Kúpa prvého auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Maglix
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01.06.2022 12:45
Zdieľať na Facebook

Kúpa prvého auta

Príspevok od používateľa Maglix »

Zdravím. Ako už z nadpisu ste vyčítali, ide mi o radu pri kúpe prvého auta pre vodiča začiatočníka,
keďže sa nevyznam veľmi v autach a neviem načo konkretne dávať pozor pri kupe ojazdenky. Na ďalši mesiac by som chcel isť sa pozrieť na ojazdenku Golf IV 1.9 TDi 81Kw (https://auto.bazos.sk/inzerat/136762074 ... 9-81kw.php). Auto by bolo využívané aj na dlhšie trasy, tak preto aj diesel. Aj keď viem, že v týchto cenových hladinách asi nenajdem veľmi nejake auto, čo by bolo možno nejak schopné, ale tak viacej si zatial dovoliť nemožem, preto by som sa chcel hýbať v cene do 1300. Oplati sa mi vôbec na takéto auto isť pozrieť a oskúšať ho ? Prípadne načo si davať pri ňom pozor ?
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa prvého auta

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Nájsť medzi TDI nevydojený šerbel bol problém už pred 10 rokmi a nie teraz! Za tú cenu by mi ani nenapadlo sa pozerať po sadzomete. Pozri benzínového japonca a nerieš vlhké sny puberťákov spred dekády! :::
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa prvého auta

Príspevok od používateľa oco13 »

V tej cene sa oplatí ísť max 20km :300f: Teda v rámci okresu.
Ale pozor - PRVÉ auto, a ešte k tomu taká hrkálka končíevajú takto https://www1.pluska.sk/krimi/aktualne-h ... vaja-ludia
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa prvého auta

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco moze tak skoncit ale aj nemusi.... a moze tak skoncit aj stary vyjazdeny sofer.

Moj syn zacinal na fabii ktorou som ho volakedy vozil do skoly ,po pol roku si kupil trojrocneho lancera a ma ho doteraz..klop klop vydrzala to aj fabia a aj lancer. Mladsi teraz jazdi na tej iste fabii a klop klop tiez bez poskodenia.
Nie kazdy musi povymetat vsetky jarky a znicit 5 aut do roka... ehm,ako si tu spominal co sa stalo u vas :) .

V tychto veciach som ale na reci moc opatrny, Uz zajtra mozem mat oci v smutku vo sa nedajboh moze stat..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa prvého auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidíš ja som dlho dlho ani neškrabol a synátor rozbil 4 do roka ( vrátil VP a je klud). Ide o to že nežiješ sám na tomto svete a vždy sa nájde debil ktorí nevie, že ty máš prvé auto, že ty sa učíš jazdiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Maglix
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01.06.2022 12:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa prvého auta

Príspevok od používateľa Maglix »

Je mi jasne, že na cestách su aj blázni atď. Ale za ten rok čo jazdím aj na cudzích autach, este som nemal žiadne neštastie a mal som aj celkom dobru odozvu od vlastnika auta ako jazdim, takže nejakej nehody odomňa za zase až tak neobávam, nejazdim nejak frajersky ale skor ako mam jazdit. Mám skôr sa pozerať po inom aute alebo aspoň to skúsiť a pozrieť na toho golfa ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa prvého auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Z cudzieho krv netčie - najlepšie terenne auto je firemná Fabia. Nauč sa na cudzích a pošetríš si neskor vlastné.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa prvého auta

Príspevok od používateľa martincichy »

dohodil som kamarátovi tento týždeň - fabia kombi, 1.4 mpi, vo výbave, pravých 80 000 km, zachovalá ako zvonka, tak zvnútra - 700 eur, aj so sadou pneumatík. Nemal by som problém ísť na nej hoci do Španielska (hadice z gumy boli menené pred rokom všetky, do jednej)

Oplatí sa chodiť k jednému mechanikovi a nevymýšľať... ten vie, kto čo predáva a za koľko a aké sú pasce. Takéto niečo sa cudzím a ani na inzertné stránky neponúka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných