Výkon klimatizácie za jazdy Passat B8 Variant 2,0TDI 110KW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Výkon klimatizácie za jazdy Passat B8 Variant 2,0TDI 110KW

Príspevok od používateľa Thomasl »

zdravím, mám menší problém s výkonom klimatizácie počas jazdy na diaľnici ,príde mi to ako keby s rastúcou rýchlosťou sa strácal výkon ventilátora v interéri,pri diaľničnom tempe 130 to
fúka veľmi slabučko ,pri zastavení sa to zlepší ,klíma doplnená pred rokom ,povedal by som ,že nie je problém s chladením klímy ,ale s fúkaním vzduchu do interéru,je to u Passatu B8 nejako riadené ?mám tam trojzónovú klímu,vďaka za odpovede..
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Výkon klimatizácie za jazdy Passat B8 Variant 2,0TDI 110KW

Príspevok od používateľa Pilotek »

Skúsil by som 1) skontrolovať a podľa stavu vymeniť peľový (kabínový) filter, 2) ovládať ventilátor kúrenia/klimy manuálne (t.j. vypnúť režim AUTO a ovládať "fúkanie" tlačidlami +/-), najprv na stojacom aute (aby to bolo dobre počuť, či pridáva až do maxima).

Áno, výkon (otáčky) ventilátora kúrenia/vetrania/klimy je v režime AUTO riadený podľa nastavenej požadovanej teploty (resp. teplôt pri viaczónových klimatizáciach) a skutočnej teploty meranej na viacerých miestach v aute. Do rozhodovania vstupuje aj snímač slnečného žiarenia v strede zvrchu prístrojovky.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Výkon klimatizácie za jazdy Passat B8 Variant 2,0TDI 110KW

Príspevok od používateľa Thomasl »

pri stojacom aute je výkon ventilátora ok ,ale problém nastane ako som písal pri diaľničnej
rýchlosti to fúkanie je tak slabučké ,že aj keď vypnem auto a zapnem naplno manuálne fúkanie ledva ho cítiť..skúšal som aj zapínať a vypínať vnút.okruh ,ale bezo zmeny,takisto prepínať rozne smery fúkania ,na nohy na okná, nič..,výduchy sú samozrejme otvorené naplno..
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných