VW Golf IV - zablokovane zadné dvere

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ivory9999
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.12.2021 21:28
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - zablokovane zadné dvere

Príspevok od používateľa Ivory9999 »

Zdravím neviem či to tu už bolo alebo nie ,nič som nenašiel ale mám problém so zamknutými zadními ľavými dverami , jedného pekneho dňa sa proste neodomkli a neju nijako otvoriť ,ma s tým niekto nejakú skúsenosť alebo radu čo s tým ? Vdaka
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zablokovane zadné dvere

Príspevok od používateľa wilz »

No zdá sa že zámky dverí na VW autách sú všeobecne viac poruchové ako u iných značiek.
Ja osobne som na mojom VW menil už na 3 dverách zámky a aj v súčasnosti sú PZ dvere znovu neodomknuteľné.
Takže pokiaľ nemáš zlomený (prerušený) niektorý el.kábel v zväzku v prechodke do dverí, tak bude chyba v zámku dverí a to sa opravuje jeho výmenou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zablokovane zadné dvere

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nie je o priechodkách.každé dvere majú umiestnenú rj v motorčeku sťahovania okna.Takže ovládania zámku je elektrika medzi motorčekom sťahovania a zámkom.Treba pozrieť v diagnostike,pokiaľ je porušená signálová cesta do dverí čo by priechodka mohla byť,bude vyznačené závada.Stačí pozrieť do diagnostiky,sú tam každé dvere samostatne.Serinká sa to preto lebo zámok obsahuje zdvojené zatvárane,prvý okruh plus safe. A všetky tie číny počas života pomenené,málokto má orig. to je riešenie na nejaký ten čas,občas krátky.Je zbytočné dávať ako sa testuje zámok ešte na stole,a k tomu nie je vybavenie.Ale čo sa predávajú zámky tak sú dnes za historicky najnižšie ceny,tomu zodpovedá kvalita
Zo zadných dverí to je problém,hlavne pre prapážku vodítka skla.Ak zámok zahapruje prvý raz,je nutné to riešiť okamžite,kým sa dvere otvárajú.Takmer nikdy to nezblbne okamžite s definitívou neotvorenia.Lenže robí to už nejakú dobu a nerieši sa,až sa raz už neotvoria.Tých zámkov sa skutočne vymieňa kvantá,len sa deje spôsobom ako som uviedol,takže opakovane
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zablokovane zadné dvere

Príspevok od používateľa achada »

A preco sa vymienaju tie originalne, poctive, ktore vydrzia? :41c2:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zablokovane zadné dvere

Príspevok od používateľa oco13 »

achada napísal: 23.01.2022 13:35 A preco sa vymienaju tie originalne, poctive, ktore vydrzia? :41c2:
Pretože vydržia planovanú životnosť auta = záruku, všetko po tomto termíne je prirodzené opotrebenie. Aj brzdy sa vymieňajú - lebo sa vybrzdia. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zablokovane zadné dvere

Príspevok od používateľa Thomasl »

keď si dobre spomínam cca 10 rokov dozadu stalo sa mi to isté na 4 -kovom golfe ,zadné sedadlá von ,tapacír dole a pekne sa tam vlúpať ,odpojiť baterku a dostať sa k lankám..U mňa
bol problém s tým ,že som mal detskú poistku a urvalo sa mi lanko od vonk.kľučky..Dá sa to ,ale nezávidím...
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zablokovane zadné dvere

Príspevok od používateľa jouwy »

Ja som mal 2x golf4 jeden rv 99 druhý 04 na oboch som to mal tiež na zadných dverách , mne stačilo nastriekať vdčko a bolo to ok ale aj som ho tuším menil , na octavke som to mal tiež, tiež stačilo premazať a teraz na ibize to isté na 5dverách ale tam zas nezamklo , všetko sa to dialo presne keď začalo mrznúť , skús keď to budeš mať otvorené len premazať možno to pomôže :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných