VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

euphoriaeep
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.05.2022 11:41
Zdieľať na Facebook

Re: VW B8 Variant - zvláštny zvuk pri 1200 / 1800 ot.

Príspevok od používateľa euphoriaeep »

herin napísal: 21.06.2022 09:34 Nazdar,
No ako po čase?riešil si s tým niečo?Ja som prišiel na zahraničných forach na takú vec, že to pri tých otáčkach robí potrubie klimatizácie, že vraj konštruktéri dali nejaké dve plastové trubice blízko seba a tie o seba rezonujú...a ešte jedne tam dával príspevok čo je prechodka trubky klímy z motorového priestoru do kabíny, tak to že mu rezonovalo...nachádza sa to v strede za motorom od kabíny tá prechodka...
A ja som prišiel na to, že ked ej vypnutá klíma alebo kurenie tak to spraví naozaj raz za čas..ale akonáhle pustím aj včera napríklad klímu tak to rezonovalo jak sviňa..stačilo vytočiť motor cez 2000 a od 1900-2100 to rezonovalo na 4,5,6 stupni...a samozrejme pri rozjazde na jednotku tiež...dnes poobede idem pozrieť tu prechodovu trubku a uvidím čo sa s tým bude dať robiť..
Zatiaľ som nevyriešil nič, avšak objavil sa problém navyše, nechcem zakladať novú tému na fóre pretože na daný problém tu už jedna je. Rovnaký zvuk ako sme tu doposiaľ riešili sa ozýva na voľnobehu pri stlačení spojky do 1/2 a rovnako pri púšťaní spojky. Keď nieje stlačená alebo naopak stlačená na podlahu, zvuk sa prestane ozývať, tak sa začínam obávať či to nebude dvojhmota, dočítal som sa aj o spojkovom ložisku. Každopádne ti ďakujem za rady :2f93: určite sa na to pozriem.

Prikladám aj záznam toho zvuku na voľnobehu s manipulovaním spojky:

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných