéria môže byt určite pôjdem po tomto riešeni…
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak si odmyslíme zakúpenie novej,máte ešte iné riešenie zistenia ? Pokiaľ napr pri štarte podlezie napätie určitú hranicu voltáže,vie ten chvilkový stav narobiť slušnú paseku a hláška sa objaví prakticky v každej riadiacej jednotke čo je mnoho desiatok.Takže raz za čas aj mimo objavenia čo aj najmenšieho problému by bolo vhodné urobiť výpis zo všetkých jednotiek.Asi sa budete čudovať čo všetko si v batohu nosíte a netušíte že sa niečo dialo.Je šumafuk či v dobe minulej alebo aktuálnej.Majiteľ prakticky nikdy nevie,len potom loví v pamäti že...áno toto a hento bolo kdesi v minuloti.Oplatí sa pozrieť do vecí hlavne pri kúpach,nájdete aj kedy bol robený výmaz,alebo koľko času už tam porucha je.
V súčasnosti sa ide tvrdo do on line,procesy v diagnostike to úplne mení,kopec ľudí príde hoci o záruku pokiaľ budú zastávať taký postoj ako doteraz ...veď voláko bolo
Pokiaľ pôjdete cestou výmeny (len výmeny) polahky sa stane že vec bude mať pokračovanie,to je bežná daň za odfláknutie.Sú možnosti ako zistiť všetko naraz,batériu,štartér,zdrojovú aj prenosovú sústavu naraz v jednom procese nekompromisne a presne...nebudem ich opakovať,jeden z prispievateľov tu (jaroslavelektro) o tom dával celkom rozsiahle materiáli,doporučujem si to naštudovať.Máte tu člena čo si celé slovensko strčí do vrecka,ani o tom neviete.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takto vyzerá jeden z testov,je rýchly a použije sa hlavne pokiaľ auto nie je schopné štartu aby ste mali vedomosť či to spôsobuje batérie príp štartér.Pokiaľ auto je schopn naštartovať,ide sa mnohonásobne komplexnejšie kde sa z výstupu už dá dosiahnuť výsledok ..100 otázok - 100 odpovedí,čiže pokrýva úplne celú zdrojovú sústavu. Ja test test dávam len pre názornosť,lebo mu porozumie každý čo vie čítať
Obrázok
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa fzubaty »

Teoria je pekna, len ludia nemaju predstavu. Tento mlady chalan ma celkom zaujal svojou tvorbou… na nic sa nehra.

https://youtu.be/YH57DmQ6_BY
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa fzubaty »

V tom pripade ho to dobre naucil. Ale ta nenafucanost na videach je obdivuhodna.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Velmi šikovný,robil u mňa kým som šiel na dôchodok.Teraz už vlastná dielňa, myslím že má veľkú budúcnosť
Nemajú predstavu..to práve treba zmeniť lebo ludia poznajú len tú najmizernejšiu diagnostiku.Problém je ale nezáujem dielní,mechanikov učiť sa.A učiť sa veľmi veľa,to je neproduktívny čas.Samozrejme že potom z toho profituje rýchlosť aj kvalita práce,ale to si treba najprv vyšlapať a už v záujme nie je.Až na pár exotov,ale je ich tak málo že sa vzájomne možno aj všetci poznáme alebo aspoň vieme o sebe.Dnes už sa mnohé od toho chlapca učím ja,nebyť jeho sám by som už do on line napr nešiel.Spolupráca pri opravách,bežné konzílium k väčším problémom to sú veľmi užitočné veci,a pre všetkých zúčastnených.Človek čerpá skúsenosti akoby mal množstvo dielní,to má veľkú cenu.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Najprv dobi alebo rovno vymen baterku ak je stale originalna.
Pohonne ustrojenstvo sa pripravuje na pohnutie a rozbeh aj na zaklade tlaku v brzdovom systeme. Je mozne, ze tam nieco (senzor tlaku, brzdovy spinac alebo ostava "visiet" strmen) blbne a nasledne moze dochadzat k uvedenym zavadam. Netreba odvadzat pozornost len bateriou, pouvazuj aj nad inymi moznymi pricinami.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plne sa s tým dá stotožniť,je jedno čo bolo ako príklad uvedené.Funkcionality kvanta riadiacich jednotiek ide do detailov o ktorých prakticky bežný majiteľ ani nemôže vedieť.Prečo niečo nejde a potom zase ide,prečo nejde dokonca ani spustiť niečo kým sa niečo iné neurobí, to je súčasť algoritmov ktoré sa často odhalujú po rokoch čo už auto prekryla ďalšia generácia.To sú bežné telefonáty krížom krážom po československu ...nejde mi spustiť ! nevieš čo to blokuje ? Nefixovať sa na baterku.Okrem nej je sto iných vecí ktoré budú navonok vyzerať rovnako.
vz7
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.03.2023 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf Variant VII 1.6 TDI , DSG , 2015

Príspevok od používateľa vz7 »

Páni ďakujem, určite preskúmam aj Vaše postrehy, určite Vám sem napíšem na čo prichádzam a čo som zistil, opravil… :3035:
Btw. aktualizácia: urobil som ďalších 500-600 km opäť jazda všetko bez problému 10/10 zase vyhodilo 1x po štarte trojuholník - servisné stredisko a hneď zmizlo ani som nestihol odfotiť a pokračujeme ďalej :hero:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 80 neregistrovaných