VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kirik
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.10.2017 09:27
Zdieľať na Facebook

VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa kirik »

Ahojte,
chcem sa opytat, ci je normalne, ak po vymene zadnych brzd na VW Passat B7 Variant (menili sa kotuce, dosticky a pouzila sa opravna sada pre brzdovy strmen), je brzdovy pedal ovela maksi, nez bol. Vysiel som zo servisu a na prvej krizovatke som sa skoro po*ral, ked som zo zvyku zacal brzdit neskor, nez bolo treba. Prych par cm po stlaceni pedala sa mi zda, ze sa nedeje vobec nic. Roky mi auto brzdilo dost citlivo a teraz je to pravy opak. Viem, ze si brzdy musia sadnut, ale pedal by mal reagovat normalne, nie?
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

to bude asi len o zvyku , ja som nedavno menil strmene a mechanik ma vopred na to upozornil , predtým to bolo tvrdé lebo staré strmene boli už dosť zatuhnuté
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa ivko1 »

By som povedal zavzdušnené...
Ja som si menil brzdy, repasoval som si tiež strmene a brzdí to naopak agresívnejšie ako predtým.
Predtým som mal ten pedál taký "gumový", po repase stačí stláčať jemnejšie / citlivejšie.
Ono vela ludí ked robí brzdy, tak mení len platničky a kotúče, brzdovú kvapalinu mení sotva 1 z 10.
Ty druhú brzdovku mať budeš, ale podla mna to neodvzdušnil poriadne
maros000
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa maros000 »

Moja skusenost je ze ked som menil zadne strmene na Mondeu MK3 tak po klasickom odvzduseni pedal mozno jeden cm vobec skoro nebral ako dalo sa stym zit, niekto by to mozno ani nepostrehol. Az ked som odvzdusnil ABS cez diagnostiku tak pedal bral od prveho mm. Vtedy som mal pocit ze pri brzdeni sedim v novom aute, fakt ten pocit bol uplne niekde inde.

Napr na focuse mk3/grand c-max uz sa odvzdusnuje cez diag. Len naklikas co si menil napr hadicku/strmen pravy zadny, povie otvor ventil odvzdusnovaci, kliknes ok a ABS pumpa odvzdusni danu vetvu ako je potrebne.

Podla mna to mas len zle odvzdusnene......
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa Thomasl »

informuj sa či nebol otváraný hydraulický okruh ,napr.výmena brzdovej hadičky,tiež sa pripájam ,že je to zavzdušnené ,keď synovi na golfe prdla brzdová trubka ,tak som to odvzušňoval asi na 5 krát,napriek tomu si to sadlo asi až po 2 týždňoch jazdenia....pri výmene kotúčov a doštičiek sa to normálne nemá prečo zavzdušniť natoľko ,aby bol pedál mäkký..
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa das »

Pise ze sa pouzlla opravna sada pre brzdovy strmen, pravdeodobne novy valcek atd cize otvarali hydraulicky okruh. Ak by robili len zaklad kotuce dosky vzduch sa tam nema ako dostat kedze je to stale rovnako zatvorene ako v beznej prevadzke. Ked je vsetko bez vzduchu po oprave tam si nema vobec kde co sadat ked idu nove kotuce dosky, ibaze by niekto dal nove dosticky na opotrebene kotuce. Ak je tam vzduch nema odkial odist, mne na brzdach kym tam je len malicko vzduchu ani ich neaktivujem lebo nebude pozadovany tlak na koleso a ziadnym sadanim sa to neopravi kym tam vzduch bude.
kirik
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.10.2017 09:27
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa kirik »

Chystam sa tam hned zajtra (v pondelok), tak som zvedavy, co povedia. Vela veci si na aute
viem spravit sam ,ale kedze tam mam elektronicku rucnu a nemam kabel ani notebook na napojenie, nevedel som si to vymenit.
Este jedna vec, brzdovy pedal vydava pri stlaceni sykavy zvuk, co to moze sposobovat?
Video: https://youtu.be/3_-XLUt_6qM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vada posilovača,prepúšťa podtlak,to vysvetľuje aj celú problematiku.Tie veci spolu súvisia,príčina je posilovač,dôsledok je brzda ako ju vnímaš ako gumená a slabá
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vidím to aj na zavzdušnenie, pretože nie je možné aby gumový pedál ostal až po zásahu do brzd a predtým nebol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Za bežnej prevádzky je činná určitá dĺžka pohybu piestika ktorý tvorí podtlakový ventil posilovača.Tým že sa po práci z brzdami začne pohybovať v celej činnej pracovnej dlžke (pri odvzdušńovaní) sa vlastne tento problém "vyrobí". Mnohokrát sa to udeje aj z master valčekom brzdy,problém príde pri odvzdušňovaní po výmene platničiek ako sa piestik dostane do hlbšej časti valčeka.Brzdy sú už vždy dvojokruhové a tak majú piestik ktorý má funkciu že v prípade vady na jednom okruhu aj tak vie vyvinúť tlak na ďalšie zošliapnutie pedála a auto neostane bez brzd.Len ten piestik pri týchto prácach občas zahapruje a brzdy sa správajú presne tak isto ako pri poruche jedného okruhu.
Zavdušneniu brzd sa dá ľahko predísť tým,že pri vysadení prvého brzdiča od platničiek sa vhodnou rozperkou podoprie pedál brzdy v stlačenej pozícii a celú dobu práce na brzdách tak z hadičiek neodtečie ani po demontáži.Tak sa systém nevyprázdni a odvzdušní sa len objem brzdiča čo je ozaj bezproblémové.Podpora pedála sa vyberá až sú všetky hadičky opäť pripojené a brzda hydraulicky uzavretá.Brzdy ktoré používajú holander je problém po demontáži valčeka uzavrieť proti odtekaniu,takto sa to urobí max jednoducho a netreba podkladať nádobky lebo robí mláčky.
vykopanafosilia
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Samozrejme, že si musia sadnúť... čo si ešte nikdy nemenil brzdy?
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Co presne si ma na brzdach sadnut?
kirik
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.10.2017 09:27
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa kirik »

mhlavaty napísal: 18.09.2022 11:06 Vada posilovača,prepúšťa podtlak,to vysvetľuje aj celú problematiku.Tie veci spolu súvisia,príčina je posilovač,dôsledok je brzda ako ju vnímaš ako gumená a slabá
a co mohlo sposobit tu vadu posilovaca?
je tam elektronicka rucna brzda. pocul som, ze ak sa nedodrzi spravny postup (baterka napojena na nabijacku pocas odblokovania do servisnej polohy), tak sa brzdova sustava moze poskodit. je to pravda?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo a ako sa narábalo z diagnostikou nie je spomenuté a nedá sa k tomu vyjadrit.Ale syčanie je jasná vec aj to čo spôsobuje a čo tým začne diať z pohladu vodiča.Veď treba spomenúť v servise že to tam syčí...no a sledovať čo urobia.
maros000
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 Variant - makke brzdy

Príspevok od používateľa maros000 »

https://youtu.be/3_-XLUt_6qM

Inac to video co si poslal je sukromne. Tak si to oprav.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: denisbvs a 31 neregistrovaných