VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nonick86
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 15.08.2010 17:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa nonick86 »

peterson999 napísal: 15.01.2022 19:34
Dakujem ☺️ no ten moj passat ma naucil vela o autach, ci po motorickej stranke alebo co sa tyka karoserie 😁 za tych necelych 5r co ho mam som si s nim zazila vela, ze rozmyslam, ze uz ine ani nechcem 😁😁
[/quote]

Proste zazitkove auto :-) Ja by som ho po mesiaci zapalil a ty si stastna ze vdaka nemu si sa naucila opravovat auto, zhanat diely, poznas vsetkych automechanikov, odtahovkarov, dodavatelov dielov, repasatorov. To sa mi paci ten tvoj pristup a optimizmus. Kedy a kde otvaras dielnu ?
[/quote]

Hned v pondelok na zapade 🤣
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapská ješitnosť ,netreba si to všímať.Nie je nič výnimočné že opravu auta má v repertoári žena a nie muž.Bývajú rozumné a vonkoncom nie sú mimo veci ako si kopec truhlíkov predstavuje že sú bez chlapa stratené
nonick86
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 15.08.2010 17:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa nonick86 »

mhlavaty napísal: 16.01.2022 08:36 Chlapská ješitnosť ,netreba si to všímať.Nie je nič výnimočné že opravu auta má v repertoári žena a nie muž.Bývajú rozumné a vonkoncom nie sú mimo veci ako si kopec truhlíkov predstavuje že sú bez chlapa stratené
Presne ako pises 😉
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa oco13 »

.Bývajú rozumné a vonkoncom nie sú mimo veci ako si kopec truhlíkov predstavuje že sú bez chlapa stratené
Demografický vývoj tomu dáva jasne za pravdu :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa peterson999 »

nonick86 napísal: 15.01.2022 23:32
Mateusz737 napísal: 15.01.2022 19:54 vieš ako by Ti povedal miestny TDI fanatik, to len zanedbala "údržbu" :40bd:
Nech si hovoria co chcu, moje auto vzdy dostalo to, co potrebovalo..ale je to predsa uz pomaly 15r auto a material sa opotrebuje 😉
Az rozmyslam ci ti kazit naladu, ale VW ma hlavne za poslednych 20 rokov velmi dobre premyslene to tvoje "material sa opotrebuje".
Ja razim ideologiu - co v aute nie je, sa neopotrebuje :-)
A co vymysli seriozny vyrobca aut, to vydrzi veky.
Samozrejme zatial bezne dostupny MOTOROVY OLEJ este nie je večný a potrebuje vymenit.
Takmer vsetko ostatne sa da vyrobit TAKMER NESMRTELNE...
Bohuzial mas VW a ten si povedal uz pred 20 rokmi, zhruba toto :
Cim viac veci sa na aute pokazi, tym viac zarobim a ked to uzivatela uz prestane bavit, tak si kupi nove a zarobim zas...
A preto ja osobne VW group po roku 2000 bojkotujem a odmietam.
Mal som takmer vsetky komercne znacky.
Moj vysledok skumania a pozorovania, praxe, skusenosti inych aj vlastnych mi dalo zaver, ze Toyota (Lexus) je na spici s velkym naskokom pred inymi japonskymi znackami, potom dlho nič a az potom Mercedes a ine znacky.
U mna za vrchol umu su povazovane hybridne Toyoty. Nielen u mna, staci sa pozriet na com jazdia taxikari. A ver, ze oni by radsej kupili nieco lacnejsie, ale uz skusili a pochopili...
Taxikar robi velke najazdy a jemu kazda zastavka v servise kradne zisk a klientelu ...
A dokonca co som prekvapeny, uz aj slovenski taxikari zistili ze toto je cesta. Necakal som, ze u nas bude tolko taxikov hybridnych tal skoro. A zjavne ich "nieco" presvedcilo...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Toyota nie je určite na špici možno Lexus , takisto šetria kade tade ináč by neboli taký lacný ,napr. ten Tvoj obľúbený VW je stále podstatne lepší aj predajmi v EÚ
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa achada »

Myslis, ze medzi kvalitou a predanymi kusmi v Europe, existuje nejaka korelacia?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa martincichy »

Peterson, posledny vyborny motor pre masy ludi od toyoty bol 4A-FE, ano, sme v roku 1999/2000. Mal so ho v corolle. 20 rokov som na toyotach, takze viem porovnat a povedat, ze tak ako bmw, tak aj toyota isla dole vodou.

Pruser toyoty v setreni bol znacny - optimalizovane piestne kruzky vyzadovali kvalitny olejovy servis. Zanedbanie znamenalo komzumaciu oleja - tusim ak si zalistujes toto forum, najdes fotku od mhlavateho, ako vyzera stieraci piestny kruzok v tomto motore. Vedel sa zakarbonovat a nasledne stratil svoju funkcnost. Zavedenie vvti technologie kvoli posunu na ekologiu znamenalo stratu chuti motora po otackach (3zz-fe). Mal som ho v corolle verso. Inac vyborne auto a nechal som si ho dlhsie ako aurisa.

Potom prisiel motor 1zr-fe. Ten ozil, rad sa vytacal. Ale aj ten bol optimalizovany. Prvykrat v zivote som musel menit gumicky pod benzinovymi vstrekovacmi na japonskom aute. Kym v 3zz bol mikrofilter pre olej v hlave valcov lahko pristupny pre vycistenie - zalezitost na 10 minut vratane cigarety - v 1 zr uz tomu tak nie je. Tu uz musi ventilove veko dole a vykrutit drziak vackoviek, lebo je pod nim. Uz to skomplikovali. Kvalita plastov v interieri aurisu - uff. Na pohlad pekne, ale pri opreti v zakrute to vrzgalo. Aurisa vsak hodnotim ako vyborne auto. Vyborne svietil, vyborne jazdne vlastnosti.

Prius. Fora su plne problemov so spotrebou oleja. Priusa treba vediet kupit. Ak by som nezmenil pracu, asi by som ho kupil, alebo by som sa vratil do volva v70, ktore som mal tiez.

Teraz 5 rokov jazdim daciu. Spokojny. Potrebujem ekonomicke auto na jazdu po terene i dialniciach. Premyslal som nad c-hr v hybride, aj by sa pacilo, no neviem, co by s elektronikou robilo blato a prach. Duster ma motorovy priestor statocne od prachu a blata. Raz rocne musim vyvapkovat. Pustit vapku do motoroveho priestoru c-hr?

Toyota si myslim dava vacsi doraz na funkcnost.
navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa navaho »

Tu je pekny navod od poliaka. Ako odmontovat motorocek a uvolnit zovretie brzdy.
https://www.youtube.com/watch?v=uMNcwlQ-Ao4

potrebne naradie: mala racna, predlzovak, torx 30 a torx 40.
VW Passat 1.9 TDI

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Janes94 a 34 neregistrovaných