Passat B7 1,6 TDI CAYC vstrekovace, vibrácie, cvakanie.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Passat B7 1,6 TDI CAYC vstrekovace, vibrácie, cvakanie.

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Dobrý deň. Môj Passat bol v núdzovom režime, šiel na 3 valce a jeden vstrekovac odišiel. Môj servisak hovoril že pri 140 tisíc km sa tie vstreky len tak nekazia a že bude potreba prehliadnuť celý palivový systém, lebo našiel v palivovom filtri zopár kovových piliniek. Objednal má ku známym na 26. Ale to mi prišlo neskoro, tak som zašiel za ďalším známym servisakom a on mi len vymenil vstrekovac za nový s tým, že jeden už na Tom aute meneny bol. Hovoril že aj filter aj čerpadlo je v pohode, resp tam chyba byť nemôže, ze tie vstreky sú kazive. A teraz sa rozhodujem či na Tom ďalej jazdiť, alebo či nechať ešte palivový systém prehliadnuť typkom toho 26. Plus po tejto výmene vstrekovaca som si všimol cvakavy zvuk motora, pri voľnobehu to cvaka cca 6x za sekundu a s pridávaním to cvaka rýchlejšie. Plus pri voľnobehu sú síce stále otáčky motora, ale je cítiť vibrácie, ktoré predtým nebolo cítiť. Pri vyšších otáčkach vibrácie zmiznú
3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B7 1,6 TDI CAYC vstrekovace, vibrácie, cvakanie.

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Nové INFO: Cvakanie pri voľnobehu (800 ot) má intenzitu 8 cvaknutí za sekundu. Auto keď naštartujem za studena, tak vibrácie nie sú žiadne. Akonáhle sa motor dostane do prevádzkovej teploty 90 stupňov tak začne vibrovať - asi 1milimeter dopredu-dozadu, trasie s celým autom, aj s pasažiermi. Keď zohriate auto postavím do mierneho kopca: 2-3 stupne, vibracie prestanu. Akonáhle jemne zvýšim otáčky, na cca 1000, vibracie prestanú. Neviete čo by to mohlo byť?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B7 1,6 TDI CAYC vstrekovace, vibrácie, cvakanie.

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri silentbloky motora.
3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B7 1,6 TDI CAYC vstrekovace, vibrácie, cvakanie.

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Ďakujem za radu, už som sa objednal k technikovi. A nevyzná sa niekto aj do palivových systémov tunak? Že či pri tom ako odíde vstrekovač je treba prezerať aj palivový systém? Akože technické myslenie mám ale nevyznám sa tak do áut a príde mi dosť mätúce že mi dvaja servisaci povedia 2 diametrélne odlišné veci.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B7 1,6 TDI CAYC vstrekovace, vibrácie, cvakanie.

Príspevok od používateľa srtdemon »

Zly vstrek vypise aj diagnostika.

Aj ked vw ma asi najhorsie diesle, tak oprava nemusi byt draha.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných