VW Tiguan - vysoká teplota motorového oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroxp
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.02.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

VW Tiguan - vysoká teplota motorového oleja

Príspevok od používateľa miroxp »

Vyriešené
Naposledy upravil/-a miroxp v 30.11.2022 16:16, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan vysoká teplota motorového oleja

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kde sa pohyboval teplota v predchádzajúcom období ? Má čas prechodu na dnes sledovanú teplotu nejakú zhodu z akýmkoľvek servisným úkonom ? alebo inou zmenou,oleja,intervalu a pod
miroxp
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.02.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan vysoká teplota motorového oleja

Príspevok od používateľa miroxp »

Na aute boli pred pár mesiacmi vybrané vstrekovacie trysky a 2 boli vymenené za nové, pretože na studený motor to trhalo ale už vtedy som si všímal zvýšenú teplotu motorového oleja. Myslel som si, že po tej oprave sa zbavím aj tej teploty oleja ale nestalo sa tak. Autom už netrhá, ani nedymí, všetko ide ako má. Keby po vypnutí motora auto nedochladzuje tak by som si nevšimol ani tú vysokú teplotu oleja. Z dlhodobého hľadiska neviem povedať v akých teplotných medziach sa pohyboval olej, pretože majiteľom som len 6 mesiacov. Pred tým bolo servisované len v autorizovanom servise na Slovensku. Predchádzajúci majiteľ mi len prezradil, že minulú zimu musel doliat cca 1 liter chladiacej kvapaliny. Ale od kúpi som nespozoroval žiadny úbytok kvapaliny alebo motorového oleja. Neviem či to môže mať nejakú súvislosť ale nič iné mi nenapadá. Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan vysoká teplota motorového oleja

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby sme si rozumeli. V dielni sa stretne človek s kadečím v čom sa nedá nájsť kúsoček logiky.Takmer vždy preto lebo niečo nepozná z histórie. V tomto prípade sa pozastavím nad tým doliatim litra. Zo 100% istotou sa dá povedať že to nie je celé informácia pretože u tejto motorizácii niečo podobné neexistuje.Samé sa nič neopraví,raz únik už vždy únik.Takže problém sa riešil,to iný scenár mať nemôže.Navyše ani ten liter tak celkom nesedí,pretože po úbytku +- 3dcl je tu hlásenie o nedostatku.Proste to nie je celá pravda.
Teplota oleja je úzko spriahnutá z teplotou vody a obe veci sa dostanú na vyžšiu hodnotu iba vtedy ak to má príčinu.Logicky záťaž je taká vec automaticky.Olej má vyžšiu teplotu než voda,ale napr ani ja nepoznám hodnotu v zaťažení.Klasicky je rozdiel motoru po jazde napr 80°C voda,88 °C je olej. Čiže by to chcelo porovnávaciu vzorku,ovšem má zmyse až po overení chybovosti údaju, deklarovaná /reálna.
Iný dôvod pre zvýšenie teploty (aj je to reálna vec) je v efektivite motora samotného.No a to už je vec na detektívnu akciu pre dobrého diagnostika pretože v hre je všetko od tvorby palivovej zmesi až po spalinu za DPF.Takže inak povedané má toto už celú armádu možných pachateľov ktorý čosi paliva spália v prospech tepla namiesto výkonu.Základ problému je jednoduchý - teplo je z paliva ktoré sa má spáliť v prospech mechanickej energie.No a tu je kdesi problém,z palivom sa nenakladá efektivne.A teda ten kto sa dá po pátraní jednak musí mať dostatočný počet porovnávacích blockmapov príp.logov a systémovo zrovnávať všetko od korekcií,teplôt všade až po DPF,priechodnosť sania a výfukovej sústavy vrátane DPF.Problém začína tým že porovnávacie vzorky sú ako meteorit vo volnej prírode,kto ich má lebo neľutoval čas na protokolovanie diagnostík si to stráži lebo vie že sú to nezískateľné veci.
Možno na sklamanie tých čo čítajú,toto tu a takto riešiť nejde.Dá sa iba doporučiť ísť po overení či je problém reálny a ak,hladať veľmi trpezlivého diagnostika pretože bude naháńať niečo ako fatamorgána z veľmi neistým výsledkom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan vysoká teplota motorového oleja

Príspevok od používateľa oco13 »

Už som chcel napísať pred Milanom - zaujímavé že skoro nikto nevie nič o historii aut s problémom, pretože problémy vždy vyskočia u novo kúpených aut. Pol roka je "nové" auto.
Ak toto ale napíšem do témy kde sa hladá jazdenka som vždy ten najhorší.
Bývalý majitel nalial liter (postupne) a dal nejaký utesňovač, preto ty si nemusel dolievať. Len závada bohužial je niekde skrytá.
Píšem to preto lebo ja sám som sa dal oklamať, vždy keď som sa snažil dočiahnuť na auto na ktoré som objektívne nemal, tak sa mi to časom kruto vypomstilo. lol
Edit: to že auto bolo servisované v autorizáku, by som bral skôr ako velké mínus. Lebo každý začiatočník sa najskôr zamestná vo velkej firme ako je autorizák - aby sa naučil. A dlhé roky som kupoval ja sám lacné oleje od chalanov z autorizáku - čo "ušetrili" :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan - vysoká teplota motorového oleja

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Zhodil si chladič, aj chladič klímy a vyvapkoval si ich??
Pozor, nie umývanie na umyvarke, vtedy zatlacis prach a bordel ďalej.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan - vysoká teplota motorového oleja

Príspevok od používateľa seven549 »

prdlo tesnenie pod hlavou.alebo hlava praska.ma mini trhlinu.je tam naliaty utesnovac ktory sa zatesnil uz vsade.ale skusil by som olejovy chladic dat dole ci je prechodny.

ak ta zaujima teplota oleja ja som to sledoval u 1.5 rocneho superba vyrobeny januar 2014 2.0 tdi cr 103kw.pri 210km/h v nemecku na dialnici v jeseni 130celzia.bezna jazda 150km/h 110 celzia.po starete vzdy trvalo oleju 20km sa zahriat na dialnici na 88 celzia.

u benzinu su tie teploty oleja na dialnici o 20 celzia vyzsie.
vykopanafosilia
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan - vysoká teplota motorového oleja

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

lubos zimovcak napísal: 25.09.2022 18:35 Zhodil si chladič, aj chladič klímy a vyvapkoval si ich??
Pozor, nie umývanie na umyvarke, vtedy zatlacis prach a bordel ďalej.
Presne tak, týmto treba začať. Na malom diesli nemá čo mať olej vyše 100 stupňov, pokiaľ s tým teda nelietaš na okruhu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan - vysoká teplota motorového oleja

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Problém je v tom,že to tak nie je.Pokiaľ by pán hoci aj rovno vymeniť chladiče za nové,tak sa nič nezlepší.Zlepší sa teplotný výkon vodného chladenia,s čím tento motor nemá problém.Teda má,ale opačný,má nedostatok tepla.Preto je vybavený od istého času už vodným čerpadlom z el.ovládanou clonkou ktorá v určitých podmienkach úplne odstavuje vodné čerpadlo (velký okruh) Mnoho majiteľov naopak chladič zakrýva.Ibaže olej je samostatná kapitola a ide trocha inými cestami za iných podmienok.Snaha pomôcť sa cení,ale v tomto prípade cesta k náprave nevedie cez vapkovanie.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan - vysoká teplota motorového oleja

Príspevok od používateľa Pilotek »

Samotný chladič oleja (mal by to byť taký hliníkový "hranol" pricapený niekde na/pri olejovom filtri) sa už kontroloval? Nielen samotná priechodnosť olejovej aj "vodnej" časti, ale problém môže byť aj v tom, že doňho z nejakých príčin neprúdi chladiaca kvapalina.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan - vysoká teplota motorového oleja

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

M. Hlavaty, keď sa napcha prach, špina, má už vyše 300.000 km, najpr treba riešiť chladiče.
Jedno, či to bolo u HON 053,alebo 406, či 607,kde sa mi tiež začal po mrte km viac zahrievat motor, než bolo zdravé.

Chlap nepíše, kolko ma vodu, ale stavím sa, že o niečo viac, než je ok.
Ale, olej vie byť a aj je, vždy napadnejši co sa týka teploty, lebo ide výrazne hore.

Zatial co voda, tych par stupnov nad limit je tazke odhaliť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Tiguan - vysoká teplota motorového oleja

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Luboš z vodou tam problém nie je,pán mi volal,ja mu to pozriem ale musel som počkať na novú termovíziu,ide s presnostou 0,2 °C takže uvidíme.Teoreticky to môže byť aj v poriadku,overoval som si u kolegov že teplota ide pri vyžšej rýchlosti (zaťažení) aj na 140 °C úplne hravo a nie je to problém.Príde,uvidíme,overíme reálnosť deklarovanej teploty zo skutočnostou
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: DuDDy a 20 neregistrovaných